Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ninja 250r elcik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçtiğimiz günlerde elcik sipariş etmiştim, bugün takmayı denedim maalesef büyük oldu 22mm sipariş etmişim benimki 20mm olmalıymış

Yapabileceğim birşey var mı bu konuda? Elcik kısımlarını yeterli kalınlığa ulaşıncaya kadar folyo ile kaplamak gibi?

İnternette hiç 20mm elcik bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Bilemiyorum belki yanlış takıyorumdur, 20mm elcik bulamadım hiç internette.. ama elcik rahatlıkla gidona girip dönüyor yani, bol gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

https://youtu.be/KV16AeVnUkw

Video ekledim ayrıca

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    sağ taraf için gaz kütüğünü sökeceksin onun içinde bir mekanizma var oraya bağlayacaksın elciği. elciğin zaten o şekilde dönmesi lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

debriyaj tarafı için de zaten denge topuzunu taktığın zaman oynamaz hiç elcik. aynı elcikleri aliexpressten alıp cbr250ye takmıştım. normalde boşa dönüyordu ama denge topuzunu taktığın zaman asla oynamaz. en kötü eski civataları tak denge topuzuyla beraber. ben sol tarafta orijinal civatayı sağ tarafa yeni gelen cıvataları takmıştım

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ taraf için gaz kütüğünü sökeceksin onun içinde bir mekanizma var oraya bağlayacaksın elciği. elciğin zaten o şekilde dönmesi lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

debriyaj tarafı için de zaten denge topuzunu taktığın zaman oynamaz hiç elcik. aynı elcikleri aliexpressten alıp cbr250ye takmıştım. normalde boşa dönüyordu ama denge topuzunu taktığın zaman asla oynamaz. en kötü eski civataları tak denge topuzuyla beraber. ben sol tarafta orijinal civatayı sağ tarafa yeni gelen cıvataları takmıştım
    Sağ tarafı dediğin gibi yaptım gaz telini falan mekanizmaya sabitleyip vidaları taktım ama gaz kolu ileri geri oynamaya devam etti ve mesela gaz kolunu kendimize doğru açarız bıraktığımızda yine kendini çeker ama bunda öyle değil gaz teli uzun geldi heralde çekiyorum öyle kalıyor hatta gaz kolunu ileri doğru kıvırdığımda da ileri gidiyor normalde gitmemesi lazım.

Sol tarafta hem yeni aldığım elciklerin topuzunu denedim direk geriye bırakıyor yani videoda görüldüğü gibi, sonra eski topuzları taktım bu sefer de gidondan düşmüyor da ileri geri oynuyor.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı PETRICHOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ tarafı dediğin gibi yaptım gaz telini falan mekanizmaya sabitleyip vidaları taktım ama gaz kolu ileri geri oynamaya devam etti ve mesela gaz kolunu kendimize doğru açarız bıraktığımızda yine kendini çeker ama bunda öyle değil gaz teli uzun geldi heralde çekiyorum öyle kalıyor hatta gaz kolunu ileri doğru kıvırdığımda da ileri gidiyor normalde gitmemesi lazım.

Sol tarafta hem yeni aldığım elciklerin topuzunu denedim direk geriye bırakıyor yani videoda görüldüğü gibi, sonra eski topuzları taktım bu sefer de gidondan düşmüyor da ileri geri oynuyor.
    yani civata veya topuz ile halledilebilmesi lazım normalde. aynı zamanda sağ tarafta gaz telinin ayarını yapman gerekiyor olabilir.

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani civata veya topuz ile halledilebilmesi lazım normalde. aynı zamanda sağ tarafta gaz telinin ayarını yapman gerekiyor olabilir.
    Civata ve topuz olayını denedim ama fayda etmedi valla, gaz teli ayarını bende düşündüm fakat onu çözsem bile pek işe yarayacakmış gibi gözükmüyor.

20mm gidon olacağını da düşünmüyorum yani ben mi yanlış yapıyorum yoksa gidon da mı sıkıntı var anlamış değilim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)