Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim stop ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar dün akşam saatlerinde motorumla giderken örneğin yavaşlamaya başladıkça stop edecek gibi oluyordu yavaşlayınca stop ediyor.

Daha sonra hızım 60-70 km deyken gazı açıyorum sonuna kadar hiç tepki yok gücü bitiyor ve stop ediyor.

Daha sonra kenara çekip çalıştırınca marş sesi geliyo çalışacak gibi oluyo göstergede ışık yanıyor sönüyor.

Sorun ne olabilir? Bujiler yeni değişti ön çamurluk yok acaba su mu sıçradı anlamadım bende. 1 saat bekletip tekrar çalıştırdım çalıştı yine gaz yemedi stop etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Yardım............

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

.................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün akşam saatlerinde motorumla giderken örneğin yavaşlamaya başladıkça stop edecek gibi oluyordu yavaşlayınca stop ediyor.

Daha sonra hızım 60-70 km deyken gazı açıyorum sonuna kadar hiç tepki yok gücü bitiyor ve stop ediyor.

Daha sonra kenara çekip çalıştırınca marş sesi geliyo çalışacak gibi oluyo göstergede ışık yanıyor sönüyor.

Sorun ne olabilir? Bujiler yeni değişti ön çamurluk yok acaba su mu sıçradı anlamadım bende. 1 saat bekletip tekrar çalıştırdım çalıştı yine gaz yemedi stop etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Yardım............

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

.................
    Rölantisini biraz yükselt.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    .................

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07

Yardım............

.................
    Motor marka model ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor marka model ne
    Açıklamandaki motosiklet doğru ise olabilcek şey şu şekilde. Statör yanmış gerekli ateşlemeyi sağlayamıyor olabilir. Ama net bişey için daha fazla bilgiye ihtiyacımız var.

Motosikleti
    honda cbf 150
    bahsettiğiniz problem birden biremi çıktı yoksa önceden de bu şekildemiydi.eğer bu problem birden ortaya çıktıysa elektriksel br probleminiz olabilir.buji piposu,karbüratore pislik girmiş olabilir.aldığınız benzinden kaynaklanabilir.vb.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Öyle bir şey olduğunda depo kapağını açacaksın. Ben o motoru sıfır alıp kullandım bilirim süreli kapak açık geziyordum.
    Depo kapağı hava alamadığı için benzin karburatore gitmiyor. Ayrıca sorun yine devam ediyor çünkü o motorların hepsinde karburator sıkıntısı var. Değişmesi gerekiyor.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Birden oldu benzin aldıktan sonra sıkıntı yoktu bi kere durduğu yerde sağa düştü ondan mı acaba

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Sigortaları kontrol ettin mi? Gerçi sonra ateşleme yapıyor demişsin.

Artı olarak soketleri kontrol et. Gevşeme , temassızlık olabilir

Ben ramazan boyunca cup kullandim ondada bu sorun vardi.2 sorundan ibaret olacagini düşünüyorum.
    1.Benzin az kalmış veya benzin aldiginiz yeri değiştirmis iseniz ondan olabilir.
    2.Bujilere pislik kacmis olabilir.Temizlersen düzelebilir.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Evet bazen farklı yerlerden benzin alıyorum
    Bide önde çamurluk yok sudan geçtim su mu sıçradı acaba 1 haftadır da bakamadım motora bugün kontrol edicem

Evet bazen farklı yerlerden benzin alıyorum
    Bide önde çamurluk yok sudan geçtim su mu sıçradı acaba 1 haftadır da bakamadım motora bugün kontrol edicem
    Suda olcagini sanmiyorum da buji nin başını sök bak belki o kirlenmistir.Buyuk ihtimal oyledir yani ☺

Aynı sıkıntı bendede var falcon freedom 250 benzin azalınca stop ediyor alınca normal ve 7000 devir üzerine çıkmıyo vurduruyo motor çözüm bulabildiniz mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)