Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TECRÜBELİ ABİLERİMDEN KARDEŞLERİMDEN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM 50CC

Motovento
    REKLAM ALANI

HERKESE KEYİFLİ HOBİLER İYİ HAFTA SONLARI DİLİYORUM. DAHA ÖNCEDEN ARABA TECRÜBEM VAR. MOTORA BİNMİŞLİĞİM DE VAR LAKİN DAHA ÖNCE ARACIM OLDUĞUNDAN HİÇ GEREKSİNİM DUYMADIM. YENİ ÇIKAN YÜRÜRLÜKTE 50 CC MOTORLARIN B SINIFI EHLİYET İLE KULLANILABİLDİĞİMİ ÖĞRENEDİM. MALUM ARTAN YAKIT FİYATLARI YÜZÜNDEN TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM GERÇEKLEŞTİRMEK ZORUNDA KALIYORUM.SABAH TRAFİĞİNDE ANKARANIN YOĞUN BÖLGESİNDE SEYAHAT ETMEKTE ŞU YAZ SICAKLARINDA OLDUKÇA EZİYET VERİRİCİ. BİR KAÇ ARAŞTIRMA YAPTIM. HONDA TODAY, ARORA TODAY, KUBA TRENDY 50 GİBİ UFAK SEVİMLİ BİRŞEY DÜŞÜNÜYORUM. HONDANIN FİYATLARI MALUM YÜKSEK FORUMLARDAN OKUDUĞUM KADARIYLA ARORADAN GEREK YEDEK PARÇA GEREK MALZEME KALİTESİ GEREKSE YAKIT OLARAK MEMNUN OLAN YOK GİBİ. GÜNLÜK TOPLAMDA İŞ VE EV ARASI 20 KM YOL YAPIYORUM. BU VEYA BUNA BENZER KİBAR MOTOR ÖNERİSİ OLAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. KÜBA TRENDY 3.500- 4000 TL ARASI ALINABİLİYOR BU FİYAT ARALIĞINDA ÖNERİLER OLURSA ÇOK SEVİNİRİM TEKRAR HAYIRLI FORUMLAR. HAYIRLI HAFTA SONLARI.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Ben İstanbul'a işe motorumla gidip gelen biri olarak diyebileceğim tek birşey var. Alma. 50cc Motorlar yazlık yerlerde bakkala, çakkala gidilmesi için yapılmış, bisiklet kullanmayayım ama işte iki teker olsun die oluşturulmuş bir düzenek bence. Akan trafiğe yetişemez, gerektiğinde kaçamaz, seni hep bir tedirginlik içine sokar. Defalarca söyledim ve söylemeye devam edeceğim. O yeni yürürlüğe giren yasa ile ehliyete gerek yok, ben trafiği zaten biliyorum, kenardan tın tın giderim, sigorta ve mtv yok palavrasına kendinizi inandırmayın.

Motosiklet, otomobil, kamyon, otobüs, tanker, tır bunların hepsinin sürüşü farklı. O dediğiniz gibi şeritten giderken şeritte kalmak değil trafik. Benim önerim ehliyet alıp işin ucuzuna kaçmaman. Çünkü canın değerli benim için.

İlla öneri diyorsan Kuba al nede olsa montaj fabrikası Gaziantep'te. İstediğin parçaları bulursun.
    eraulu ve quattromeb bunu beğendiler.

YORUMUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızlı akan bir trafikte 50 cc ile yolculuk yapmak zor olur, ama sıkışık olan bir trafik için çözüm arıyorsanız motorununuzun 50 cc yada 1000 cc olmasının bir önemi yok.
    50 cc ile İstanbul trafiğine de girdim, şehirler arası yolculukta yaptım hemde eşimle birlikte (250 km).
    Aslında tehlikeli olan tek kısım, görünür olabilmek, yoksa kamyon bile sollamak bazen imkansız olabiliyor.
    Forumda yönetim kadrosunda olmam sebebiyle reklam gibi algılanabileceği için kullandığım marka ve modeli belirtmiyorum, ama 50 cc olarak satılıp sanırım 70-80 cc bir motora sahip olan bir model. Çünkü tek kişiyle 80 iki kişiyle 75 km hıza ulaşabiliyor eğimsiz yolda. Yokuşlarda tabiki eğime göre 40 km hıza kadar düşebiliyor iki kişiyle.
    Velhasıl dünya turuna bile çıkabilirsiniz 50 cc motorla, tek şart görünür olmak.
    eraulu ve quattromeb bunu beğendiler.

Yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.Anlattığınız ürünü bir kullanıcı olarak değerlendiriyorsunuz bunun reklama giren bir kısmı yok bence özel mesaj olarak size yazdım lakin iletilmedi sanırım askeri ücrete çalışan bir insan olarak çok bir parası olmasa bile verdiğim paranın hakkını almak isterim.Ve yine forumda yönetici kadrosunda olduğunuzdan bu konuya en objektif en dürüst cevabı verebilecek olanda sizsiniz. Yinede burda paylaşmak istemezseniz özelden yazmanızı rica ederim.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı eraulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE KEYİFLİ HOBİLER İYİ HAFTA SONLARI DİLİYORUM. DAHA ÖNCEDEN ARABA TECRÜBEM VAR. MOTORA BİNMİŞLİĞİM DE VAR LAKİN DAHA ÖNCE ARACIM OLDUĞUNDAN HİÇ GEREKSİNİM DUYMADIM. YENİ ÇIKAN YÜRÜRLÜKTE 50 CC MOTORLARIN B SINIFI EHLİYET İLE KULLANILABİLDİĞİMİ ÖĞRENEDİM. MALUM ARTAN YAKIT FİYATLARI YÜZÜNDEN TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM GERÇEKLEŞTİRMEK ZORUNDA KALIYORUM.SABAH TRAFİĞİNDE ANKARANIN YOĞUN BÖLGESİNDE SEYAHAT ETMEKTE ŞU YAZ SICAKLARINDA OLDUKÇA EZİYET VERİRİCİ. BİR KAÇ ARAŞTIRMA YAPTIM. HONDA TODAY, ARORA TODAY, KUBA TRENDY 50 GİBİ UFAK SEVİMLİ BİRŞEY DÜŞÜNÜYORUM. HONDANIN FİYATLARI MALUM YÜKSEK FORUMLARDAN OKUDUĞUM KADARIYLA ARORADAN GEREK YEDEK PARÇA GEREK MALZEME KALİTESİ GEREKSE YAKIT OLARAK MEMNUN OLAN YOK GİBİ. GÜNLÜK TOPLAMDA İŞ VE EV ARASI 20 KM YOL YAPIYORUM. BU VEYA BUNA BENZER KİBAR MOTOR ÖNERİSİ OLAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. KÜBA TRENDY 3.500- 4000 TL ARASI ALINABİLİYOR BU FİYAT ARALIĞINDA ÖNERİLER OLURSA ÇOK SEVİNİRİM TEKRAR HAYIRLI FORUMLAR. HAYIRLI HAFTA SONLARI.
    50 cc konusunda herkese aynı şeyi söylüyorum, herkes de aynı şeyden bahsediyor zaten... 50 cc bisikletten halice bir alettir... sadece pedal çevirmezsin ama süratin bisiklet ile aynıdır... istanbul trafiğinde bir günlük deneyimim oldu çevre yolunda falan ölmediğim için şanslıydım... kimse birşey yapmasa dahi yanından otobüs geçse 1 - 2 metre sağa sola gider gelirsin... 50 cc motosikletin ilk adımıdır bana göre... al, öğren, anla sonra 100 - 150 cc arası birşey ile şehir içi özgürlüğü yaşa... 50 cc mantıklı gibi dursa da arkadaşların dediği gibi yazlık yerde ekmek almaya gitmek için falan kullanılır... yakıt derdin varsa 100 cc CUB motorlar da işini görür... 80 - 90 km hız yapar yakıtı azdır işini görür ama tipi kötüdür... amacı ucuza şehir içi yolculuktur... CUB = Cheap Urban Bike - Ucuz Şehir Motoru işte...

Allah kaza bela vermesin....

SADECE B SINIFI EHLİYETİM OLDUĞUNDAN CAZİP GELİYOR BANA. İŞ SEBEBİYLE ALMAYA VAKTİMDE YOK ZATEN OLMUŞ OLSA BİLE PİYASA FİYATLARI BELLİ 15 BİN GİBİ PARALAR VERİP PCX TARZI BİRŞEY ALMAK CAZİP GELMİYOR BANA MALESEF

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

YANİ DEDİĞİM GİBİ SÜRATLE BİR İŞİM YOK YAZIN SICAĞINDAN TER KOKUSU ÇEKMEKTENSE FERAH FERAH 10 KM GİTMENİN DERDİNDEYİM OLABİLDİĞİNCE UYGUN FİYATA UZUN YOL VEYA ÇEVRE YOLUNDA İŞİM YOK ZATEN BİR ARACIMDA VAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı akan bir trafikte 50 cc ile yolculuk yapmak zor olur, ama sıkışık olan bir trafik için çözüm arıyorsanız motorununuzun 50 cc yada 1000 cc olmasının bir önemi yok.
    50 cc ile İstanbul trafiğine de girdim, şehirler arası yolculukta yaptım hemde eşimle birlikte (250 km).
    Aslında tehlikeli olan tek kısım, görünür olabilmek, yoksa kamyon bile sollamak bazen imkansız olabiliyor.
    Forumda yönetim kadrosunda olmam sebebiyle reklam gibi algılanabileceği için kullandığım marka ve modeli belirtmiyorum, ama 50 cc olarak satılıp sanırım 70-80 cc bir motora sahip olan bir model. Çünkü tek kişiyle 80 iki kişiyle 75 km hıza ulaşabiliyor eğimsiz yolda. Yokuşlarda tabiki eğime göre 40 km hıza kadar düşebiliyor iki kişiyle.
    Velhasıl dünya turuna bile çıkabilirsiniz 50 cc motorla, tek şart görünür olmak.
    YÖNETİCİMİZDEN BİR CEVAP BEKLİYORUM :D TRENDYDE BENİ EN ÇOK DÜŞÜNDÜREN TARAF TEK KİŞİLİK OLMASI UFAK TEFEK KIZ ARKADAŞIMLADA TURLAMALAR YAPABİLECEĞİM İÇİN BAHSETTİĞİ MARKAYI ÇOK MERAK EDİYORUM VE BEKLİYORUM :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin

başta söylediğin gibi her şeyden önce hobi ve işin içinde can(paha biçilmez)ımız var!

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    ehliyet alıp 100 cc ayarında bir şey alırsan daha iyi olur çünkü 50 cc bir motorun son hızı 60km/h civarındadır ve bu çok az, 100 cc bir motorun son hızı 90 km/h kadar ve hızlanma konusunda epey fark ediyor. Trafiğin hızlı aktığı yerlerde riski çok birazcık gitmesi lazım aletin. Model önerecek olursam Mondial revial 50, Rks rico 50, Cub olarak ise Rks next 50 ve bu motor Scooter modelinden 1000 tl daha ucuz.
    Weak are prey

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak şimdi ben 50cc bir motor alıp bunu 100cc yapsam muayenede falan zaten gücüne bakılmıyor. Öyle trafikte kullanamam mı ?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İsmail.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim de bir sorum olacak şimdi ben 50cc bir motor alıp bunu 100cc yapsam muayenede falan zaten gücüne bakılmıyor. Öyle trafikte kullanamam mı ?
    Kullanabilirsin...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Honda Today kucuk bi yerde yaşıyorsan yada istanbulda isen semt ıcınde kullanmalık en ideal motordur ben 6 yıl once 3bin kmde pcx verip today almayı teklıf etmıstım sahıbı kabul etmemıstı bence scooterlarda en ıyısı todaydır :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)