Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sigorta vergisi biten motorsiklet devir edilebilirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    selamun aleykum 4 yıldır girmiyorum foruma işim düştü :D 4 yıldır kullandıgım motorumu askere gidecegimden satıyorum motorun sigortası vergisi temmuz 15 inde bitiyor alacak kişide askerden temmuzun 29 unda gelecek devrini alacak sigortası bittigi için devir işleminde bi sıkıntısı oluyormu yoksa temmuzun 15 ine kdr devir işlemi yapılmasımı lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    noterde devir işlemlerinde sigorta olmasına gerek yok bitmiş olsa bile devir edebilirsin. yalnız MTV vergisini ödemelisin ve herhangi bir trafik cezan var ise ödemelisin borcu olmaması gerek.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sigortasız devir yapılır sanırım. Ama temmuz bandrolü yatmadan devir yapılmaz.

Motosikleti
    falcon deserd 277
    bandrolu alan kişi yapıyor galiba ben arac aldıgımda temmuz ayında almıstım bandrolunude ben ödemiştim

Motosikleti
    660 Tenere
    Benim sigortada problem çıkmıştı sistemde görünmüyordu, sigorta şirketini arayıp düzeltirene kadar noterde devir yapamadık haberiniz olsun.

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Yeni yasa çıkmış sigortasiz devir olmuyor 1 hafta önce motorumu sattim.

Motosikleti
    falcon deserd 277
    tamam tesekkürler saolun

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    4 ay önce alım satım işlemi yaptık, sigortasız devir olmuyor.
    Fakat şu bilgiyi vereyim, satış yapacak olan kişi gitti misal 520 liraya sigorta yaptırdı geldi. Noterden satışı yaptıktan sonra satış kağıdıyla yeniden sigorta şirketine gidip 500 lirasını geri aldı, yani en fazla 10-20 lira kesinti oluyor.
    Üstelik motorun 2 yıldır sigortası yoktu, ona rağmen geçmiş günler yüzünden kesinti falan yapılmıyor.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşlar teknik konularda bilmediğiniz halde yorum ya da fikir yazmayın. İhtiyacı olanı yanıltabilirsiniz.

Notere gidilir Noter muayene ve sigortayı kontrol eder. Eksik ya da süresi dolmuş olan var ise devri yapmaz. Net ve kesin bilgidir.

Arkadaşa önereceğim çözüm şu dur. Ruhsat kimin adına olacak ise, o kişi güvendiği birine vekalet verir, vekalet ile satış yapılır. Ödeme nakit olacak ise sorun yok. Bankadan yapılacak ise ruhsat kimin adına olacak sa ödemeyi kesinlikle o kişi yapmalıdır. ( bu ödeme sistemi ile ilgili dolandırıcılık konularını araştırırsanız ne denli bir rezil durum ortaya çıkacak çok şaşıracaksınız )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)