Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade

Motora Güvenlik

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online

Motosikleti
    Falcon Crown 150, 2014
    Arkadaşlar yeni motor aldım binanın garajına bırakıyorum açık garajlardan, başka koyacak yerim yok. Motora doğrudan bakan bir kamera var, motoru da direksiyon kilidine koyup bırakıyorum sizce bu şekil güvenli mi başka ek bir güvenlik gerekli midir ne düşünüyorsunuz?

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax

Motosikleti
    Dominar
    3sn lerini almıyor o direksiyon kilidini kırmaları.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Hocam ;

Disk kilidi (200-300TL’lik), Normal kilit (100-150TL’lik) al koruma konusunda yeter (ikisini aynı anda takarsan 150TL’lik kilide dokundumu disk kilidi algılıyınca verdiği sesle kaçar. Fakat tek kilidi kırmak istese aletliyse 2 dakikasını almaz ama disk kilidini kırması ve susturması kolay değil çünkü 300TL’liklerde ses vericisi (hoparlörü) içinde oluyor susturamıyor ve kilitde burada oyalama görevi görüyor.

Şuan siz resmen motoru kilitsiz bırakıyorsunuz !

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    O kamera hiçbir işe yaramaz. Adamlar yakalanmaktan korkmuyorlar ki? Adam motoru götürürken ensesinden tutup yakalasan ve video ile ispatlayıp mahkemeye versen alacağı en fazla 1 yıl. O da iyi hal falan deyip yatırılmıyor zaten.

Motosikleti
    Falcon Crown 150, 2014
    Anladım arkadaşlar çok haklısınız, kapalı bir garajda tutuyorum artık geceleri, teşekkür ederim

Motosikleti
    YZF R-25
    Kamera vs koruma sağlamaz. Sen adamı yakalayıp karakola götürsen dahi sen ifade verirken adam senden önce çıkar gider. Ben kendi adıma konuşuyorum ; 1 tane disk kilidi, 1 tane kesilmez diye tabir edilen 13 mm kalınlığında grade 80 zincir + kilit , 1 tane gps (1 km menzil dışına çıkınca otomatik olarak cep telefonuma sms ve çağrı gönderen bir cihaz) , 1 adet direksiyon kilidi , 1 adet branda.

1- Disk kilidi : İyi araştırıp alabildiğin en iyisini al. Gün içinde motorunu park derken de kullanabilirsin. Ama mts değilde daha kaliteli bir şey al. Ben aldım durduk yere öttü , şimdi pilsiz kullanıyorum.
    2- Zincir + kilit bu önemli bir konu benim zincir 2 mt uzunluğunda ve 13 mm kalınlığında bir tane kaliteli yan asma kilit al tamamdır. Bu zinciri yanında taşıyamazsın çünkü ortalama 7-9 kg arasındadır.
    3- Gps diyelim hepsini kestiler veya gün içinde çaldılar eş zamanlı olarak izleme yapabilirsin. İlk fırsatta aküye ulaşıp elektriği kesemezlerse enselersin.
    4- Branda hem güneşten hemde geceleri en azından azda olsa koruma sağlar. Sonuçta hırsız takip eder ama altında ne var diye bakana kadar alarm vs var diye düşünüp vaz geçebilir.

Bajaj Dominar 400
    Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)