Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir yan ayaklık müşür bu kadar pahalı olur mu ? ( yamaha )

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Merhaba Arkadaşlar

Severek kullandığım ybr min sanırım yan ayaklık müşürü bozuldu yolda giderken ayaklığı açmışım gibi stop ediyor ya da örneğin motoru stop ettim 5 dk sonra tekrar binip çalıştırmak istediğim marş basıyor ancak çalışmıyor yan ayaklığı açıp tekrar kapatıyorum çalışıyor uzun süredir bu şekilde kullanıyorum bugün yamaha yı arayıp parça fiyatı sordum 156 TL dedi. 96 TL ye başka bir sitede buldum.

Sizce direk iptal mi ettireyim yoksa daha ucuza bulabileceğim bir yer var mı?

Şimdiden Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim çalışıyor ama iptal ettim yan ayaklıkta tutamıyorsun motoru ısıtmak için ve ya 2 dk inmek için illa stop ettiriyor

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim çalışıyor ama iptal ettim yan ayaklıkta tutamıyorsun motoru ısıtmak için ve ya 2 dk inmek için illa stop ettiriyor

Aslında gerekli birşey olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde kullanmaktan memnunsanız belki bende iptal ettiririm.

Motosikleti
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında gerekli birşey olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde kullanmaktan memnunsanız belki bende iptal ettiririm.
    çıkaralı 3 yıl olcak sanırım �� ben çok memnunum
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Bu Japon’lar satıştan çok yedek parçadan kar ediyor zaten.
    Gerekli de değil bence açınca istop etse nolur, etmese nolur kontaktan kapatırsın çok istop etmek istiyorsan.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Valla benim de deponun anahtar yerinin girdiği kısmın motora bağlanan yerinde bi ufak parça kırıldı. ( Kullanıcı hatası olmamasına rağmen )Onun için servisi aradığım da bana kullanıcı hatası olsun yada olmasın mekanik olmadıkça garantiye girmez ve bu parça 860Tl dedi. Ufacık bir parça ve komple değişmesi gerekiyormuş. Yamaha nın bu sebebi nedeniyle motoru aldığıma tek pişman olduğum andır.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Muşuru bir kontrol edin, wd40 falan sıkın biraz belki düzeltilebilir. Yada kablosunda temassız lik vardır

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viteste mi ısıtıyorsunuz motoru boşta olunca stop etmemesi lazım bende öyle. Ayaklık açıkken vitese atarsam stop ediyor

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben ayaklığı açık unutup yola çıktığım çok oldu, zaten virajda siz yatarken o yola deyip kapanıyor. biraz zıplatıyor motoru o kadar

şaka bir yana bu ayaklık yüzünden kaç sefer kaza riski atlattım, allahtan arka teker yolla bağlantısını kesmedi yoksa motorla bir yuvarlanırdık artık.

Merhaba arkadaşlar benimde size bir sorum varda 2004 model yamaha ybr motorumuz var bizim çalınmıştı sonradan motoru bulduk motorun yağı bitmiş içinde yağ yakıyor bide krank arızalıymış bunları nasıl ucuza yaptırabilirim nereden parça sipariş etmeliyim bide yağ yakmasını nasıl düzeltebiliriz tamiri nasıldır bilgisi olan cevaplarda sevinirim şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    dediklerinizi dikkate alacağım arladaşlar önce bir wd 40 ile denicem olmazsa iptal edicem

Motosikleti
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viteste mi ısıtıyorsunuz motoru boşta olunca stop etmemesi lazım bende öyle. Ayaklık açıkken vitese atarsam stop ediyor
    benim yan ayaklık müşiri vitese bağlı değil aadece motor vitesteyken marş basmaması için debriyaj müşiri var
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç kere yan ayaklık açık halde iken kaza atlatmam sebebi ile yan ayaklığı komple iptal ettim. mecbur kalmadıkça kullanmıyorum hergeleyi.

Motosikleti
    ayak müşürünü söktüm önce baya yağlardan temizledim sonra wd 40 ladım evet sonunda dedim ama sorun devam ediyor..

Acaba benim bilmediğim başka bir yerinde arıza olabilir mi ?
    Debriyaj müşürü
    Boş vites müşürü falan neresindedir motorun bu zımbırtılar.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ayaklığı açık unutup yola çıktığım çok oldu, zaten virajda siz yatarken o yola deyip kapanıyor. biraz zıplatıyor motoru o kadar

şaka bir yana bu ayaklık yüzünden kaç sefer kaza riski atlattım, allahtan arka teker yolla bağlantısını kesmedi yoksa motorla bir yuvarlanırdık artık.
    malesef bizde standart oldu.eşim biner binmez kapattınmı diye soruyor çok unutuyorum ben dediğn gibi çok kaza riski atlattım müşür sağlıklı geliyor bana
    tabi kullanışlı mı bilemem.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yan ayak musur guvenlik acisindan oldukca gerekli bir parca.
    En onemli ozelligi yan ayak acikken motoru hareket ettirmeni engelliyor. Bu da ciddi bir kazaya sebep olabilecek bir durumdan kurtariyor sizi.
    Motoru yan ayakta isitmak istiyorsan vites bosta isitacaksin. Motordan cok kisa sureligine inip stop etmek istemiyorsan once vitesi bosa atip sonra yan ayagi acip devam edebilirsin.

Sürücünün güvenliği için, motosikletlerin sanıyorum tamamında ya da çoğunluğunda; vites boş müşürü, debriyaj müşürü, yan ayak müşüründen oluşan üçlü bir ateşleme güvenliği sistemi vardır. Şu anda kullandığım 1997 model Yamaha Tenere XTZ660'da yan ayak müşürünü benden önceki kullanıcı iptal ettirmiş, ben de bu şekilde kullanmaya alıştım ve müdahale etmedim. Birkaç ay önce vites boş müşürü sorun çıkarmaya başladı. Vites boşta olduğu halde devreyi tamamlamıyordu ve mecburen debriyajı çekerek çalıştırıyordum. Vites boş müşürünün fiyatı ise bahsettiğiniz gibi ateş pahasıydı, en ucuzu 80-90 TL idi. Parça kataloglarını karıştırıp, YBR 125 ile aynı olduğunu görünce 20 TL'ye YBR 125 müşürü alıp taktırdım ve sorun bitti. Belki siz de başka bir modelin yan ayak müşürünü uygun fiyata bulabilirsiniz. Biraz zaman ayırıp araştırmak gerekiyor. Yan ayaklık konusuna gelince; bir motosiklet sürücüsü, motosikletini hareket ettirmeye hazırlandığı anda yan ayağı kapatmayı bir alışkanlık/refleks haline getirmelidir diye düşünüyorum. Kazasız sürüşler dilerim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çinli modellerden birinin müşürü mutlaka uyar, kaldı ki basit bir mantığı var söküp temizleyip toplarsanız çalışır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bozulmamıştır. Wd40 sık içine, çalışır

Önce onarmayı dene 156 TL verilmez o müşüre onada YaMaHa farkı diyelim hem satıştan hem parçadan götüreyim parayı diyor temizliğini yap olmazsa sık oda olmazsa çinli bi tane bulmaya çalış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)