Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk Motorumu Alacağım Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar eminim sana gerekli mekanik inceleme hakkında bilgi vermiştir ama işin aslı motora bak bak hiç bir şey anlamazsın kardeşim, 20-30 dk binmeylede bir şey anlamazsın ya götür servisine ücreti karşılığında teste sok motoru satıcıda razı geliyorsa olumsuz, belirtilmeyen bir şey çıkarsa ödetirsin, almazsın olur biter. Satıcı bunu kabul ediyorsada kocaman bir artı puan en baştan, mırın kırın ediyorsa uzak dur. Orjinali harici takılan her türlü egzoz cezai işlem sebebidir, ha susturucusu vardır polisin dikkatini çekmez, zaten küçük motordur ceza yazmazlar belki orasını bilmem ama gözümün önünde bitane r 25 e dayadılar cezayı, öle çok gürültü yapan etrafa rahatsızlık veren bir egzozuda yoktu halbuki.
    Ben şahsen ilanları incelerken orjinali değişmiş egzozlu motorları çok tercih etmem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eminim sana gerekli mekanik inceleme hakkında bilgi vermiştir ama işin aslı motora bak bak hiç bir şey anlamazsın kardeşim, 20-30 dk binmeylede bir şey anlamazsın ya götür servisine ücreti karşılığında teste sok motoru satıcıda razı geliyorsa olumsuz, belirtilmeyen bir şey çıkarsa ödetirsin, almazsın olur biter. Satıcı bunu kabul ediyorsada kocaman bir artı puan en baştan, mırın kırın ediyorsa uzak dur. Orjinali harici takılan her türlü egzoz cezai işlem sebebidir, ha susturucusu vardır polisin dikkatini çekmez, zaten küçük motordur ceza yazmazlar belki orasını bilmem ama gözümün önünde bitane r 25 e dayadılar cezayı, öle çok gürültü yapan etrafa rahatsızlık veren bir egzozuda yoktu halbuki.
    Ben şahsen ilanları incelerken orjinali değişmiş egzozlu motorları çok tercih etmem.
    Mekanikte ve dikkat edilecek hususlarda sağolsunlar güzel bilgiler edindim.
    Bilemiyorum servis işini nasıl olur, zaten ucundan bir bütçe ile gidip alacağım motoru, yanımda kendi ustam felan da olmayacak. Yukarıda biri telefon ile servisi arayıp bakımlarını sorun demişti sanırım öyle bir şey yapabilirim.
    Egzoz işini öğrendiğim iyi oldu, teşekkür ederim. Bulduğum fiyata daha iyi bir motor maalesef mümkün değil gibi bir şey, onda da arkadaş egzoz takmış, orjinalini de yanında verecekmiş, artık biraz öyle kullanıp diğerini kaynatırım. Cevaplar için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

- KONU GÜNCEL -

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

- KONU GÜNCEL -

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

- KONU GÜNCEL -

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

- KONU GÜNCEL -

Forumdan Uzaklaştırıldı
    relax
    kurgu lezzetsizdir

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    relax
    kurgu lezzetsizdir
    Haklısınız elbette ancak günlük hayatta da ince eleyip sık dokuyan biriyisimdir ve üniversitede öğrenci olup bu parayı senelerce çalışıp anca biriktirdikten sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum bütün olay bu
    Taklitler Aslını Yüceltir!

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız elbette ancak günlük hayatta da ince eleyip sık dokuyan biriyisimdir ve üniversitede öğrenci olup bu parayı senelerce çalışıp anca biriktirdikten sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum bütün olay bu
    Sorunla karşılaşmak istemiyorsan 2.ellerden uzak durmanı tavsiye ederim. Hemde bu 125’lik SS tipli genelde apaçilerin hor kullandığı, egzoz taktığı (kafa ağrıtmasıyla beraber yüksek devirlerde kullanması) %80’i belki daha fazlası böyle.

Bence sorun çıkmasını istemiyorsan 2.el SS’lerden vazgeç. Bu bütçeni bir tık daha arttırırsan yada gerisini taksit de yapabilirsin TVS RTR 200, HUNK 200R çıkacak yakında diye biliyorum.

Daha bunun kaskı, montu, pantolonu, ayakkabısı, eldiveni var. Bunlar da ortalama 1500 TL tutuyor. Tabi birde öğrencisin benzin parası da var Birde Ekipmanının olmadığını varsayarsak bence 5-6 bine ikinci el temiz YBR al geri kalan parada harçlık olsun yada git sıfır Çinli al 3-4 bine, yada Hintli al.

Ama diyorsan ekipman bütçem ayrı sıfır NS 160 al Euro 4, ABS’li

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunla karşılaşmak istemiyorsan 2.ellerden uzak durmanı tavsiye ederim. Hemde bu 125’lik SS tipli genelde apaçilerin hor kullandığı, egzoz taktığı (kafa ağrıtmasıyla beraber yüksek devirlerde kullanması) %80’i belki daha fazlası böyle.

Bence sorun çıkmasını istemiyorsan 2.el SS’lerden vazgeç. Bu bütçeni bir tık daha arttırırsan yada gerisini taksit de yapabilirsin TVS RTR 200, HUNK 200R çıkacak yakında diye biliyorum.

Daha bunun kaskı, montu, pantolonu, ayakkabısı, eldiveni var. Bunlar da ortalama 1500 TL tutuyor. Tabi birde öğrencisin benzin parası da var Birde Ekipmanının olmadığını varsayarsak bence 5-6 bine ikinci el temiz YBR al geri kalan parada harçlık olsun yada git sıfır Çinli al 3-4 bine, yada Hintli al.

Ama diyorsan ekipman bütçem ayrı sıfır NS 160 al Euro 4, ABS’li
    Haklısınız, mantıklı olanın da bu olduğunun farkındayım ancak SS sevdası çok ağır basıyor, diğerlerinin yüzüne bile bakasım gelmiyor ya. Eminim ki bugün gidip naked bir motor alsam, ertesi gün içim içimi yer, bir türlü mutlu olamam ben onun üzerinde...

Ekipman bütçem ayrı, ekipman olarak da giriş seviyesi fiberglass bir kask, scoyco jk37, eldiven, bot, pantolon olarak ayırdım.
    Ceza yemediğim sürece benzin parasının çok büyük sıkıntı olacağını da düşünmüyorum, o yüzden soru yine aynı noktaya geliyor, 2. el SS makinede nelere dikkat edilmeli. :D

Şu abartı eksozu takma da başka neye dikkat edersen et. Ben her gün üç beş otomobil ve motosiklete saydırıyorum hele hele gecenin bir yarısı evimin yakınından geçiyorlarsa... Bireysel zevki, keyfi, otu botu uğruna başkalarının hayatını, özgürlüğünü, uykusunu, hastasını, çoluğunu çocuğunu önemsemeyen adamın hayatı umrumda değildir, o adam ya da kadın bu dünyada olmasa da olur.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu abartı eksozu takma da başka neye dikkat edersen et. Ben her gün üç beş otomobil ve motosiklete saydırıyorum hele hele gecenin bir yarısı evimin yakınından geçiyorlarsa... Bireysel zevki, keyfi, otu botu uğruna başkalarının hayatını, özgürlüğünü, uykusunu, hastasını, çoluğunu çocuğunu önemsemeyen adamın hayatı umrumda değildir, o adam ya da kadın bu dünyada olmasa da olur.
    Aynı dertten muzdaribim, ufak bir mahallede oturuyorum, gecenin 3-4'ü demeden apaçiler son ses müzik veya abartı egzozları ile mahalleyi inleterek geziyorlar. Her akşam ben bunlara söverken aynı şeyi kendim yapacak duruma gelmem hocam, aynı şekilde düşünüyorum bende sizinle. Yinede uyarı için teşekkürler

Motosikleti
    YZF R25
    - KONU GÜNCEL -

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

- KONU GÜNCEL -

Motosikleti
    YZF R25
    - KONU GÜNCEL -

Forumdan Uzaklaştırıldı
    peki

ne kadar muaccel

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Trafik sigortası olsun kasko olsun istanbul plaka oldumu daha pahalıdır. En azından arabalarda böyle motorlarda da böyledir diye düşünüyorum. Eşim sigortacı oradan biliyorum

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası olsun kasko olsun istanbul plaka oldumu daha pahalıdır. En azından arabalarda böyle motorlarda da böyledir diye düşünüyorum. Eşim sigortacı oradan biliyorum
    Cevap için teşekkür ederim, Bursa'da yeni başlamış, 21 yaşında bir motorcuya aşağı yukarı ne kadar çıkar acaba, sorabilme, öğrenebilme imkanımız var mı? İstanbul'dan alırsak plakayı değiştirmek farz oldu artık...

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki

ne kadar muaccel
    En erken 2 hafta içinde, en geç 2 ay içinde almayı planlıyorum.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim, Bursa'da yeni başlamış, 21 yaşında bir motorcuya aşağı yukarı ne kadar çıkar acaba, sorabilme, öğrenebilme imkanımız var mı? İstanbul'dan alırsak plakayı değiştirmek farz oldu artık...

En erken 2 hafta içinde, en geç 2 ay içinde almayı planlıyorum.
    Elinde ruhsat plaka olmadan sorgulama yapamayız. Senin yaşlarında yeni motor almış bir tanıdığın varsa daha önce herhangi bir kazaya karışmamış. Yani seninle şartları aynı olan örnek olarak baktırırım. Fakat dediğim gibi plakası ruhsatı yada geçici ruhsatı olması lazım.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde ruhsat plaka olmadan sorgulama yapamayız. Senin yaşlarında yeni motor almış bir tanıdığın varsa daha önce herhangi bir kazaya karışmamış. Yani seninle şartları aynı olan örnek olarak baktırırım. Fakat dediğim gibi plakası ruhsatı yada geçici ruhsatı olması lazım.
    Anladım, tekrar teşekkür ederim. İnşallah yakın zamanda elimde olacak ruhsatım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)