Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Tecrübeli insanlardan tavsiyelerini bekliyorum.

Öncelikle a2 ehliyetimi yeni alacağım. Şehir işi ve ileriki zamanlar için şehirlerarası geziler yapmak istiyorum. Eşim ile birlikte yolculuk yapacağımız için konforlu bir şey istiyoruz.

Aklım sürekli xmax 250 ve pcx 125 arasında gidip geliyor. Şimdi 250 ile 125 cc motor karşılaştırması belki biraz abes olabilir kimilerince,
    İki motorunda çok rahat olduğu söyleniyor ikisi ile de şehirler arası yol yapılabildiği söyleniyor. Yüksek hızla motor kullanmak istemem yüksek hız konusunu araba özelinde de sevmiyorum. Yalnız 80-90 ile giderken şehirler arası bir yolda acaba pcx zorlanır mı titreşim vs gibi şeyler olur mu? İki kişiyi rahatça istanbul - izmir gibi mesafeler de taşıyabilir mi?

Bu soruların cevabını arıyorum.
    Acaba pcx mi almalıyım yoksa xmax 250 mi?

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    pcx125 kullandım..2 kişi 80-90 rahatlıkla gidersin yeri gelir 100le bile gider..ama genelde 2 kişi kullanacaksın son zamlardan sonra 2.el 6bine satılan pcxlere 8-9bin isteniyor..xcity250 tavsiye ederim 10-11e temiz bulursun..xmax ile aynı motoru kullanır.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx125 kullandım..2 kişi 80-90 rahatlıkla gidersin yeri gelir 100le bile gider..ama genelde 2 kişi kullanacaksın son zamlardan sonra 2.el 6bine satılan pcxlere 8-9bin isteniyor..xcity250 tavsiye ederim 10-11e temiz bulursun..xmax ile aynı motoru kullanır.
    Aynen öyle geçen sene 6-7 olan piyasa 8-9 oldu 10 bine eski kasa satan bile var. Bu fiyatlara Pcx tavsiye etmiyorum. 2 kişi uzun yolda 80-90 yeter diye düşünebilirsiniz ama bunun kamyonu var bayırı var. Tek kişi olsanız iyi kötü 125 cc size yeter diyebilirdim. Xcity daha uygun seçim olucaktır ya da o fiyatlarda Sym Joymax. Ben giderim derseniz her yere gidebilirsiniz 125 cc ile Pcx yolda bırakmaz ama konforlu yolculuk olmaz.
    07

Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xcity'e baktım daha önce görmemiştim hiç listeye ekliyorum teşekkürler

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle geçen sene 6-7 olan piyasa 8-9 oldu 10 bine eski kasa satan bile var. Bu fiyatlara Pcx tavsiye etmiyorum. 2 kişi uzun yolda 80-90 yeter diye düşünebilirsiniz ama bunun kamyonu var bayırı var. Tek kişi olsanız iyi kötü 125 cc size yeter diyebilirdim. Xcity daha uygun seçim olucaktır ya da o fiyatlarda Sym Joymax. Ben giderim derseniz her yere gidebilirsiniz 125 cc ile Pcx yolda bırakmaz ama konforlu yolculuk olmaz.
    Evet benimde 125 lik herhangi bir motordan çekingem oydu yokuşlar vs'ler iki kişiyi zorlar diye

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Honda sh300
    Honda foresiht
    Burgman 400 (6000tl den başlıyor eskileri)

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda sh300
    Honda foresiht
    Burgman 400 (6000tl den başlıyor eskileri)
    Burgman çok güzel evet ama 7 bin tl civarı olan modelleri 2005 - 2004 ve genel de 50.000 km ve üstü acaba bu kadar eski ve çok km motor almak mantıklı mıdır ?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pcx şehiriçi işinizi görecektir.Fakat şehir dışına ve de yolculu çıkacağınızı goz önüne alarak;

Butçe nispeten düşükse Sym gts250, biraz daha artırabilirsiniz burgman400 derim.Rakam olarak onbinin üzerine çıkmak lazım tabii..Yine de motosikletle trafiğe alışmak için bikaç ay kullanıp elden çikarilabilecek tarzda üç beş bin liralık bi scooter tecrubesi de yararlı olabilir, en fazla beş yüz lira zararına satıp daha büyük scooter alir daha güvenli kullanırsınız direkt burgman 400 vb almaktansa.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Sorunsuz servis ve garanti, yedek parçanın hemen temini ve karşında bir muhatap bulabileceğin tek marka Türkiye'de Honda'dan başkası değildir. Bunları da göz önünde bulundurarak karar vermelisin. Suzuki eski yeni fark etmez, japon japondur.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx şehiriçi işinizi görecektir.Fakat şehir dışına ve de yolculu çıkacağınızı goz önüne alarak;

Butçe nispeten düşükse Sym gts250, biraz daha artırabilirsiniz burgman400 derim.Rakam olarak onbinin üzerine çıkmak lazım tabii..Yine de motosikletle trafiğe alışmak için bikaç ay kullanıp elden çikarilabilecek tarzda üç beş bin liralık bi scooter tecrubesi de yararlı olabilir, en fazla beş yüz lira zararına satıp daha büyük scooter alir daha güvenli kullanırsınız direkt burgman 400 vb almaktansa.

evet bu daha mantıklı, şöyle karar verdim sanırım ilk başta ağustos gibi bir tane fiddle 2 alacağım ve şehiriçi trafikte biraz deneyim kazanacağım. Önümüzde ki yaz onu satıp bir xmax 250 abs veya başka bir abs 250 lik alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)