Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İLGİNÇ BİR İLAN ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    MERHABALAR

Az önce satılık hurda motosikletlere bakarken tuhaf bir ilan gördüm. Doğrusunu yanlışını bilemem ama bana çok tuhaf geldi

borcunu ödeyemeyen bir insan neden motosikletini parçalayıp satarki bir kısmı ödenmiş olsa bile motosiklet önce satılıp

sonrasında haciz kaldırılıp satışı yapılamazmı yada alternatif başka bir çözüm ?

ilan bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-pulsar-200-ns-aciklamayi-oku-574865179/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Hacizli motor satılabilir fakat kimse uğraşmak istemez. Çünkü haciz alan kişinin üstüne geçer.
    İlanda sıfır ayarında yazdığına göre yüksek ihtimalle hiçbir senedi ödemedi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    belkide çalıntıdır parçalayıp satıyordur diycem saçmamı olur

Selected - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS150
    Haciz alan kişinin üstüne geçmez çünkü hacizli motor satilamaz
    jimi_hendrix ve kakare bunu beğendiler.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    yani haciz kararı çıktığında çöp oluyor yani yazık içim acıdı kusura bakmayın çok şükür bu tarz konularda çok bilgim yok

benim anladığım motosikletin borcu yüzünden haciz kararı çıkmasıydı fakat konu öyle değilmiş herhangi bir borçtan üzerinize kayıtlı ev arsa otomobil

ne varsa haczediliyormuş bunu da bu vesileyle öğrenmiş oldum yaşım 33 ama daha önce hiç merak edip öğrenmemiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Alıntı Selected adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haciz alan kişinin üstüne geçmez çünkü hacizli motor satilamaz
    yani haciz kararı çıktığında çöp oluyor yani yazık içim acıdı kusura bakmayın çok şükür bu tarz konularda çok bilgim yok

benim anladığım motosikletin borcu yüzünden haciz kararı çıkmasıydı fakat konu öyle değilmiş herhangi bir borçtan üzerinize kayıtlı ev arsa otomobil

ne varsa haczediliyormuş bunu da bu vesileyle öğrenmiş oldum yaşım 33 ama daha önce hiç merak edip öğrenmemiştim.

Motosikleti
    Dominar 400
    Motosiklet üzerindeki haczin kim tarafından/hangi dosya ile konulduğunu bilmek gerekiyor. Hacze konu borç ödenmiş/silinmiş, ancak haciz kaldırılmamış da olabilir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Çöp olduğu falan yok. Hacizli mallar el konulursa açık arttırmayla satılır ve borcunuzdan düşer.
    Ayrıca hacizli malın satın alınması mümkündür. Fakat kolayca noterden yapılabilen bi işlem değil sanırım, uğraş gerektiriyor.

http://www.uzmantv.com/hacizli-arac-satilabilir-mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)