Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektirikli motor yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar elektirikli motor alıcam'da faturasız olursa çevirmede falan sıkıntı çıkarmı yardım edebilirmisini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    çevirmede fatura falan sormazlar ama şüphelenirlerse yada şikayet falan olursa o zaman sorulabilir.

tamam haklısında ben 1 yıl binip direk 1000r alıcam zorunlu olarak binicem

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Elektrikli bisiklet/motosiklet icin yonetmeliklerde karmasalar var, normalde 1kW ustu araclarda plaka ve ehliyet gerekiyor deniyor ama uygulama bambaska.

6 ay kadar elektrikli scooter kullandim, hic kimse cevirmedi, meraklilar haric. Ayni scootera sahip is arkadasimi ise polisler sirf meraktan durdurmustu 2-3 kez. Hatta binip deneyen motosikletli polis oldu diyeyim Plaka icin ise OTV odediginize dair belge ile yola uygunluk belgesi gerekiyor.

Tavsiyem, A sinifi ehliyetiniz olsun, faturaniz varsa fotokopisini filan bulundurun. Plaka cikarmak masrafli degil ama ugrasmiyor kimse.

Alıntı eray_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elektirikli motor alıcam'da faturasız olursa çevirmede falan sıkıntı çıkarmı yardım edebilirmisini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Size gore pismanlik olabilir, baskalarina gore degil. Ne icin kullandiniginiza gore degisecektir yorumlar. 6 ay boyunca kullandim, trafikte kullandim, sahilde kullandim, toplamda 1200km yol yaptim 1kW gucunde, elektronik olarak 40km/h sinirlandirilmis bir arac ile. Memnun muydum evet, yokuslar disinda, mesafeler disinda memnundum. Cunku benim kadar yol yapan yoktu o alet ile. Kimse Kucukyali-Pendik-Kucukyali veya Kucukyali-IKEA(Umraniye)-Kucukyali mesafelerinde gidip gelmemis.

- Sahilde, duz yolda, kisa mesafelerde ise gidip gelecekseniz mantikli bir arac. Sarj edip yuruyorsunuz. Benzin derdi yok, periyodik bakim derdi yok, park sorunu yok, ruhsat derdi yok, devrildi yan yatti, grenaji dagildi, rolantisi dustu, zinciri atti, yag vs.

- Hic motosiklet kullanmamis biri icin, trafige alismak icin, aynalari kullanmak, sinyal vermek vs seyleri ogrenmek icin ideal bir arac.

- Fren yapmaya korkmak anlamsiz, adam gibi modellerde regenerative frenleme ile sarj olabilme ozelligi var, ozellikle uzun yokuslarda asagi giderken hafif frenlemelerde bile sarj edebiliyorsunuz. (Istanbul-Bostanci koprusunde sarjim bittiginde, Oto sanayii girisinden asagi saldim, sarj oldu 1 km daha yavas yavas gidebildim.)

Kotu yanlari yok mu elbette var;
    - Sarj uzun suruyor, her yerde sarj etmek mumkun olmuyor, mesafe siniri var, yokus yukari sarj azaliyor.
    - Turkiye icin pahali bir arac, yollar bombok, insanlar da oyuncan gozuyle bakiyor.
    - Uzerine az daha para koy Xmax al diyeni duydum, hic motosiklet tecrubesi olmayan adama soylediler bunu.

Velhasil kelam, evet elektrikli bisiklet/motosiklet Turkiye icin pismanlik degil bana gore. Amac/Arac iliskisini kurmak kisinin kendisine ait.

Saygilar,

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)