Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha mı KTM mi suzuki mi??? Tavsiye verin lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb250r
    Boy 185 kilo 82
    Arkadaşlar bir kaç orta bilgili kişilere danıştım ama net karar veremedim.
    Biri ktm 200abs al katır gibidir rahat et tavsiyesi yaptı.
    Bir diğeri inazuma al kafan rahat olsun dedi
    Biri mt03 dedi birde mt25 al kurtul dedi.
    Şimdi yakıtı fazla gitmesin isterim
    Duruşu fazla janjanlı olmasın ama burdayım desin
    Güvenlik onemli abs iyidir ama olmadanda kullanırım
    Günde 60km uzun yola alıcam bir kez alıcam ve değiştiremicem.
    Sizce bu önerilerin hangisi uygun olur yada ne tavsiye edersiniz.
    Yalnız 125 150lik solemezseniz sevinirim dostlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    ulaşım için alıyorsan inazuma baya rahat bir şey. ama tipi çok çirkin. 60km kullancaksan her gün mt25 veya inazuma öneririm. duke 200 şehir içinde çok güzel ama 60km giderken sıkılırsın

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KTM Duke 200 ABS.Tek silindir,biraz titreşimli,yakıt ekonomisi iyi.Kıvrak,hafif,şehiriçi manevra kabiliyeti yüksek.Ama biraz rahatsızdır,Özellikle size göre birazcık küçük gelebilir.

Yamaha MT-03 Açıkçası pek bilgim yok.Kullananlar genelde iyi yorum yapıyor.Ama piyasası çok zayıf,buna bağlı olarak parça durumu da zayıf olabilir.

Yamaha MT-25 Oturuş pozisyonu ortalama ne rahatsız ne rahat,2. el piyasası kuvvetli.Gazı biraz açtın mı 6-7 lt leri görüyor.Ama efendi gibi kullandın mı 4 lt civarı tüketimi var.Sıralı çift silindir,titreşim az.Gazı verdin mi kuduz gibi gidiyor.250 likler arasında performansı en iyiler arasında.

Suzuki GW 250 Inazuma.Aralarında en iri,en ağır olanı bu arkadaş.Oturma pozisyonu en rahat olan da bu.Sıralı çift silindir,son derece titreşimsiz ve konforlu,yakıt tüketimi 4 lt civarında olması lazım.Gidişi ağırlığına göre iyi sayılır.Kişisel fikrim en sorunsuz ve güvenilir olanı da bu.Hiç kronik sorununu duymadım.

Şahsen her gün 60 km günlük ulaşım için kullanacak olsam Inazuma'yı alırdım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bütçene uygunsa yeni 250 cc Suzuki Vstrom u incele , benim boy 190 üzerinde çok rahat ettim , titreşim falan sıfır hatta titreşim konusunda kendi motorum 650 lik vstrom dan daha iyi diyebilirim , bir saat kadar artçılı test sürüşü yaptım konfor ve ekonomi arayana her yolda yeter.. 2,5 litre ortalama tüketimi gördüm, tapa gaz gittiğimde max 4,2 gösterdi ki 140 a kadar çıktım , İstanbul da isen Suzuki Asal da test motoru var , satış fiyatınıda lansman daki rakkama yakın veriyorlar zira TR de en yüksek satış adedi bu bayide..

Motosikleti
    Cb250r
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçene uygunsa yeni 250 cc Suzuki Vstrom u incele , benim boy 190 üzerinde çok rahat ettim , titreşim falan sıfır hatta titreşim konusunda kendi motorum 650 lik vstrom dan daha iyi diyebilirim , bir saat kadar artçılı test sürüşü yaptım konfor ve ekonomi arayana her yolda yeter.. 2,5 litre ortalama tüketimi gördüm, tapa gaz gittiğimde max 4,2 gösterdi ki 140 a kadar çıktım , İstanbul da isen Suzuki Asal da test motoru var , satış fiyatınıda lansman daki rakkama yakın veriyorlar zira TR de en yüksek satış adedi bu bayide..
    Hocam valla bu bana gelmedi fazla çkamıyorum ama gözüm kaldı beeee
    Hani insan bakar da içi geçer, walla içim grçti ne yakışır be bana dedim ama dediğimle kalıyorum 😁

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Senin ilacın Suzuki İnazuma F
    Git bak, canlı gözünle gör. Kalıbı da geniş motor.
    Aşırı rahat. Yazdıklarının hepsinden kat ve kat rahat. Yakıt gayet makul.

Mt03 artık alıncak motor değil zira temizini çok zor bulursun.
    Mt25 asla ve asla rahat bir motor değil ve 250cc için fazla yakıyor. (15000 km kullandım)
    Ktm tek silindir olması kötü diğer özellikleri güzel. İkinci kötü tarafı tuzluk kadar motor olması 185 adamın altında honda msx gibi durur.

Tavsiyem İnazuma F, siyah. Rahat, yayıla yayıla kullanılacak motordur.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    sürtünmesiz ortamda mı sürdünüz motoru ? 2.5 litreye inanmak zor
    oialdemir bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Boyunuza ve günlük kullanım amacınıza göre suzuki inazuma diyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. vites 70-90 km/s hızlarda 2,5 lt gösterdi de siz 6 silindir Goldwing mi kullanıyorsunuz inanamadınız Honda NC serisi de sakin kullanımlarda 2,5-3 lt tüketiyor..

Motosikleti
    Cb250r
    Ah şu inazumayı çirkin kral yapmasalarmış harika olurmuş. Hafta sonu ankarada arkafaşın inazumasını görücem canlı olarak. İşallah içimr sinerde tekerim düz basar 😁

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahahhahaah ulen

Inazumanin neresini bgniyor millet anlmiyorum. Tip yok bise yok

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma değil de, inazuma F'i beğeniyorum.

İnternetten, resimlerden falan bakınca çok şekilsiz duruyor.
    O fiyat bandında yol yapmaya gelecek motor arayışındaydık arkadaşım için. İstemeyerek bakmaya gittik, motoru alıp geldik.
    Canlı olarak güzel gözüken bir motor ve baya kalıplı duruyor. Sözüm siyah rengi için. Mavili beyazlı olan çok zibidi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bunların hepsini kullandım, kesinlikle İnazuma, İnazuma f, veya enduro şeklindeki İnazuma en kaliteli, en sağlam, en konforludur.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    6. vites 70-90 km/s hızlarda 2,5 lt gösterdi de siz 6 silindir Goldwing mi kullanıyorsunuz inanamadınız Honda NC serisi de sakin kullanımlarda 2,5-3 lt tüketiyor..
    Ne gösterdiğine değil de reel de ne yaktığına bak bence. O motor ile yada nc ile 2.5 lt hayal. 3-3.5 desen bir nebze de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bu boya ve yola aklıma gelenler honda crf 250 rally,suzuki inazuma naked yada f olur fark etmez,yamaha mt25 r25,bajaj dominar sağlam çıktı diyebiliriz 1 senedir sıkıntı çıkmadı.mt03 bu kategori dışında 2 3 beden büyük gelir ama titreşim cidden var.ayrıca temizini bulmanda imkansıza yakın bence onu ele derim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsuz,rahat,güvenilir bir motosiklet.Ön far benim de pek hoşuma gitmiyor ama motosikletin geneli abartıldığı kadar çirkin değil.Hatta bazıları için güzel bile sayılabilir.Güzellik göreceli bir kavram.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke 200 den Dominar 400 e geçen birisi olacak 16 17 civarına çıkabilirsen eğer kesinlikle Dominar 400 al derim. Duke kalitesinde değildir ama KTM nin kronik sorunu çok. 9 aydır bende olan Dominar'da KM 8700 oldu ve şuana kadar sadece 250 tl(100 tl ilk bakım 150 tl 5k bakımı) harici 1 kuruş masraf çıkarmadı. Ayrıca 200CC otobanda yetersiz kalıyor. Ama Duke 200 abs alacaksanda KM si 15 20k yı geçmişse 9 binden fazla verme. Anca 2 3k km dekilere 11 12 verilir. Ben 22 binde ki bakımları yeni zincir dişli balata değişeli 3 bin km olmuş motoru 8.500 e anca satabildim ABS li.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsuz,rahat,güvenilir bir motosiklet.Ön far benim de pek hoşuma gitmiyor ama motosikletin geneli abartıldığı kadar çirkin değil.Hatta bazıları için güzel bile sayılabilir.Güzellik göreceli bir kavram.
    Çift silindir çok yakan bir alet. Üstelik bu fiyatta ABS de sunmuyor.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)