Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yazın Ekipman Kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Normalde hep full ekipman çıkarım(kask, file mont, bellik, tech90 kevlar pantolon, yds yazlık ayakkabı). Bugün niyetliydim ve sahil turu yapayım dedim Kadıköy, Karaköy taraflarına az kalsın baygınlık geçiriyordum. Ekipmanın önemini biliyorum ama bilinç kaybı daha büyük zarar siz nasıl yapıyorsunuz ?

Not: Gaz kontrolünü yitirip yanlama, mesafe ayarlayamama problemleri yaşadım durum b.ka sarınca☹

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müthiş bir ikilemi barındıran durum.

ekipman giymesen sakatlanma riski var.

ekipman giysen ter içinde kalıp, yapış yapış oluyorsun.

en iyisi ekipman giymeden yavaş yavaş gitmek. 40-50 km. fiti fiti serin serin oh.

uzun yolda ekipman şart tabi ki.
    ashes35 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla yapacak bişey yok. Ekipman yoksa motor sürüşüde yok. Baktın yanıyorsun durup serinleteceksin kendini birşekil. Yada benim gibi planını iptal edip bir gölgeye atacaksın kendini
    Kural [ Z ] ve ashes35 bunu beğendiler.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Bugün işim vardı motoru çıkardım ne göreyim göstergede 39 derece gösteriyordu sonrası terledim terledim ve yine terledim.
    ashes35 bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    Allah kabul etsin tabii ki orucunuzu ama bu havallarda orucluyken motosiklet sürmemenizi öneririm.. özellikle vucud susuz kaldıkca halsizlik, sinir ve kontrol yetilerinizi kaybedersiniz...

onun dısında ekipman önemlidir ekipmansız gezmek sizin tercihinizdir sonuclarına da sürücü katlanır yapacak birsey yok...
    ashes35 bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şu ara bende mont giymemeye başladım. Bazen sırtlık . Bazen body armour.
    ashes35 bunu beğendi.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müthiş bir ikilemi barındıran durum.

ekipman giymesen sakatlanma riski var.

ekipman giysen ter içinde kalıp, yapış yapış oluyorsun.

en iyisi ekipman giymeden yavaş yavaş gitmek. 40-50 km. fiti fiti serin serin oh.

uzun yolda ekipman şart tabi ki.
    Sıcak fena çarpıyor ama ekipmansız binmekte istemiyorum. 40-50 ile uzun süre gidersem 4 silindir makine pişik yapıyor totomda :D

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla yapacak bişey yok. Ekipman yoksa motor sürüşüde yok. Baktın yanıyorsun durup serinleteceksin kendini birşekil. Yada benim gibi planını iptal edip bir gölgeye atacaksın kendini
    Dediğiniz en mantıklı çözüm gibi ekipman giyemiyorsak çıkmamalıyız.

Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün işim vardı motoru çıkardım ne göreyim göstergede 39 derece gösteriyordu sonrası terledim terledim ve yine terledim.
    Terlemek değil de bilinç kaybına yaklaştığına hissetmek çok değişik bir duygu...

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kabul etsin tabii ki orucunuzu ama bu havallarda orucluyken motosiklet sürmemenizi öneririm.. özellikle vucud susuz kaldıkca halsizlik, sinir ve kontrol yetilerinizi kaybedersiniz...

onun dısında ekipman önemlidir ekipmansız gezmek sizin tercihinizdir sonuclarına da sürücü katlanır yapacak birsey yok...
    Kontrol yetisi aşırı zayıflıyor dediğiniz gibi. Ekipmansız sürmek tehlikeli ekipmanlı oruçlu sürmek daha tehlikeli karma karışık bir durum

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ara bende mont giymemeye başladım. Bazen sırtlık . Bazen body armour.
    Ne kullanıyorsunuz marka model ?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geçen ay kaza yaptım sadece eldivenim yoktu el baş parmağım kırıldı sıcakta eldiven takmam diyordum ama şuan korkudan takarım terleyin boşverin dayanamıyorsanız çıkmayın mecbur kalmadıkça kaza yaparsanız keşke ekipman kullansaydım diyebilirsiniz

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Held Tropic 2 kullanıyorum koruma yerleri hariç full yazlık mont. Yürürken hafif rüzgar bile esse serinletiyor. Delikli mont dışında yazın mont giyilmiyor.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ben fileli montun önü açık geziyorum hiç terletmiyor.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Yazlık ekipman var yazlık ekipman var arkadaşlar.

Mesela bendeki alpinestars vipe air yazlık fileli mont ile ixon hacker game yazlık mont arasında dağlar kadar fark var. Ixon çok daha ferah hatta bu mevsimde akşam üstü üşütüyor bile. ama alpine daha güvenli koruma bakımından. aynı şekilde kevlar pantolon yerine spidi nl5 gibi file pantolonlar da tercih edilebilir yazın... bot olarak da orijinal goretex'ler çok fazla sorun yaratmaz. bende yaratmıyor normal bir ayakkabı ayarında.

he bazen oluyor ki çıplak dışarı çıksan da pişiyorsun. ona da yapacak bir şey yok, küresel ısınma...

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    izmirim sicaginda artciyken kullaniyorum ekipmanlarimi , beni rahatsiz etmiyor şahsen.Revitin gtr air ceketini onerebilirim.uzun sure durmadiginiz surece cidden terletmiyor.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ekipmanının hava alan yerlerini makul seviyede ıslat.

Örneğin kask içine bandana tak ve bandanayı ıslat.
    Fileli montunu haifiçe ıslat, botunun üstünü, pantolonunu üst bacak tarafını ıslat vs.

Buharlaşan su seni serinletir.
    something123 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    montu alışlanlık haline getirdim fileli ince bir montum var benimde, çok terlersem önünü açıorum..
    acıkcası son dönemde dizlik takmıyorum ondan yana bir tedirginim, daniese yazlık motor botumsu botları giyiyorum,
    bazen spor ayakkabıya dönüyorum, kask zaten çıkarmıyorum..
    motor pantolonu alayım diyorum da bu sıcakta nası giycez? yavas suruyorum mumkun oldugunca korkudan zaten,

gündüz oğlen sıcagında bi yere gitmiyorum akşam cıkıorum yada gidiceğim yer sabah erken gidiyorum,
    o zaman ancak full ekipman giyinilebiliyor, zaman dikkat etmek lazım, yoksa sıcakta bol bol mola vermek lazım,

body armour bu dönemin işi bence, biraz çirkin duruyor ama, scoyconun kibar sekli var o tarz tercih edilebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanının hava alan yerlerini makul seviyede ıslat.

Örneğin kask içine bandana tak ve bandanayı ıslat.
    Fileli montunu haifiçe ıslat, botunun üstünü, pantolonunu üst bacak tarafını ıslat vs.

Buharlaşan su seni serinletir.
    bu da değişik bir bilgiydi, mantıklı geldi çok ciddi sıcaklarla su yardımı iyi gelir uzun yol öğlen vakti gibi,
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Kışın kar yağarken bile terleyebilen biri olarak bu aylarda inanılmaz eziyet çektiğim doğrudur.

Yapacak bir şey yok maalesef. Görenlerin ne kadar da çok terlemişsin cümlelerini duymadığım bir günün olmadığı zamanlar.

Çok terleyince bir süreliğine montun önünü açarak kullanıyorum.
    ashes35 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben niyeyse rahatsız olmuyorum. Hatta güneşin direkt olarak cildime çarpmasından ziyade montun altında yanmadan sıcaklamak daha cazip geliyor. Hiç sevmem güneşi. Fileli mont ile sorun yaşamıyorum. Bot ise oldukça kötü. Giderken bir sorun yok da yarım saat 1saat yürümek ya da oturmak falan gerekirse pişiriyor. Çantada hafif spor ayakkabı bulundurmak çözüm olabilir bu sefer de motoru bıraktın diyelim botlarla kask çantaya sığmayacak.
    ashes35 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kendimizi serinleteceğiz. Yollarda bakıyorum herkesin montlar siyah. Zaten trafikte farkedilmiyoruz bir de mat renkler giyince hem farkedilmemiz zorlaşıyor hem pişiyoruz. Mont beyaz veya açık renk olacak. Veya zaten giymemiz gereken yeşil reflektörlü yelek giyip daha az pişeceğiz.

Kask? Kesinlikle beyaz olacak yoksa pişersin bu bi gerçek. Görünürlük açısından başka renk kask zaten kullanılmamalı. High visibility denen yeşiller de olabilir.

Eldiven yazlık olunca pek bir terletmesi olmuyor.

Bunlar yapılırsa zaten epey bi ferahlanıyor. Özellikle kask rengi çok önemli. Isıyı en fazla hissettiğimiz yerlerden biri kafa bölgesi. Kafayı serin tutacağız. Açık renk kask ile.
    ashes35 bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    1 Haftadır parmak arası terlik short tshirt biniyorum şapka ve gozlugude eksık etmıyoruz tabıkı :D
    ashes35 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Haftadır parmak arası terlik short tshirt biniyorum şapka ve gozlugude eksık etmıyoruz tabıkı :D
    Güzel ders almışsın

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fileli mont giyiyorum onunda önünü açıyorum şu anlık bir sıkıntı olmadı ama temmuz ağustos sıcağında ne olur bilemiyorum
    ashes35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)