Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konforlu Motosiklet Önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    Arkadaşlar geçen yıl kıl dönmesi ameliyatı olduğumdan motorumda 15-20dk kullanım sonrası aşırı ağrı oluyor. Motorumu da değiştireceğimden daha konforlu bir motor arıyorum. Bütçem de çok kısıtlı en fazla 6 bin liraya çıkabilirim.

Haftada bir veya 2 kere 120km yapıyorum, yaz sıcağında bu mesafeyi kaldırabilecek bir motorsiklet arıyorum.

Şu an aklıma sadece cbf geliyor.
    Param olsa PCX bakardım sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF 150 olur tabi ama bence en iyisi gidip tek tek motorlara oturmak.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim yanliş anlama ama 6bin tl bütçe ile ben olsam otobuse binerim,hem klimali hem konforlu olur.

Scooter olarak,lifan traveller 150 oneririm 0km o paralara alirsin.selesi genistir,hem buyuk tekerli,yakit tuketimide dusuktur,seleye soft minder takip uzun yolculuklar yapabilirsin.

Onemli::Kil donmesi ameliyati olmussun kesinlikle vitesli motosiklete bulaşma.Dost tavsiyesi

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitesli için benim motosikleti düşünebilirsin, boyun 1,75 ten uzun değilse guzel olur, amortisorleri de bir kademe daha ayarlarsan süper olur..Fazla hız bekleme ama çok rahattir.

Scooter çok kullanmadım ama denediklerimden yamaha delight geniş ve yumuşacikti selesi, yalnız pek çukura girmemek lazım, bütçe de hafiften artabilir delight için.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler tek tek okuyorum yorumlarınızı. Önemli bir noktayı belirtmemişim, ben çok kiloluyum. 125kg bir hayvan yavrusunu taşıyabilir mi?

Motosikleti
    ......
    Alıntı makrofaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler tek tek okuyorum yorumlarınızı. Önemli bir noktayı belirtmemişim, ben çok kiloluyum. 125kg bir hayvan yavrusunu taşıyabilir mi?
    Tekrar ediyorum.

0 km Lifan Traveller 150 al bak keyfine.

Kalipli
    Genis sele
    Buyuk teker 16´´
    Diz mesafesi geniş
    Az yakar
    Parca ucuz
    Oturakli motor
    Angrypower ve kefkes bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam geçmiş olsun, alacağın motor ne olursa olsun seleyi sünger, jel vs kaplatmak biraz daha rahat sürmeni sağlayacaktır..
    levend84 ve kefkes bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi cbf 150 al. Levent abinin yazdıkları çok değerli. Ona da bakabilirsin. Ama vitesli dersen o paraya en iyi cbf 150 olur abi.
    levend84 bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yanliş anlama ama 6bin tl bütçe ile ben olsam otobuse binerim,hem klimali hem konforlu olur.

Scooter olarak,lifan traveller 150 oneririm 0km o paralara alirsin.selesi genistir,hem buyuk tekerli,yakit tuketimide dusuktur,seleye soft minder takip uzun yolculuklar yapabilirsin.

Onemli::Kil donmesi ameliyati olmussun kesinlikle vitesli motosiklete bulaşma.Dost tavsiyesi
    ilk kez katılamıyorum sana kanka. Bende o ameliyatı oldum ve km lerce kullanıyorum vitesli motorları hunharca ve belden 2tanede fıtık aldırdım. Bütçe zorla Pulsar 200 NS al, keyfine bak. Çok sıkıntı oluyorsa seleyi kaplattır
    levend84 bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Delight da yazdım ama kilo sorun olur şu durumda, altı küçük tümseklerde vurur.Levent'in lifan traveller büyük tekerleklerle rahat olacaktır(sitesinde sıfır goremedim), yıllar önce sym symphony bakmıştım tekerlek ebadi sebebiyle, bayinin yüzünden almadım. .

Kilo tamam fakat boy vitesli de sıkıntı oluyor mu yazmamışsın, sağlık hassas ve kişiden kişiye değişebiliyor sen bilebilirsin.Bence haojue (titresimsiz), cbf 150, kp150 de bakılabilir, belki de cruiser tipinde bir motor daha kullanışlı da olabilir durumuna gore, bayilerde tek tek denemek de faydalı olacaktır.
    levend84 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    cbf150 ve cbf250
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    ......
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Delight da yazdım ama kilo sorun olur şu durumda, altı küçük tümseklerde vurur.Levent'in lifan traveller büyük tekerleklerle rahat olacaktır(sitesinde sıfır goremedim), yıllar önce sym symphony bakmıştım tekerlek ebadi sebebiyle, bayinin yüzünden almadım. .

Kilo tamam fakat boy vitesli de sıkıntı oluyor mu yazmamışsın, sağlık hassas ve kişiden kişiye değişebiliyor sen bilebilirsin.Bence haojue (titresimsiz), cbf 150, kp150 de bakılabilir, belki de cruiser tipinde bir motor daha kullanışlı da olabilir durumuna gore, bayilerde tek tek denemek de faydalı olacaktır.
    Haojue cool 150-9 modelini,Mart ayinda,saat farkiyla kaçirdim 5200 e birakmisti bayi son iki adet vardi 1saat arayla satildi islerim yogundu o ara ilgilenemedim.şimdi 0km yok piyasada.

Motosikleti
    Arkadaşlar tek tek cevap veremiyorum kusura bakmayın ama hepsini okuduğuma emin olabilirsiniz. Boyum 1.80 bu arada

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben de şunu önriyorum.
    uzak olmasa ben kendim gidip bakacaktım. koltuğu yumuşacıktır.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Ben motordan ziyade medikalcilerde satılan ortası delik minder var ya onu tavsiye ediyorum...her motorun üstüne koyabilirsin...
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    Respect

Motosikleti
    Mindere bakıcam sağol arkadaşım. Arkadaşlar bu Lifan Traveller çok az sayıda var 2. el olarak ve hepsi şehirime uzak, bayilere bakacağım kalmışsa.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Konforlu ok ama 6000TL bütçe dedin orda film koptu işte. 10000TL ya çıkarsan 250cc maxi scooter al, yoksa toplu taşıma öneriyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir kere manueli unut .. otomatik almanı tavsiye ederim manuel sürdüğün sürece dikişlerin zarar görebilir.

scooter alırsanda piaggio kymcho tarzı bir şeyler almadıkça seleleri hepsinin standarttır sen selesi rahat değil seleyi bir şekilde modifiye edicek unsurları araştır derim.. ürün yelpazen skalan çok genişler öyle..

arkadaşlar bazı tavsiyelerde bulunmuş bu seleyi modifiye eden yerler var ekstra sünger jel falan.. kıl dönmesi için oturma yastıkları falanda satılıyor onlarıda deneyebilirsin.

sen bunu çözümlersen 6 bine pek çok maxi dahil onlarca motoru alabilirsin misal aklıma, scarabeo 200,grand dink 250 geliyor araştırsan daha çok şeyler çıkar..

bu tip maxilerde var bu kasayı zamanında üç beş marka farklı isimlerle getirdi zamanında bizim burda bir çalışanda vardı 7-8 sene kullanmışdı motoru asya ile aynıymış zaten .. gemi gibi motordu silverwinge yakın kasanın cüssesi vardı..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58890503/detay

Motosikleti
    Sağol ama dikişim yok sadece ağrı var. Simit minder alıp kendi motorumda deneyeceğim duruma göre artık

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Evde,işte, arabada, her nerede üzerinde saatler harcıyorsan simit minderler al, olumlu etkisini görüraün, homeroid,fistül, fissur, apse vs yoksa seninki bir şey değil, çok da büyütme, daha kötüleri var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)