Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Replica Egzoz Almak ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    R1DER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf 250 Rally
    Türkiyede Egzozların Fiyatları Genel Olarak Pahalı Oldugu İçin Replica Akrapovic Almak İstiyorum Sizce Motora Zararı Veya Herhangi Bir Sorunu Varmıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Küba RazorE 100-Yamaha FZ6 Fazer
    Bir zararı olacağını zannetmiyorum fakat yakıtı biraz artırmakla beraber alt devirlerde tork düşüklüğü yapabildiğini bı kaç yabancı forumlarda görmüştüm. Bu arada konuyu takipteyim çünkü üç gün önce AliExpressten egzoz aldım

R1DER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf 250 Rally
    O Zaman Kullandıgım Yaptgıım Şey Cross Olduğu İçin Bi Dezavantaj bide Tiger La Arasında Çok Var Varmıdır ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bazı replika egzozlar performansi dusurebiliyor

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    İmkanın orijinale yetmiyorsa hiç bu işe girişme üzülürsün.
    dyavol-77 ve wing41 bunu beğendiler.

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Ben replika akrapovic kullanıcısıyım 2. el buldum letgodan taktırdım gayette memnunum sesi ateş atması falan :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Orijinal egzozdaki sıkıştırma olayı bu akrapoviclerde falan olmadıgı için evet düşük devirlerde performans düşmesi oluyor da değer bence taktırmaya

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar bende replica bi egzoz almak istiyorum kimi zararı var kimi yok diyor bilemedim.

Alıntı R1DER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede Egzozların Fiyatları Genel Olarak Pahalı Oldugu İçin Replica Akrapovic Almak İstiyorum Sizce Motora Zararı Veya Herhangi Bir Sorunu Varmıdır ?
    Ne zararı olacak koy g*te gitsin elin oğlu kendi parası ile 240 $'a egsoz alıyor benim param ile 1800 TL. Replica almıyacamda ne yapıcam bence replica en iyisi şuan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Göksel_Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Replica almıyacamda ne yapıcam.
    Orijinal egsozu ile kullanmaya devam edebilirsiniz?
    toreador bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Arkadaşımın drift 150sine bizzat sipariş verdim taktırdım. Öyle çok bisi fark etmiyor performans açısından hatta bana kalırsa hiç etmiyor. Ama sesi bi tik olsun artti susturucusu takılı halde iken. Egzoz gazi kapatınca ufak ufak patlıyor hissi güzel. Ama susturucusuz kullanırsaniz eminim ki çok küfür yersiniz.. Ayrıca bir zararı olduğunu zannetmiyorum. Belki açık olarak kullanılırsa ona göre bi motora ayar yapılması gerekebilir, geri besleme olayından dolayı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    zararı var tabi olmazmı.yakıt tüketimin artıcak performans düşücek tork düşücek.orjinal taksan bile tekrar haritalandırılması lazım normalde ama bu işi kaç kişi yapıyordur bilemicem memlekette takıp yolluyorlar genelde.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal egsozu ile kullanmaya devam edebilirsiniz?
    Küçük cc de İstanbul gibi bi yerde orijinal egzozu kullanmak kaza riskini çok arttırıyor çünkü bizi görmüyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük cc de İstanbul gibi bi yerde orijinal egzozu kullanmak kaza riskini çok arttırıyor çünkü bizi görmüyorlar.
    Görüneyim derken göze de batabilirsiniz ama. Kulağına tecavüz ettiğiniz insanların az da olsa bir kısmının taciz moduna geçmesi kaza riskini çok daha gözle görülebilir şekilde arttırabilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motoru hep kimse sizi görmüyor varsayımıyla kullanmalısınız, çünkü bakıp da görmedikleri çok oluyor. Farkedilmek falan havagazı, sesli egzos küfür yemenizden başka bir şeye yaramıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Loud pipes save lives tam bir şehir efsanesi...

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Slip on egzozlarda haritalandirmaya gerek yok bildigim kadariyla, ama her halukarda dusuk cc lerden oyle verdiginiz paraya degecek bir ses cikmiyor malesef ben o yuzden alirken orj akrapovic i sokturmustum motordan.Cok az daha patirtili ve tok olacak diye neden 3bin tl vereyim ki, hadi 600 luk fln olur gazi actikca hosuna gider tamam ama dusuk cc lere bence gereksiz. Illa olacaksada herzaman orj ekipman kullanmaya dikkat ederim guzelim motorlariniza zarar gelmesin

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıp pişman olup satmaya çalışan çok gördüm . Bir insan kendini neden rahatsız eder ki , yanlış anlama ama tek silindir makinaya ( profilinde yazan ) neden tuhaf egzoz takar ki ?
    Fark edilmek falan hikaye , adam seni fark etse bile tinlamiyor ki . Anca pancar motoru gibi bağıracak hepsi bu . O adam seni yine görmezden gelecek .

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    motor hacmine uygun iç çapı olan bir egzoz alırsan problem olmaz

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüneyim derken göze de batabilirsiniz ama. Kulağına tecavüz ettiğiniz insanların az da olsa bir kısmının taciz moduna geçmesi kaza riskini çok daha gözle görülebilir şekilde arttırabilir.
    Doğrudur ben zaten susturucusunu çıkarmam hafif sesinin artması benim için yeterli insanları rahatsız etmek istemem.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Sen gel vazgec bu sevdadan, egzoz a verecegin parayla guvenli surus egitimleri al defansif surusu ogren ve uygula, sana egzozdan cok daha fazla sey kazandiracagini garanti edebilirim

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    çin'den full sistem getirtmiştim.. montajı biraz zor olmuştu ama genel anlamda memnun kalmıştım.. aradaki farkları göz önünde bulundurursan bence değer.. 3 te biri fiyatına mal alacaksın vay efendim alt devirde güç kaybı falan filan.. sanki yarışlara katılıyoruz, 10 beygirin hesabınımı yapalım.. 1500tl full sistem almıştım takması hatta kaplama ücreti dahil.. gümrükte 250tl gibi bir ücret ödemek zorunda kalmıştım takıldığı için.. eğer yarışmıyorsan mantıklı.. bakma sen kiminin tuzu kuru, kiminin cesareti yok, kiminin parası yok, herkesten bir ses çıkıyor.. şurada yazanlardan kaçı deneyipte ağzı yanmış desen 1-2 kişi, gerisi burada yazılanları okuyup duyumlarla yorum yapanlar... ben aldım taktım memnun kaldım kısaca..

işin tek kötü yanı ben bu kadar kafa ağrıtacağını tahmin etmediğimden dolayı susturucusuz çok kullanmadım.. gerçekten kafa beyin bırakmıyor onu yazmalıyım.. avantajı istediğin zaman açıp istediğin zaman sesini kısabildiğin bir egzoz sahibi oluyorsun bana göre :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)