Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125 lik şaseye 250 lik motor takanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, ben haftasonu motorla Ankara'ya gidiyorum, sağ salim dönebilirsem bir dahaki hafta elbet karşılaşırız Uçmakdere'de İğneada yollarını da merak ediyorum haberin olsun..
    Ben birkez Kıyıköy'e gittim. Çoban köpekleri saldırdı hemde rodajdayken. Daha tövbeler olsun sürmem oralara. Birde Uçmakdere daha yakın geliyor. Ben motorla Ankara'ya gitmedim 1ay önce. Sebebi şu hem çalınma derdi var, hem de otobanda hız sınırı 100km/sa motor için. Arabaların tırların altında kalmak istemediğimden otobanlı uzun yol maceralarına karşıyım
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birkez Kıyıköy'e gittim. Çoban köpekleri saldırdı hemde rodajdayken. Daha tövbeler olsun sürmem oralara. Birde Uçmakdere daha yakın geliyor. Ben motorla Ankara'ya gitmedim 1ay önce. Sebebi şu hem çalınma derdi var, hem de otobanda hız sınırı 100km/sa motor için. Arabaların tırların altında kalmak istemediğimden otobanlı uzun yol maceralarına karşıyım
    Ankara'ya giderken hız sınırından,radardan ziyade Kocaeli,Sakarya,Bolu şeytan üçgenindeki sürücülerden tırsıyorum. Söz verdik mecburen gidiyoruz. Haziran sonu İzmir, İzmir'den de Salda gölü planım var. Ama haftaya Bayram'da ya Uçmakdere ya da İznik olabilir bir program yapmam lazım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    takılır takılmasınada cbr 250 veya mt25 bloğunu nereden bulacaksın? hangi parayla bulacaksın? gereksiz macera arayışına girme canım kardeşim. zaten a1 ehliyet ile 125cc üstünü kullanırsan çevirmede cezayı kitleyiverirler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'ya giderken hız sınırından,radardan ziyade Kocaeli,Sakarya,Bolu şeytan üçgenindeki sürücülerden tırsıyorum. Söz verdik mecburen gidiyoruz. Haziran sonu İzmir, İzmir'den de Salda gölü planım var. Ama haftaya Bayram'da ya Uçmakdere ya da İznik olabilir bir program yapmam lazım.
    Iznikten dönüşte inegöl istikametine sür çılgın balik sırtı yollar var..iznikte seyyar tostçu emmiden duble karışık yemeyi unutma..göl çevresindeki yolu baya düzeltmişler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 125
    Yaşın küçük, henüz tecrüben yok, ogrenene kadar basinca fazla gitmeyen, hatayi affeden bir motor alayim, hayatta nasil kalırım diyecegine motor degistirmekten bahsediyorsun. Bahsettigin islem yasadisidir. bir suru insan bu tür "change" islerinden cezaevinde. Motor şase numarana muayenede bakarlar. Turkiyede motorlu bir tasita yasal olarak sadece ayni hacime sahip bir baska motor takilabilir. Farkli hacimde motoru ruhsata isletemezsin. Kendi ve baskalarinin canı icin potansiyel tehlike arz eden kisilere yasadisi islemler icin tesvik edici, heveslendirici, cesaretlendirici mesajlar atilmasi cok yanlis..

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı spectre222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşın küçük, henüz tecrüben yok, ogrenene kadar basinca fazla gitmeyen, hatayi affeden bir motor alayim, hayatta nasil kalırım diyecegine motor degistirmekten bahsediyorsun. Bahsettigin islem yasadisidir. bir suru insan bu tür "change" islerinden cezaevinde. Motor şase numarana muayenede bakarlar. Turkiyede motorlu bir tasita yasal olarak sadece ayni hacime sahip bir baska motor takilabilir. Farkli hacimde motoru ruhsata isletemezsin. Kendi ve baskalarinin canı icin potansiyel tehlike arz eden kisilere yasadisi islemler icin tesvik edici, heveslendirici, cesaretlendirici mesajlar atilmasi cok yanlis..
    Hocam;
    heveslendirme, cesaretlendirme bu işe teşvik etmez zaten kafaya koymuş belli biz sadece söyledik. Yani bir insanı cesaretlendirip hadi köprüden atla yiyorsa diyip o kişi atlarsa onda bir sorun vardır.

Yasalar belli de daha devlet memurları uymazken yasa dışı işlere heveslendiriyorsunuz demeniz düşündürücü

(Tabi ki yasalar belli ama bu yasalara uyup uymamak kişinin insiyatifine kalmış birşey uymazsan cezası kanunda yazıyor ama bu cezai yaptırımları ya ihbar alınca, ya bir ölüm olayı olursa o bölgede uyguluyorlar eğer her zaman uygulasalardı zaten ülke böyle olmazdı).

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iznikten dönüşte inegöl istikametine sür çılgın balik sırtı yollar var..iznikte seyyar tostçu emmiden duble karışık yemeyi unutma..göl çevresindeki yolu baya düzeltmişler..
    Eyvallah dostum, sağ salim Ankara'dan bir dönüp gelelim de İznik'i de gezeriz bir daha

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu insanlar çok doyumsuz

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Tamam bikaç mesaj okudum ve sıkıcı buldum. Hoşçakal...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 125
    Desares kardesim, Özür kabahatten büyük olmuş. Asıl bu düsündürücü. Yasadısı bir islem cesitli bahaneler uretilerek meşru hale getirilemez. O zaman dunya uzerinde pek cok yozlasmis yetki sahibi veya suçlu var diye hepimiz sapıtalım? Düzgün insana dusen gorev dogruyu yapmak, dogruya tesvik etmektir. Suç isleme özgürlügü diye birsey yoktur. 250lik motoruna 600luk motor takmis acemi bir arkadas gelip allah korusun ailenden birine carpsa, kanunda gosterilen cezasi neyse ceker mi diyeceksin? Elma armut farkli seyler. Zaten kafaya koymus diye birsey yok, adam yapacagi seyin illegal oldugunun bile farkinda degil..

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Zaten kafaya koymus diye birsey yok, adam yapacagi seyin illegal oldugunun bile farkinda degil..
    Farkında olup olmadığını nereden biliyorsunuz anlamadım A1 ehliyette yasal olarak 125 cc'ye kadar araçların kullanıldığını biliyor. Peki o zaman 125 cc üstüne geriye ne kalıyor ? Tabi ki yasalar gereği kullanamadığın araçlar kalıyor. Peki yaslarda belirtilen sınırın üstüne çıkmak legal mi illegal bir şey mi oluyor ? Bunu da benim öğretmeme gerek yok her şey elinin altında internet (araştırsın öğresin), kitap (açsın okusun), telefon (arasın ilgili yerleri sorsun).

Ekstradan görmediniz herhalde (Cezası kanunda yazıyor. Yapıp, yapmamak kişinin insiyatifine kalmış) olduğunu yazdım.

250lik motoruna 600luk motor takmis acemi bir arkadas gelip allah korusun ailenden birine carpsa, kanunda gosterilen cezasi neyse ceker mi diyeceksin?
    Bende isterim ülkemde cezalar ağır olsun böyle işler yapmasınlar ama ne yapabilirim (yükseklerde mevkim mi varda sözüm dinlensin yada sözümü dinlettirecek kanun çıkartayım) ?

Kanunda açık açık yazıyor 125 cc'ye kadar kullanabildiğini ama adam uymuyorsa sen devlet olarak ağır cezalar vermiyorsan ve bir suçluyu 3 gün karakolda tutup salıyorsan ben ne kadar söylesem de boş.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı DUMAN2545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim ben a1 ehliyeti 2 ay sonra alacak bir kardeşinizim ve 2 senedir kendimi bunun için hazırladım bir ton yazı yorum okudum bilenlerden destek aldım 10 kere felanda sürme şansım oldu ben bu yaz motor alacağım ve bizim burada bir kaç kişinin yaptığı bir şeyi yapmayı düsünüyorum bu şey mh drift in motorunu söküp onun yerine mt3 gibi yada cbr250 gibi bir motorun motorunu takmak boyle birsey yapsal ruhsata nasıl kaydederiz taktığımız motorun motor no sunu silip nasıl ruhsattakini yaparız mh drift boyle bir sey kaldirirmi (biraz uzun oldu ama mazur görün)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Forumu arastırdım fakat bulamadım tam aradığım cevap değil
    İyi bir usta buldun yaptın diyelim. Sürekli arıza çıkartacak ve şasi motoru kaldırmadığı için büyük ihtimalle bir süre sonra çatlayıp patlayacaktır.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)