Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt07'den cb650f'e geçmek ne kadar mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetcelk85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 SX-F
    Farklılık değişim illaki iyidir. ben olsam değiştirirdim tecrübe etmiş olurum hiç değilse.

Makine çok güzel de duruyor.

Benim bile atlayıp 2 tur atasım geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 silindir deyince eski 250cc ler geliyor aklıma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    mt07 + akrapoviç egzoz +2000 veya mt07+ tiger +3500 teklif ettim düşünme aşamasındayız 😁

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hocam senin böyle bir takas düşünmek için sebeplerin var misal 0 gibi bir motorun olucak peki o neden böyle bir takasa sıcak bakıyor onu merak ettim

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minik minik motosiklet kullanıp koca koca motosikletleri önerip eleştiren şunu al bunu al diyen arkadaşlar nasıl yapabiliyorsunuz bunu?

Harika yetenekleriniz var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin böyle bir takas düşünmek için sebeplerin var misal 0 gibi bir motorun olucak peki o neden böyle bir takasa sıcak bakıyor onu merak ettim
    Arkadaş cb650f ile başlamış motosiklet kullanmaya ama pek altından kalkamamış sanırım. Sonra bi arkadaşının mt07si ile yol yapmış mt07 almaya karar vermiş. Aslında benim motosikletimde sıfır gibi km ye takılma, zincir dişli seti, lastikleri, bujileri, hava filtresi, yağı ve yağ filtresi, radyatör suyu ve fren hidrolikleri, arka fren balatası bunların toplamının değişimi 2000km içersinde yapıldı.

Alacağım motosiklette sadece yan koruma takozu var
    benim motosiklette, çanta çanta demiri , akrapoviç egzoz, gidon yükseltme, ayna yükseltme, ayaklık uzatma, uzun tur camı, 6 lı takoz koruma, radyatör koruma, telefon tutacağı, soğutma suyu koruma, metal ön siperlik, alt sakal
    .. ne çok extram varmış 😁

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Minik minik motosiklet kullanıp koca koca motosikletleri önerip eleştiren şunu al bunu al diyen arkadaşlar nasıl yapabiliyorsunuz bunu?

Harika yetenekleriniz var...
    Sadece avatara bakarak nasılda anladin üyelerin sadece ufak cc motor kullandiğini,litrelik makinaları sadece resimlerde gördüğünü vs.vs...

Esas sen nasıl böyle bir tez çikardin?ultra zeki arkadaşım..

Varsa konu hakkinda yorumun buyur paylaş bizlerde istifade edelim.

He yok aga ben sadece bir arkadaşa bakıp çikacağim diyorsan yan bahçede park var orada oyna..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ses için motosiklet değiştirmek? bunu yapanlar sakın bir daha cg ci apaçilere laf atmasın.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Dışarıdan bakıldığında tek makul ve bizlerin şapka çıkaracağı gerekçe farklı bir motora binecek olma hevesiymiş gibime geliyor. Ki bu da yeterli bir gerekçe. Bu yeni motorun tadına bakıldığında ki ilk şehir için turunda ağırlıktan ötürü kabak tadı verebilir, eminim ki kaşıntı başlayacaktır yeniden.

Ben olsam bu topa girmezdim.

Zamanında mantıksız alışverişler yaptım mı peki?

Kesinlikle.

İyi ki de yapmışım.

Hiç bir şey kendi edindiğimiz tecrübenin yerini tutmuyor.

Para sizin, keyif sizin.

Alışveriş olsa da olmasa da hayırlısı olsun.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu tür işlerde mantık aranmaz. Gönlünüzün sesini dinleyin ki bence siz cb650f i istiyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ses olayina gelince, anladığım kadarıyla çoğumuz hiç yüksek performanslı V2 veya V4 sesi duymamışız herhalde... Dört silindir motosiklet sesine burada "dikiş makinesi" diyorlar.
    Kendi görüşüm motosiklette sıralı 4 silindirin sesini başka hiçbir şeye değişmem. Zevkler ve renkler bu yüzden tartışılmaz. V2 ve v4 motosiklet motorlarından çıkan sesin dedemin eski Fiat traktörunden farkı yok. Düzensiz saçma ve gümbürtülü bir ses çıkıyor.
    Sizin orada herkes dört silindir sesine dikiş makinesi diyor olsaydı 4 silindir motor satışları biter tüm markalar motorları bayilerden çekerdi sanırım. sırf birşeyler yazmis olmak için yazmayalim.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece avatara bakarak nasılda anladin üyelerin sadece ufak cc motor kullandiğini,litrelik makinaları sadece resimlerde gördüğünü vs.vs...

Esas sen nasıl böyle bir tez çikardin?ultra zeki arkadaşım..

Varsa konu hakkinda yorumun buyur paylaş bizlerde istifade edelim.

He yok aga ben sadece bir arkadaşa bakıp çikacağim diyorsan yan bahçede park var orada oyna..
    gelsene park çok güzel...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dışarıdan bakıldığında tek makul ve bizlerin şapka çıkaracağı gerekçe farklı bir motora binecek olma hevesiymiş gibime geliyor. Ki bu da yeterli bir gerekçe. Bu yeni motorun tadına bakıldığında ki ilk şehir için turunda ağırlıktan ötürü kabak tadı verebilir, eminim ki kaşıntı başlayacaktır yeniden.

Ben olsam bu topa girmezdim.

Zamanında mantıksız alışverişler yaptım mı peki?

Kesinlikle.

İyi ki de yapmışım.

Hiç bir şey kendi edindiğimiz tecrübenin yerini tutmuyor.

Para sizin, keyif sizin.

Alışveriş olsa da olmasa da hayırlısı olsun.
    Kendimi garantiye alan bi teklif yaptım, karşı taraf düşünüyor kabul ederse edicem takas hocam. Benim içinde tek geçerli sebep km si düşük bi motosiklet almak. 😊

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş acaba birgün Hindistan'dan çıkıp Japonya'ya gidebilecek mi benim motor serüvenim? Merakla izliyorum sizleri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş acaba birgün Hindistan'dan çıkıp Japonya'ya gidebilecek mi benim motor serüvenim? Merakla izliyorum sizleri
    Kesinlikle gitmeli, ama helal süt emmiş bir japon olması lazım 😁

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sadece üst cc için düşünürdüm herhalde. Orta sınıfta tarz değiştirmiyorsan (enduroya geçmiyorsan) değiştirilebilecek bir makine değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimi garantiye alan bi teklif yaptım, karşı taraf düşünüyor kabul ederse edicem takas hocam. Benim içinde tek geçerli sebep km si düşük bi motosiklet almak. 😊
    Anlaşıldı. O da takasa gidicek yani

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi görüşüm motosiklette sıralı 4 silindirin sesini başka hiçbir şeye değişmem. Zevkler ve renkler bu yüzden tartışılmaz. V2 ve v4 motosiklet motorlarından çıkan sesin dedemin eski Fiat traktörunden farkı yok. Düzensiz saçma ve gümbürtülü bir ses çıkıyor.
    Sizin orada herkes dört silindir sesine dikiş makinesi diyor olsaydı 4 silindir motor satışları biter tüm markalar motorları bayilerden çekerdi sanırım. sırf birşeyler yazmis olmak için yazmayalim.
    Sesi V2 ve V4 kadar iyi olmadigi icin duz 4 silindir satmamali mi? Insanlar binmek icin mi motosiklet aliyor, dinlemek icin mi? Duz 4 silindiirn de motosiklet dunyasinda yeri var. Ancak ses bunlardan biri degil.

Zevkler ve renkler tartisilmaz, kabul. Ancak 4 silindirin Turkiye'de abartilip Amerika'da kimsenin iplememsinin de sebepleri olmali. Bence sebep tamamen ozenti. Insanlarin cogu ulasamamakta ve 4 silindiri son nokta olarak gormekte. Bir cogu sahip olup kullanmamis olmasina ragmen bilincsizce boyle dusunmekte.

Bu arada hic Vmax veya Tuono duydunuz mu? Duymadan fikir sahibi olmak sacma degil mi?

Bir de dinlediginiz hangi V4 motor Fiat traktor gibi ses cikariyor yazar misiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi V2 ve V4 kadar iyi olmadigi icin duz 4 silindir satmamali mi? Insanlar binmek icin mi motosiklet aliyor, dinlemek icin mi? Duz 4 silindiirn de motosiklet dunyasinda yeri var. Ancak ses bunlardan biri degil.

Zevkler ve renkler tartisilmaz, kabul. Ancak 4 silindirin Turkiye'de abartilip Amerika'da kimsenin iplememsinin de sebepleri olmali. Bence sebep tamamen ozenti. Insanlarin cogu ulasamamakta ve 4 silindiri son nokta olarak gormekte. Bir cogu sahip olup kullanmamis olmasina ragmen bilincsizce boyle dusunmekte.

Bu arada hic Vmax veya Tuono duydunuz mu? Duymadan fikir sahibi olmak sacma degil mi?

Bir de dinlediginiz hangi V4 motor Fiat traktor gibi ses cikariyor yazar misiniz?
    Hocam bu iş birazda kendinde olmayanı isteme durumu sanırım. Mt07 nin akrapoviçli sesinide 4 silindir sahibi arkadaşlarımın hepsi hayranlıkla dinledi. Hele bu ışıklara yaklaşırken felan gaz kesince gelen patırdama sesi için bi arkadaşım motoru ödünç istedi 😊

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Hocam bu iş birazda kendinde olmayanı isteme durumu sanırım. Mt07 nin akrapoviçli sesinide 4 silindir sahibi arkadaşlarımın hepsi hayranlıkla dinledi. Hele bu ışıklara yaklaşırken felan gaz kesince gelen patırdama sesi için bi arkadaşım motoru ödünç istedi ��
    Hocam mt07'nin yakıtı ne durumda ? kaç litre yakıyor 100 km de.

Bahsettiğim şehiriçinde ki yakıt hocam uzun yolu yazmayın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mt07'nin yakıtı ne durumda ? kaç litre yakıyor 100 km de.

Bahsettiğim şehiriçinde ki yakıt hocam uzun yolu yazmayın
    Şehir içinde yaz aylarında düzgün kullanım 4.5 benim ortalamam.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Şehir içinde yaz aylarında düzgün kullanım 4.5 benim ortalamam.
    Benim arkadaşım da 1 haftadır böyle söylüyor. Anlam veremediğim millet R25'e 4.5 5 litre yakıyor diyorlar bu nasıl yakıyor ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)