Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza sonrası kilitlenmeyen gidon

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Merhaba bugün öğlen saatlerinde yolun dalga dalga olduğu görmemem sonucu daha farkedemeden yolun kenarına uçtum.Motorda 2000 tl lik hasar oluştu.Motorun yürür aksamında sorun olmadığından yoluma devam ettim ve 600 km daha gittim.Daha sonra gidonu kilitlemek istediğimde kilitlenmediğini farkettim.Motor 2015 model tenere .Acaba tam olarak nerde sorun var ve maliye ne kadar olur sizce ? teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gecmis olsun

Gidon tam sağ ve tam sol yapiyormu?sorunsuz
    Kilit dili ezilmis olabilir
    Gidonu tam sol yapip elinle sola dayancak sekilde sağ elcigin oradan hafif darbe uygula.sola iyice dayansin
    Dil kurtulup kilitleyebilir

Olmadi kontak setine bakilacak,dil tetikleme kisminda kasinti olmus olabilir

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    cevap için teşekkür ederim .gidon her iki yönede rahat şekilde dönüyor takılmıyor.ancak anahtarı takıp döndürmeye çalıştığımda anahtar dönmüyor.motoru çalıştıracak kadar dönüyor sadece

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yukaridaki yontemi uygulayin.
    topgun1111 bunu beğendi.

Benim pulsar dada aynı sorunu yaşadım. Kaza yaptıktan sonra gidon 1 tık daha fazla dönmeye başlamıştı kitlenmiyordu. Tam sol yapıp kitlemeye çevirip gidonu 1 tık sağa ittiğimde yerini bulup kitleniyor.
    topgun1111 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motosiklete geçen yıl koruma demiri taktıktan sonra aynı şekilde gidon kitlenmemeye başlamıştı.Gidon rahat hareket ediyor gibi gözükse de,gidonun tam sola dönmesinde milimetrik bir engel olduğu zaman kitlenmiyor,anahtarda dönmüyor.Büyük ihtimal gidonun tam sola dönmesin bir engel var yada gidon kilit mekanizmasında bir sorun var.Benim koruma demiri gidonu milimetrik olarak engelliyormuş çok az daha sola zorlayınca kitleniyordu.Son olarak kontak tertibatına bakılabilir.
    topgun1111 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)