Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En sağlam Çinli motor hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten motosikletinize hayranlık duymamak mümkün değil. Bir önceki motorum olan Mh drift 125 kullanırken idol olmuştunuz benim için.
    esrağfurullah hocam y3ni motorunuz hayırlı oksun ne zamab aldığınızı bilmemsemde
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    haojue 150 lik çok aradım ama hep uzak yerlerde olduğu için alma fırsatım olmadı. Cg 150 alıp geçtim 2000tl ye motor yansa umrumda olmaz ama ayaklarımı yerden kesiyor ve parçası kolay ucuza bulunuyor bu bana yetiyor
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esrağfurullah hocam y3ni motorunuz hayırlı oksun ne zamab aldığınızı bilmemsemde
    Hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Eski motorumu sizin motosikletinizin yanında lafı bile edilmez ama 20.000km kullandım. Çok konuda faydası oldu keratanın bana. Parçaları ucuz ve bol olunca orasını burasını söküp takmaktan elimiz anahtar tutar oldu. Yeni motosikletimde ustaya bile gitmeme gerek kalmıyor artık.

Motosikleti
    Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Eski motorumu sizin motosikletinizin yanında lafı bile edilmez ama 20.000km kullandım. Çok konuda faydası oldu keratanın bana. Parçaları ucuz ve bol olunca orasını burasını söküp takmaktan elimiz anahtar tutar oldu. Yeni motosikletimde ustaya bile gitmeme gerek kalmıyor artık.
    bir nevi başlangıç motoru görevini yerine getirmiş ne mutlu bizimkini satsakta alan olmaz :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haojue 150 lik çok aradım ama hep uzak yerlerde olduğu için alma fırsatım olmadı. Cg 150 alıp geçtim 2000tl ye motor yansa umrumda olmaz ama ayaklarımı yerden kesiyor ve parçası kolay ucuza bulunuyor bu bana yetiyor
    Haojue kaliteli Çinli olabilir ama satışı yok. Bilinmiyor, tanıtılmıyor, görülmüyor.
    Çinlilerin parçasının ucuz olması iyi vursan, kırsan, parçalasan da üzülmüyorsun sonuçta ucuz yaptırırsın ama Japon da öyle olmuyor.

Sinyalin olduğu yerdeki grenaj komple değişiyormuş 400 TL dedi (yuh ya). Olur da yan yatma olursa alta atarım kendimi kırılmasın diye
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Superboy alabilirsin benim motorum 100 mg prince ikiside aynı blogu taşıyor herşeyleri tamamen aynı nerdeyse,şuana kadar hiç masraf açmadı sadece sübap ayarı yaptırdım 8bin km deyim sıkıntı çıkarmadan 50 60 bin km gözü kapalı gider diye düşünüyorum belkide bakarsanız fazlasını yapar
    Mikuni bunu beğendi.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superboy alabilirsin benim motorum 100 mg prince ikiside aynı blogu taşıyor herşeyleri tamamen aynı nerdeyse,şuana kadar hiç masraf açmadı sadece sübap ayarı yaptırdım 8bin km deyim sıkıntı çıkarmadan 50 60 bin km gözü kapalı gider diye düşünüyorum belkide bakarsanız fazlasını yapar
    Prince ile Superboy aynı her şeyi resmen (gösterge hariç).
    Acaba neden Prince'yi kaldırıp Superboy getirdiler ki ?

Şuan kaç KM'desiniz, kaç model ?

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prince ile Superboy aynı her şeyi resmen (gösterge hariç).
    Acaba neden Prince'yi kaldırıp Superboy getirdiler ki ?

Şuan kaç KM'desiniz, kaç model ?
    2013 model 8bin km de edirnedeki evimizde duruyor motor,superboyun princeden farkı sadece görünüş,ybr kuyruğu vs eklenmiş hali.Genel olarak motordan memnunum tavsiye ederim açıkcası canını alarak kullanıyorum parçaları ucuz diye ona rağmen bi sıkıntı çıkartmıyor.Tek özen gösterdiğim bakımı yağ değişimi sizde ona dikkat etseniz uzun kmler sorunsuz şekilde yaparsınız diye düşünüyorum

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Mondial superboy dikkatimi çekti ama titreşim korkutuyor.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    galiba en sağlam çinli benim motor. 12500 km dir şaşırtıcı bir şekilde sadece bakım ve benzinle devam ediyorum.
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galiba en sağlam çinli benim motor. 12500 km dir şaşırtıcı bir şekilde sadece bakım ve benzinle devam ediyorum.
    12500 nedir ��

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial superboy dikkatimi çekti ama titreşim korkutuyor.
    Hocam titreşimin olmadığı motor yok. Japon aldık alt devirlerde gaz kolunun orası baya titremekte uzun süre alt devirde kullanırsan uyuşuyor ama üst devirlerde bir nebze olsa da azaldığını hissediyorsun. Hem ucuz (Çinli) olacak, hem parçası kaliteli ve ucuz olacak, hem titremicek öyle yok illa birinden kısıyorlar yoksa Çinli olmaz zaten. He kısmadığı ama çok da yükseltmediği durumlar = F/P durumlar onlarda = CF Moto örneğini verebiliriz.

Her motorda titreşim var ama öyle böbrek taşını dökecek motor da çok satmaz zaten ucuz da olsa (satsa da kullanıcı yorumları kötülenir hemen) ama artık günümüzün Çinlilerin de öyle böbrek taşını dökecek kadar titreme yok. Gülü seven dikenine katlanır derler ya, sende ucuz alırsan titremesine dayanacaksın

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Haojue DA 135 s
    Bu motor suzuki kalitesinde, kusursuz. Sıfır titreşim.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Haojue sıfır km satışı yok.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12500 nedir ��
    az mı geldi

Motosikleti
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az mı geldi
    hee az geldi

Bu Lifan Emisol 150 de var aslnda cok iyi CBF aynısı sıfır titreşim diyolar güzel Motormuş ama yakıttan şikayet cok 3.5ltre felan yakıyormuş bence fazla yakıyor ama konfor rahatlık var ve cok ucuz sıfır 4,750 ikinci el : 3000-3500TL arasında Ve Lifan Çin aslanı derler Mondial den iyidir Kalite olarak Ama pek tutulmamış nedense Herkesde Mondial var
    Mikuni bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    rx3i evo kullandım 35000 km. beni hiç üzmedi.

Klickner07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CFMOTO KESİNLİKLE

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haojue DA 135 s
    Bu motor suzuki kalitesinde, kusursuz. Sıfır titreşim.
    Haojue,brezilyada commuter segmentinde cool-150(Hj9) ve Da135 olarak 2.sırada.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)