Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En sağlam Çinli motor hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Kuba Rainbow da önemli bir ayrıntı var. Vites göstergesinde döner şanzıman gösteriyor ama değil. Yani dursanda 4 ten boşa geçmiyor, geri geri inmen lazım. Benim en çok canımı sıkan ayrıntıydı. Bari şemada bari öyle gösterme demi, biz de ona güvenerek aldık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Ben snapy diyorum.evet rainbowun artıları var ama şekil olarak snapy diğerlerine göre daha güzel duruyor(led parklar ve stop,göstergesi çok güzel)2014 model 6 bin kmde 2 bin liraya sattım,açıkcası şuan pişmanım 2 bin liraya motor yok şuan,hız olarak gelirsek hepsi aynı gidiyor defalarca lifanlarla denedik

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bu rainbow diyelim Honda cg den daha mı kötü titriyor? Benim için en önemli konu gece vakti yolda kalmamaktir.
    14 olan ön dişliyi 15 yaparsanız 60,70 km hız ile sıkıntısız kullanırsınız. Öyle el ayak uyuşturacak bir titreşimi yok. Orjinal dişlileri ile 3,4. vitesi kullanıyordum 1,2 kullanmıyordum çok torklu oluyordu ön dişi 1 diş büyültünce tam istediğim gibi oldu hem rampalarda hemde düz yolda güzel gidiyor mondialin cglerine kıyasla titreşimi az diyebilirim.
    Mikuni bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Herhangi bir kuba motorla, yeni nesil olanları diyorum, yolda kalan oldu mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çin malına kadar düşmeyin. en azından 2. el tayvan malı sym kymco falan alın.
    dyavol-77 bunu beğendi.

5 senedir bir fiil çin malı motorlara binmekteyim, hiç biriyle yolda kalmadım çok şükür. Mondial,kuba Türkiyede oturmuş bir firma ve 2.el piyasası da canlı, 2 hafta içinde 2 motor alıp sattığım oldu. İhtiyaçlarınız doğrultusunda çinli motorlar işinizi gören makul parça kalitesi ve makul parça fiyatları olan motorlardır. Japon tayvan kore fanatikliği yapmaya gerek yok , sonuçta bu motorlar al işin görülsün mantığıdır... Ama dökülecek kadar da kötü değildir.

Motosikleti
    MT-07
    En sağlam çinli motor senin sevgilinmiş gibi baktığın ve akşam seni eve tek parça götüren motordur.
    polo34 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Benim ki sağlam :D
    tommygun, levend84 ve darkmotor bunu beğendiler.

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MaşaAllah, göstergeyi görünce mc150 yi hatırladım çok güzel gezerdim. Gerçekten parasının hakkını performansı ve kalitesiyle size fazlasıyla veriyor.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende 150 lik süperboy var pulsarı satınca bunu aldım nispeten günlük kat ettiğimiz km ler birbirine yakın benim bıraz daha az hatta benim için sorun olmuyor 3750 ye almıştım peşin 4090 tl falandı fiyatı şuanda 4490-4590 civarı satıyorlar tam detaylı hesaplamadım ama toplamda 120 liralık yakıt aldım parça parça 680km de şuan içindeki benzin ile 700-750 arası zorlar gibi geliyor depso 10 lt 033 de yedeği var düşük bütçeyle alınabilecek motorlar listesine ekle çok sorun çıkaran bir model değildir çekişi falan iyi 90 km hıza kadar rahat 90 dan sonra artan titreşimi var yolun durumuna göre 120-130 km hıza çıkabiliyor 110 ideal bence tavsiye ederim 2 el fiyatlarına bakabilirsin bütçe yetmezse 100 lük olanıda düşünebilirsin ama titreşim daha fazla ve yokuşlarda bayılma yapıyor iki kişiyle

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba rainbow bana göre güzel motor, ön dişliyi 15 yaptığınızda titreşim biraz kesiliyor, 60,70 bandında titreşimi pek hissetmezsin sadece aynalarda belli eder, Ayna demiri ince kalıyor titreşimden etkileniyor.Sağ tarafda tamircilerde satılan standart ayna var o pek etkilenmiyor. Amortisörleri yumuşak tümsekleri çukurları hissettirmiyor. Vites aşağı doğru atıyor, yukarı doğru küçülüyor. 2,95 lt gibi benzin alıyor. Sakin kullanırsan 140 km gider, hızlı kullanırsan 115,120 km gider. Hiç otoyola çıkmadım otoyol performansını denemek lazım fakat 80 km/h dan sonra titreşim başlıyor ön dişliyi belki bir diş daha büyültmek icap edebilir. Motor ufak ve ağırlık dengesi motora eşit dağılmış gibi , kontrolü güzel, bisiklet kullanıyorum hissi veriyor frenleri hayet yeterli.
    Hocam sitede 4.8LT depo yazıyor yanlış mı yoksa ?
    Yeni modellerin deposunu mu yükseltmişler acaba ?

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim personelim kuba cr1 var. dedigi kadariyla essek gibi biniyormus motora ama hala bana misin dememis. Km si de 25.000 civari olmasi lazim. Degerlendirebilirsin.
    Mikuni bunu beğendi.

Bende mondial 125 ZNU vardi ilk ciktiginda almistim. Sifir almistim. Ilk bir sene cok guzeldi.

Sonra vibrator özelligi geldi. Motosiklet guncelliyormus kendini zaten

Baktim olmuyor yasa basa tasa oturmama felsefeme mondialide kattim.

TABI SU BIR GERCEK paran yoksa mecbur gidiosun bu markalara.
    Fakat suda bir gercek. Paran yoksa yasama bu ulkede arkadas.

Aradan epey bi sene gecti 3-5 sene biraz para yaptim

Yani bi kawasaki versys falan bakiodum.
    Fakat parayi yemekten gezmekten eglenmekten almadim cahillik aptallik boyle birseydir

Yani 2-3 yil luks yasadim denilebilir. Yani arabam oldgu halde rent a cardan ozel soforlu vito aliyordum sabaha kadar gez eglen

SONRA PARA BITTI. SIMDI MOTOSIKLETIM BILE YOK.

Yani demek istedgim su fok baliklari cok yalniz
    LiseliMotorc bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mondial 125 ZNU vardi ilk ciktiginda almistim. Sifir almistim. Ilk bir sene cok guzeldi.

Sonra vibrator özelligi geldi. Motosiklet guncelliyormus kendini zaten

Baktim olmuyor yasa basa tasa oturmama felsefeme mondialide kattim.

TABI SU BIR GERCEK paran yoksa mecbur gidiosun bu markalara.
    Fakat suda bir gercek. Paran yoksa yasama bu ulkede arkadas.

Aradan epey bi sene gecti 3-5 sene biraz para yaptim

Yani bi kawasaki versys falan bakiodum.
    Fakat parayi yemekten gezmekten eglenmekten almadim cahillik aptallik boyle birseydir

Yani 2-3 yil luks yasadim denilebilir. Yani arabam oldgu halde rent a cardan ozel soforlu vito aliyordum sabaha kadar gez eglen

SONRA PARA BITTI. SIMDI MOTOSIKLETIM BILE YOK.

Yani demek istedgim su fok baliklari cok yalniz
    Gavuklu gardaş,,, bu diyardan motoru olanda göçüyor olmayanda...dert etmene gerek yok..
    Angrypower bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sağlam Çinli'den ziyade bakımdı, benzindi, düştün mü parça değişimiydi gibi konulara kaynak ayırman gerekiyor. 1,5 sene sene 17000 km kullandığım Rks Titanic-S'i 2016'da 4500 TL'ye sıfır aldım. Kullandığım 1,5 sene boyunca 2505 TL yakıt almışım, kaza ya da mallığım nedeniyle değişen parçalar için 1140 TL + işçilik para ödemişim, 504,40 TL.lik lastik almışım, 3 değişimde bu lastikleri 150 TL.ye değiştirmişim, 950 Tl de rutin bakımlara ödemişim. Velhasıl 4500 TL.ye aldığım motora 1,5 senede (ekipman hariç) 5250 TL para harcamışım ki ekstralar illa ki vardır gözümden kaçan. Bu işlere girişiyorsan hesabı kitabı iyi yap. (Not: Kur değişimleri hesaba katılmamıştır, kur değişimleri de hesaba katılırsa tam mokoko pozisyondayım)

Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu rks motor dedikleri sözde Macar malı diyorlar. Bunların tamamında balansör olduğu doğru mu?
    LiseliMotorc bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rks motor dedikleri sözde Macar malı diyorlar. Bunların tamamında balansör olduğu doğru mu?
    Bazı modellerde alınmış lisanslar var, ortaklık var ama hepsi çin'de üretiliyor. Ancak bu lisansı alan ve ortaklık yapan firmalar Çindeki firmalar, rks'nin o lisanslarla anlaşmalarla uzaktan yakından alakası yok, yanlış anlaşılma olmasın, onlar gidip satın alıyor sadece...

Mesela mondial destro 250 vardı, yıllar sonra regal raptor olarak geri dönmüştü birbirinin klonu bir sürü v motor, sıralı motor var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    En sağlam Çinli motor haojue dir.
    Mikuni ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Haojue doğru ama artık satılmıyor.saglam olan hiçbir şeye rağbet yok.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten motosikletinize hayranlık duymamak mümkün değil. Bir önceki motorum olan Mh drift 125 kullanırken idol olmuştunuz benim için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)