Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5000₺ Ekipman Tecrübeliler İçeriye !

Motovento
    REKLAM ALANI

1-arkadaşlar birinci olarak amerikada dayım oturuyor ordan arkadaşıyla gönderebilir ama sıkıntı olur mu ?
    2-5000 tl yeterli bir bütçe mi sizce kaliteli olsun istiyorum aldıklarım herşeyine kadar
    3-Kask olarak bell rs2 leri alınır mı yoksa pahalı mı fiyatına göre kaliteli ve göze güzel gelen kask önerilerinizi bekliyorum agv shoei bell vb.
    4-Ceket olarak dainesein assen leather jacket istiyorum ama sırtlığı yok onun dainesinin aynı modelli sırtlıjlı olanını mı önerirsiniz ayrı yeter takmayı mı ?
    5-Bot almayı önerir misiniz üniversteye gidip gelicem yoksa ayakkabıyla da binilir mi veya motor icin sneakerslar var cok sevmiyorum onları da
    6-pantolon önerir misiniz ? yoksa gereksiz mi onun yerine dizlik yeter mi ? yetmediğini biliyorum ama yani değer mi demeye çalışıyorum hayatımız önemli tabii
    hepsine cevap verirseniz cok memnun olurum iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfun08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5000 tl yeterli bir bütçe ortalama üstü ekipman alabilirsiniz bu rakamlara. Daha geçenlerde bu rakamlara ekipman aldım. Pantolonu ise alman gerektiğini düşünüyorum. En azından günlük kullanıma uygun tech90 vari kevlar pantolon tercih edebilirsin.

Alıntı tayfun08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 tl yeterli bir bütçe ortalama üstü ekipman alabilirsiniz bu rakamlara. Daha geçenlerde bu rakamlara ekipman aldım. Pantolonu ise alman gerektiğini düşünüyorum. En azından günlük kullanıma uygun tech90 vari kevlar pantolon tercih edebilirsin.
    ben pantolon derken deri motorsiklet pantolonunu kastetmiştim dainese
    delta pro v2 gibi

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dainese' in sirtlikli modeli varmı ki ? İçinde gelen süngerimsi şey koruma değil illa ki sirtlik alman gerekiyor . Deri pantolona gelince günlük kullanıma gelmez o pantolon piste girip yardiracaksan al .

Not : imla hataları dolu ama telefon klavyesi yüzünden :(

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Dainesenin yeni pro armor sırtlıkları var ondan al.Kaska gelirsek bell rs serisi eski model.İlla bell alacaksan yeni bell starlardan al.riderdenim ya da tech90 kot mutlaka almalısın.Bot-ayakkabı meselesi ayaklarını ne kadar sevdiğine bağlı

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainesenin yeni pro armor sırtlıkları var ondan al.Kaska gelirsek bell rs serisi eski model.İlla bell alacaksan yeni bell starlardan al.riderdenim ya da tech90 kot mutlaka almalısın.Bot-ayakkabı meselesi ayaklarını ne kadar sevdiğine bağlı
    ozaman alıyorum bide kaskın eski model olması bişeyi değiştiriyor mu yani ömrünün kısaldığı için mi dediniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Alıntı esekherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman alıyorum bide kaskın eski model olması bişeyi değiştiriyor mu yani ömrünün kısaldığı için mi dediniz
    bide o sırtlık 800 lira çok fazla değil mi ne farkı var normal 100 liralık sırtlıktan anlamadım

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bir motorsiklet kaskının kullanım süresi 5 yıldır.Misal kaskın üretim tarihi 04.06.2016 olsun siz bunu bugün alsanız 3 sene daha randımanlı kullanırsınız onun için yeni tarihli üretimlere bakın

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Revir montlara kafadan 200 tl sırt koruma eklenmeli. Alternatif olarak tech 90 tp6 sırt koruma gayet iş görür. Pantalon da ise uzaklara gitme. Ya tech 90 yada riderdenim. Riderdenim in kesimleri daha şık. Kask olarak da agv k5 çok hoş bir kask. Yeni kask almasaydım kesin onu alırdım.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı esekherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

bide o sırtlık 800 lira çok fazla değil mi ne farkı var normal 100 liralık sırtlıktan anlamadım
    Yeterli sertifikalar varsa sırtlıklar aynıdır ama fiyat yükseldikçe kasklardaki gibi konfor artar kaplumbağa gibi hissetmezsin

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    1- gümrükte bazı malzemelerde sıkıntı çıkarabilirler, ya da vergi çıkabilir.
    2- ne alacağınıza bağlı olarak değişir, bi tulum alayım derseni 5.000 TL para eder ama parça parça alırsanız bu fiyattan aşağı da toplayabilirsiniz.
    3- bell marka kullanan arkadaşlarım genellikle memnunlar, ancak dediğiniz model hakkında bilgim yok.
    4- deri ceketler genellikle sırtlıksız satılıyor.
    5- uzun bot ile uğraşmak istemiyorsanız, bilek korumalı kısa botlardan alabilirsiniz. Ben Forma Velocity Racing kullanıyorum, gayet memnunum. yazlık bir model, hava alıyor, kışın ayağı üşütür.
    6- dizlik tavsiye etmem, bir süre sonra tak çıkar zor gelir, ayrıca motoru çizebilir. kevlar pantolon tavsiye edebilirim. Kendim Tech90 City Kevlar ve Overlap Monza kullanıyorum. Overlap ın diz kısmındaki fermuarlar sayesinde dışarıdan korumaları çıkartabiliyorsunuz. Örneğin bir kafeye oturduğunuzda dizlikleri çıkartıp rahat bi şekilde oturabilirsiniz.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ne alırsan al ama dizlik alma. Pantolon al. Korumalı kevlar kot pantolon. Ben dizlik aldım. Koycak yerim yok diye depoyu da çizdi diye söktüm giymiyorum artık. Ama bi düşsem hapı yytarım onu da biliyorum. Kaba ekipman alma 3 bin liralık mont derste rahatsız edince çıkarıp askıya asarsın derste gözün tahtada değil askıda olur. Kısaca sağlam ve mantıklı ekipman al.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)