Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rider club kurmak için ne gereklidir?, neler yapılmalıdır?.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motorgasm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV535
    Merhaba dostlar. biz bir grup arkadaş birlikte yaşadığımız sürüş keyfine bir isim vermek istiyoruz. Açıkçası rider club kurmak için neler gereklidir, motosiklet kulüplerindeki gibi hiyerarşi var mıdır?, var ise nasıldır?, logo tasarımını nasıl yapabiliriz veya kime yaptırmalıyız?, yamaları nereden üretebiliriz vb. bilmemiz, öğrenmemiz gereken çok şey var. bilgili ve ilgili arkadaşları bana yardımcı olmaya davet ediyorum. şimdiden teşekkürler. tekerinize taş değmesin!.
    Meraklı Genç bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Neden böyle şeylere ihtiyaç duyuyorsunuz.Oluşturun bir Whatsapp grubu toplanın sürün işte.Bana göre bu grup işleri hiyerarşi falan motosikletin ruhuna ters

Motosikleti
    Yamaha XV535
    Açıkçası hiyerarşi bana göre de değil. Fakat bir kulübümüzün olması hepimizin hayaliydi. Şimdi onu gerçekleştirmek istiyoruz.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    klüp işin içine girince 10 senedir birlikte sürdüğün insanla bile ters düşersin, bence çok çok gereksiz. bi zaman sonra o klüp büyüdüğünde dağılınca beni anarsınız :D
    Motorgasm bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    yaw bu işlere hiç girmeyin ,doğru söylemiş watssapp grubu yeter. yoksa yok tüzük, yok klüp yeri, yok başkan, yok sekreter yok sergeant at arms yok prospect yok patch yok sayman derken bir sürü şekil işleri var.

bak gerçi aklıma isim de geldi ama logo tasarlayamadım buna kafamda. "left ball of grand vizier" nasıl?

yok yok boşver siz en iyi sürüşün saf güzelliğine odaklanın. ötesi bana zorlama geliyor.
    Motorgasm ve pea bunu beğendiler.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bilmediğim için soruyorum, Sgt at Arms, Prospect tarzı ünvanlar Mc.ler gibi Rider Club.larda da mı var?
    Motorgasm bunu beğendi.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bana sorarsanız kulüp falan uğraşmayın. onun yerine arkadaşlarınızla bir yelek bastırın yelekleri giyin öyle gezin. hem hevesinizi almış olursunuz hem de kulüp falan biraz saçma şeyler bana sorarsanız
    Motorgasm ve kdiner bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum benden sana bi dost tavsiyesi ; Sakın bulaşmayın !
    Grup büyüdüğünde, "Karakterler" "Karaktersizleşecek"
    Arkadaşlığınınıza yazık

İlişkiker, dostluklar menfaatçiliğe döndüğünde üzülür, kırılırsın.
    Motorgasm bunu beğendi.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum benden sana bi dost tavsiyesi ; Sakın bulaşmayın !
    Grup büyüdüğünde, "Karakterler" "Karaktersizleşecek"
    Arkadaşlığınınıza yazık

İlişkiker, dostluklar menfaatçiliğe döndüğünde üzülür, kırılırsın.
    Grupla arkadaşlık bitecekse , hiç sürdümesin bence dost zaman geçirmekten ibaret olmamalı , arkadaşlarının gerçek yüzü oysa görsün en azından arkadaş olmadığını anlar öyle yaparlarsa
    Motorgasm bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Gidip birilerinden izin almanıza gerek yok. Kendi kendinize isim verip yelek sipariş edip toplu sürüşünüzü yapabilirsiniz.
    Motorgasm bunu beğendi.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    İçimden geldi logonuzu ben yaparım. Özel mesajla ulaşırsınız kesinleşirse falan.

Bide tavsiyem. Kurun grubu ama büyütmeyin. Grup olmakta sıkıntı yoktur. Büyüyen, özellikle de kontrolsüzce büyüyen gruplarda sıkıntılar olur.
    Motorgasm ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XV535
    Tam olarak bi mc olmak istemiyoruz sadece bi ismimiz olsun istiyoruz. Çünkü bu sorumluluğa henüz hazır değiliz. pek bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimden geldi logonuzu ben yaparım. Özel mesajla ulaşırsınız kesinleşirse falan.

Bide tavsiyem. Kurun grubu ama büyütmeyin. Grup olmakta sıkıntı yoktur. Büyüyen, özellikle de kontrolsüzce büyüyen gruplarda sıkıntılar olur.
    Çok teşekkür ederim. mesaj gönderdim size. tavsiyeniz için teşekkür ederim. bizde sizin gibi düşünüyoruz. şuan için bu sorumluluğa girmek istemiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip birilerinden izin almanıza gerek yok. Kendi kendinize isim verip yelek sipariş edip toplu sürüşünüzü yapabilirsiniz.
    Teşekkürler. İzin alma mevzusu biraz canımızı sıkıyordu açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğim için soruyorum, Sgt at Arms, Prospect tarzı ünvanlar Mc.ler gibi Rider Club.larda da mı var?
    Bu soruyu bende merak ediyorum.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Rider ve Hiyerarşi. Aynı cümlenin içerisinde geçtiğinde bile kulak tırmalayan bir terslik var.

Motosiklete binen kişiler , bencillik sınırında hatta bazen aşırı egolu, özgürlüğüne fazlası ile düşkün , genelde muhalif , bireysel insanlardır.

Hiyerarşik yapıdaki oluşum için motosiklet ters olur. İlla istiyorsanız en az 40 kişi birleşip bir Otobüs alın ve direksiyona da Yol Kaptanını oturtun

Motosiklet grupları paylaşmak için vardır. İşin içine garip kurallar ve hiyerarşi girdiği anda dağılacakları yerde bölünerek çoğalırlar Yüzlerce örneğini yaşadık yaşamaya devam ediyoruz.

Sevgilerimle
    _chaotic_ bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rider Clublarda yama,tüzük,hiyerarşi yoktur.Sadece bir araya gelip motosiklet sürersin.Yama,hiyerarşi,tüzük,yelek işine girerseniz O MC olur.Klübünüze bir isim verin beraber sürün işte.Yama,yelek işi farklı bir iş.Girmeyin o işlere.Çok istiyorsanız bir logo tasarlayın t-shirt falan bastırın.
    _chaotic_ bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rider ve Hiyerarşi. Aynı cümlenin içerisinde geçtiğinde bile kulak tırmalayan bir terslik var.

Motosiklete binen kişiler , bencillik sınırında hatta bazen aşırı egolu, özgürlüğüne fazlası ile düşkün , genelde muhalif , bireysel insanlardır.

Hiyerarşik yapıdaki oluşum için motosiklet ters olur. İlla istiyorsanız en az 40 kişi birleşip bir Otobüs alın ve direksiyona da Yol Kaptanını oturtun

Motosiklet grupları paylaşmak için vardır. İşin içine garip kurallar ve hiyerarşi girdiği anda dağılacakları yerde bölünerek çoğalırlar Yüzlerce örneğini yaşadık yaşamaya devam ediyoruz.

Sevgilerimle
    Üstadım sizinle tanışmıyoruz ama geçmiş yazılarınızdan çok faydalı bilgiler almıştım, geçen gün aklıma geldiniz, dedim ki "Yahu bir Okan Sinan Ocan hoca vardı, sürüşle ilgili çok faydalı bilgiler paylaşıyordu, ne zamandır yazı yazmıyor, başına bir iş mi geldi acaba?"

Motosikleti
    Sevgili Dostum ,

Hayatımda çok temel değişiklikler var ve ciddi bir yoğunluk içerisindeyim.Bu durum en az bir yıl daha beni yoracak. Taşlar yerine oturduğunda eski paylaşımların benzerleri gelecektir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Motorgasm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar. biz bir grup arkadaş birlikte yaşadığımız sürüş keyfine bir isim vermek istiyoruz. Açıkçası rider club kurmak için neler gereklidir, motosiklet kulüplerindeki gibi hiyerarşi var mıdır?, var ise nasıldır?, logo tasarımını nasıl yapabiliriz veya kime yaptırmalıyız?, yamaları nereden üretebiliriz vb. bilmemiz, öğrenmemiz gereken çok şey var. bilgili ve ilgili arkadaşları bana yardımcı olmaya davet ediyorum. şimdiden teşekkürler. tekerinize taş değmesin!.
    Rider Club için tüzüğünüz, manifestonuz, hiyerarşik rütbeler olmasına gerek yoktur. Bir tane kulüp başkanı olur ve sürüş güvenliği öncelikli olan bazı kurallar belirler tüm ekip ile birlikte. 3 parçalı patch olmadığı sürece patch içeren yelekler kullanabilirsiniz. 3 parçalı patch MC yelekleridir. Sırtınızda logonuz adınız ve RC logosu olması yeterlidir. Ön tarafta ad, soyad, bayrak, lakap vs ne isterseniz ekleyebilirsiniz.

Logo ve isimler için tasarımı bir grafik sanatçısına yaptırırsınız. Sonra bu dijital logoyu vektörel haliyle Sim Nakış gibi patch üreten yerlere kalıp çıkartması için gönderebilirsiniz. Eğer yeleğiniz deri ise kendi kendinize patch dikmeniz çok zor olur. Makine gerekir. Dericilerde diktirebilirsiniz. Ama kumaş veya kot yelek gibi bir yeleğiniz olursa elde iğne iplik ile dikebilirsiniz.

3 ana kuralınız güvenli sürüş, birbirinizi tehlikeye atmamak ve bolca eğlenmek olsun. Güle güle sürün.
    Motorgasm bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rider Club için tüzüğünüz, manifestonuz, hiyerarşik rütbeler olmasına gerek yoktur. Bir tane kulüp başkanı olur ve sürüş güvenliği öncelikli olan bazı kurallar belirler tüm ekip ile birlikte. 3 parçalı patch olmadığı sürece patch içeren yelekler kullanabilirsiniz. 3 parçalı patch MC yelekleridir. Sırtınızda logonuz adınız ve RC logosu olması yeterlidir. Ön tarafta ad, soyad, bayrak, lakap vs ne isterseniz ekleyebilirsiniz.

Logo ve isimler için tasarımı bir grafik sanatçısına yaptırırsınız. Sonra bu dijital logoyu vektörel haliyle Sim Nakış gibi patch üreten yerlere kalıp çıkartması için gönderebilirsiniz. Eğer yeleğiniz deri ise kendi kendinize patch dikmeniz çok zor olur. Makine gerekir. Dericilerde diktirebilirsiniz. Ama kumaş veya kot yelek gibi bir yeleğiniz olursa elde iğne iplik ile dikebilirsiniz.

3 ana kuralınız güvenli sürüş, birbirinizi tehlikeye atmamak ve bolca eğlenmek olsun. Güle güle sürün.
    Peki sırf canımız istedi diye 3 parçalı patch hatta bol görünsün diye 4 parçalı patch içeren yelekler yaptırıp giyersek bunun Türk Ceza kanununda , hatta genişleterek herhangi bir ülkenin kanununda suç olarak görünür mü ?

Bırakın bu uyuşturucu dağıtıcısı ve yasadışı tahsilat kuryelerinin saçma sapan MC lerine özenmeyi.

Tüm dünyada sorun olarak kabul edilen ve günümüzde ülkemizde de çeşitli sorunlar yaratmaya başlayan ve kendisine MC diyen çetelerin yazılı olmayan kanunlarını uygulamaya başlarsanız çok yakın gelecekte kimlerin hangi motorlara binebileceğine de bu çeteler karar vermeye başlayacaktır.

NOT: 3 parçalı patch kuralı bu zorbaların kaba kuvvet kullanarak Amerika ve Avrupada kabul ettirdikleri bir uygulamadır. Uymayanlar şiddetle cezalandırılır. Bu ülkelerdeki duruma düşmeyi istemiyorsanız MC lerin saçma kuralları ve yapısına şimdiden itiraz edin . Yarın çok geç olacaktır.

Sevgilerimle
    Motorgasm ve san bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    bu konuya şöyle bir baktım da, ilginç kabuller gördüm. quora'dan alıyorum:

Be aware of 1,2 or 3 piece patches. The 1 piece patch usually represents a riding club, family club or social motorcycle club. They are mostly approved. The 2 piece patch can mean different things. To be safe, make sure the designs do not infringe on their patches. In a 3 piece patch, the top rocker must bear the club name. The center has the club patch and the bottom rocker the territory. Rockers cannot be wear until and unless approved by the dominant riding club in the area.

yani özetle diyor ki:

rider klüpleri genelde 1 parça yamalar kullanıyormuş, 3 parça yamaları mc ler kullanıyormuş ve 3 parçalı yamanın en üstteki parçası klübün adını, en alttaki ise klübün bulunduğu yeri (aslında etkin olduğu yuer demek daha doğru) gösteriyormuş. işte ötesi de var da üşendim şimdi yazmaya

vay arkadaş, bu ne ya haha
    Motorgasm bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Konuya paralel olarak,
    grup sürüşleri acayip riskli olabiliyor.
    Her üye aynı deneyimde olmaz, aynı motoru kullanmaz, aynı şekilde süremez vs.

Tam da bu nedenle bir süre gezince birinin benzini biter, birinin çişi gelir, birinin eşi arar vs.
    Kalabalık grupla sürmek çok riskli ve çok keyifsiz oluyor.
    Motorgasm bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)