Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ben bütün kurallara uyarım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    var mı böyle bir motosiklet kullanıcısı? var mı ben şehir içinde 50 km hızı geçmem, aralardan geçmem, virajlara insan gibi girer çıkarım, tekere kalkmam, sinyalimi daima kullanırım, hiç bir aracın asla sağından geçmem, dönel kavşaklarda kavşak içindekine yol veririm, kırmızı ışığı bırak sarıda bile geçmem, sağda beni kesen kıza göz kırpmam, karıncayı ezmemek için gerekirse kaza yaparım, yıldırım düşse şeridimi değiştirmek için önce arkama bakarım vs vs diyen? var mı hacım böyle bir motosiklet kullanıcısı? herkeste bi duyar kasma isteği, herkeste ben kuralların adamıyım havası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şehir içinde 50 km hızı geçerim
    aralardan geçerim
    viraja insan gibi girer hayvan gibi çıkarım
    tekere kalkmam
    sinyalimi trafikteysem kullanırım
    aracın sağından geçiyorsam emniyet şeridindeyimdir
    dönel kavşakta üstünlük bende de olsa yol veririm çünkü vermezsem beni eziyorlar
    sarıda vites düşürüp kaçarım
    her güzel kıza bakarım
    karıncayı ezmem ama kaza yapmamak için üzerinden atlarım
    önüme yıldırım düşerse ben geçene kadar zaten ortadan kaybolur
    Riptalon bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Mümkün mertebe uyarım. mesela en basitinden sinyal her zaman kesin veririm. Kavşak içi dönüş kurallarıan uyarım. Ama araclardan biraz olsun sıyrılıp önde olmak için ki bu kendimi güvene almak için birazcık daha hızlı kullanırım. Arac sürücüleri canımıza kastetmeden kurallara uysa bizde uyarız ama ne yazık ki onlar uymayıp canımıza kastettiği sürece bende tam manasıyla uyamam.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    hayır, hepimiz yol boşalsa de şöyle bi teker yapsak diye dolanan, bir fırsatını bulunca bütün kuralları çiğneyen manyaklarız
    schizo bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

uymadığım oluyor tabi her uymadığımda aklımda şu var illa ki başıma bir musibet gelicek sonra akıllanıcam diye söylenip kendimi frenlemeye çalışıyorum.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde 50 km hızı geçerim
    aralardan geçerim
    viraja insan gibi girer hayvan gibi çıkarım
    tekere kalkmam
    sinyalimi trafikteysem kullanırım
    aracın sağından geçiyorsam emniyet şeridindeyimdir
    dönel kavşakta üstünlük bende de olsa yol veririm çünkü vermezsem beni eziyorlar
    sarıda vites düşürüp kaçarım
    her güzel kıza bakarım
    karıncayı ezmem ama kaza yapmamak için üzerinden atlarım
    önüme yıldırım düşerse ben geçene kadar zaten ortadan kaybolur
    tekere de al aga.. minnoşların kalbi kırılıyor Kuba kullanmasam bende alırdım ama Kuba işte napçan...
    schizo bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Sadece sinyal verme, trafik ışıkları ve geçiş hakkı kuralını her zaman eksiksiz uygularım.

Gerisi kafama göre😉

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekere de al aga.. minnoşların kalbi kırılıyor Kuba kullanmasam bende alırdım ama Kuba işte napçan...
    ben teker sevmiyom yanlamayı seviyom. bazen fazla gaza gelip araba sollarken yanlayarak solluyorum
    potansiyel magandayım resmen
    since 1987

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Trafik kuralları hayatta kalmak içindir. Emniyet kemeri takmak, kask takmak, hız limitlerine uymak, geçiş önceliğine uymak. Ancak bunlar diğer sürücüler de bu kurallara uyuyorsa geçerlidir. Örneğin dönel kavşaklarda (göbek denilen) dönelin içinde olana yol verilir. Sebebi de, kimse göbekte bekleyenlere yol vermezse, göbeğin içi şişer, şişkinlik yola taşar, yol da tıkanır göbek de. Ki günümüz trafiğinin durumu böyledir. Ama bunu kimse bilmez. Bilmemesinin nedeni ona öğretilmemesidir. Ehliyet alana kadar öğrenmemesi önemli olmakla birlikte, göbekten çıkana yol vermediği için kimse hesap sormaz, okkalı bir ceza yiyerek kafasında bir "haaaa" ışığı yandırmaz. 40 yıl araba sürer halen daha "ben ana yoldan geliyorum ne demek göbekten çıkana yol vermek" der.

Bu durumda hayatta kalmak için kendi kurallarınızı oluşturmalısınız. Merak etmeyin bunun için kimse size hesap sormaz. Emniyet şeridinden giderseniz malesef normal şeritte gitmekten daha az risk alırsınız. Hız limitlerine uyarsanız, malesef uymadığınız durumdan daha fazla tehlike yaşarsınız. Duruma göre aralardan değil de kendi şeridinizin ortasından giderseniz malesef daha tehlikeli bir pozisyonda olursunuz. Onun için nasıl hayatta kalacaksanız öyle gitmelisiniz. Ama;

Dur-kalk trafik var, emniyet şeridinden 50 ile gidiyorum. Yanımdan 100 ile motorcu geçiyor. Benim için emniyet şeridi daha güvenli ama onun için daha tehlikeli. Sonra vay efendim aniden önüme kırdı. Kırar tabi. Ben bile kıracaktım. TEM de gidiyorum sağa sapak var. Motorcu en sağ şeritten gidiyor ama oraya sapmayacak düz gidecek. Orta şeritteki adam zınk diye birden o sapağa giriyor, motorcu şans eseri önünden sapağa giren adama çarpmıyor. Motorcu adama el kol yaparken, ben de motorcuya el kol yapıyorum ne işin var sapak öncesi en sağ şeritte diye. Bu gibi pek çok olay yaşıyorum, görüyorum.

Demem şu ki kendi kurallarınızı belirlemelisiniz. Ama bu kurallar mantıklı ve sizi hayatta tutacak kurallar olmalı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuya biraz daha farklı yaklaşmak gerekiyor,
    kanunlar çerçevesindeki trafik düzeni ile içinde yaşadığımız trafik düzeni arasındaki fark;
    eğitimsizlik, denetimsizlik ...

şehir içerisinde mümkün mertebe düşük hızlar ile seyredilmesi gerekirken coğrafyanın ve trafikteki diğer araçların davranışları kanunlar ile uyumsuz oluyor.
    bu durumda ne yapmak gerekir ?

şahsen kanun tarafında olmak gerekir.
    zira trafiği kendi istediği şekilde dizayn etmek isteyen diğer sürücülerin yetkinlikleri sorgulanmalıdır.
    iyi şoför kavramı buna en güzel örnektir.

tamamen olmasa da %80 ve üzeri oranda kanuni sınırlara riayet etme gayretindeyim,
    tavsiyem bu yöndedir.
    zararını değil faydasını görebilirsiniz.

zaman zaman gıpta ile baktığımız avrupa ülkelerindeki trafik düzenine ulaşabilmenin yolu bu olsa gerek,
    ve fakat maalesef memleketin içerisinde bulundurulduğu çağ dışı kültür, trafik düzenini de erozyona uğratmakta beis görmüyor.
    bunun da kısası kendinizi kollayın.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Şöyle yapalım.

Var mı Ben bütün trafik kurallarına uyarım diyen yaya?

* Ben kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçmem

* Yolda yere çöp atmam

* Yere tükürmem

* Parkta çimlere basmam

* Karşıdan karşıya geçerken yaya geçidinin hep sağından geçerim

* Kaldırımın sağından yürürüm

* Trafik olan yolda isem karşıdan geleni görebilmek için yolun solundan yürürüm

* Geceleri siyah giymem, elimde beyaz kumaş veya fenerle gezerim

* Diğer yaya ve araçlara her zaman saygılıyımdır

* Yürürken diğer insanların ayaklarına basmam

* Toplum içinde küfür etmem

* Kötü kokan eşya ile toplu taşımaya binmem

* Durak ve toplu kullanım alanlarında asla sigara içmem

* Toplu taşıma araçlarında kendimden büyüklere, yaşlı ve hastalara, hamilelere her zaman yer veririm

* Kırmızı ışıkta duran yolda (yaya geçidinde değil) motosiklete çarpmadan karşıya geçerim

* Her zaman yaya geçidi kullanırım

* Alt geçit veya üst geçit olan yerlerde onu kullanırım, asla yoldan karşıya geçmeye çalışmam

.... v.s... v.s...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Şehir içinde hızlı gitmekten bir gün patlarım ama ne zaman farkında olmadan gaz açıyorum

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde 50 km hızı geçmem
    Zamanında böyle birisi varsa muhtemelen artık yoktur. Ya bir doblonun altında ya da kiralik bir lineanın kaputundadır.
    mavzer-i ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kurallara uymak
    kurallara uyulması beklentinizi artırmadığı sürece masumdur

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Sen kurallara uymak istesende seni baştan çıkaran, yoldan çıkaran ya da kaza yapmana sebep olan birileri kurduğun trafik düzenini bozuyor. Kurallar evrensel iken herkesin uyması gerektiğini anlatmak maalesef imkansız. Denetim eksikliği de buna tuz biber oluyor.
    Aynen anlattığım gibi işte kurallara uymaya çalışıyorum ama kendimi de güvende tutmak zorundayım.
    Herkesin 70-80 ile gittiği bir trafikte sen 50 ile gidip arkanda kuyruk oluşturursan birileri dayanamayıp kafana silah dayayacak bir hulk gibi kabuğundan çıkıyor maşallah.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Geçen gün Caddebostan’da en sağ şeritte tıntın giderken normalde arabaların park ettiği fakat o gün olan 1-2 araçlık boşluktan dolmuş sağımdan sollama yaptı ve yavaşlamasaydım beni düşürüp geçicekti. Baya olay yaşadım da böylesini ilk defa yaşıyorum. İnsanı zorla agresif sürüşe zorluyolar. Asıl sakin gitmek tehlikeli bu şehirde. Trafikten %10 hızlı gitmek altın kural sanırım.

yaya geçidinde yol verin bu kuralı mümkünse uygulamayın geçen birine yol vereyim dedim araba yanımdan hızlı geçti yayayı ezecekti.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duyar kasma filan değil. Kendime yapıldığında sövdüğüm şeyleri başkalarına yapacak kadar karaktersiz değilim çok şükür. Kurallara insan gibi uyuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı silenced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya geçidinde yol verin bu kuralı mümkünse uygulamayın geçen birine yol vereyim dedim araba yanımdan hızlı geçti yayayı ezecekti.
    yaya geçidinde yol verin

bu kuralı mümkünse uygulamayın

geçen birine yol vereyim dedim
    araba yanımdan hızlı geçti yayayı ezecekti.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    tam olarak söylemek istediğim buydu. eğer kurallara uyulmadığı için ağır yaptırımlar istiyorsak bu yaptırımlar her zaman bizde patlar. o yüzden önce kendimize bakicaz sonra başkalarının hatalarına. o bu teker yapmış 3 yil hapis verilsin, sokak lambasinda idam edilsin yok efendim yatırıp opelim falan gerek yok. kurallar hepimiz için ama sehir içinde 50 ile gitmemek neyse tekere kalkmak yanlamak da odur. 50 ile şehir içinde giderseniz ölürsünüz o da ayrı konu.allahim anlatmak istediğimi anlatmış olayım lutfen

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)