Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

00:00 sıraları E5 kasıtlı çarpma sonucu trafik kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    regal raptor dd 150 e2
    ikinize de çok geçmiş olsun. umarım yapanın yanına kar kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ceza aldı mı malum şahıs ?

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bende merak ediyorum ceza aldı mı acaba? İnşallah belasını bulur şerefsiz yanına kar kalmamalı bu yaşattıkları 10 yılda geçse hesabını vermeli

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    çok büyük geçmiş olsun. videoyu izleyince sinirden kıpkırmızı oldum resmen.
    size bişey olmadığına sevindim ve buna dayanarak en azından kot montunuzun aşınmaları olsada tarz olmuş

yönetimden rica ediyorum yasak olduğunu biliyorum ama lütfen silmeyin bu mesajı.

o kanını s.ktmn o.ospu c.cugu carpan eleman inşallah burayı okuyorsundur. senin ben şerefini s.keyim. senin ben sülalende ne kadar ölmüş yada hayatta anan bacın karın halan teyzen varsa hepsinin mna koyayım. senin ben adamlığını erkekliğini haysiyetini namusunu onurunu s.keyim. ulan kahpe evladı haysiyetsiz onursuz namussuz şerefsiz p.zevenk. hiç mi vicdanın yok lan. yolunda giden sana zararı olmayan iki insanın canına nasıl kastedebiliyorsun lan.

tek temennim ve duam şu inşallah sen trafik kazası geçirmezsin inşallah sana birşey olmaz ama inşallah en sevdiğin canım dediğin anan bacın karın kızın çocuğun oğlun bir trafik kazası geçirir gözünün önünde geberip gider de ah ben ah aldım bak başıma bu geldi dersin. inşallah seninle birgün bir yerde karşılaşırız ibret-i alem olsun yemin olsun diye senin ananı s.kmezsem en adi şerefsizim.
    mavzer-i bunu beğendi.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza aldı mı malum şahıs ?
    Bazen hangi ülkede yaşadığımızı unuttuğumuzu düşünüyorum...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    buyuk gecmis olsun.trafikte gece o kadar cok sarhos haplanmis kisi var ki direksiyonsa serseri mayin gibi geziyorlar.

arkadaslar şu ilk mesaji niye alintiliyorsunuz ayrica konu başlığı zaten o

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Çok geçmiş olsun.

Şu arkadan yaklaşıp bizi bilerek tehlikeye atanların hepsine lanet olsun.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış. Niye sağa geçtiğinizi hatırlamıyorsunuz ama belki birazcık sağa kaymasaydınız daha sola savrulup mazallah bir Arabanın altında kalma riskiniz daha da fazla olabilirdi.

Bu arada asıl suçlu dururken sırf daha çok üzülsün diye başka masumlara beddua etmek de ne kadar doğru, ve moderatörler haklıyız aman abi mesajımı silme dedikten sonra her türlü zırvalığı sarfedebiliyor muyuz? Şayet öyleyse mesajı değilse de size zahmet üyeliğimi siliverin.

Kazayı asıl kılpayı ile atlatan kişi adabını bozmamışken, bu tür çirkin konuşmaları kendimize vazife atfetmenin de manası yok.

Neyse konudan sapmayalım, tekrar çok geçmiş olsun. Ufacık şeyler bile hayata mal olabiliyorken böylesine büyük bir kazayı çok şükür atlatmışsınız. Verilmiş sadakanız varmış, tedbirinizi de üzerinize düşen en güzel şekilde almışsınız korumalarınıza özen göstererek.

Eşinize de selamlar.
    artemis99 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun o aracın plakasını mobese tarzı kameralarla almaya çalışın dava açın gerek maddi hasarlar olsun, gerekte bu aracın kasıtlı kazaya sebebiyet vermesi yüzünden yaşadığınız psikolojik travma olsun bu işin peşini bırakmayın ki bunun gibi öküzler içeriye girip başkasının da böyle kasıtlı olarak kazaya sebebiyet vermesin.

Sakın ama sakın davadan vazgeçmeyin şunu unutmayın ki bu kaza ölümle de sonuçlanabilirdi eğer olur da davandan vazgeçmeyi düşünürseniz Allah korusun ama eşinizin o kazada yaşamını yitirdiğini düşünün.

Hayvan oğlu, hayvanın kasıtlı olarak yaptırdığını da unutmayın ki kasıtlı veya kasıtsız hiç farketmez onun orada durmaması, emniyet şeridinden geri dönmemesi bile bu olayın kasıtsız yapılmış olsa bile kasıtlı bir davranış olduğunun kanıtıdır !
    Öder öder, parası vardır itin, öder. Zaten ülkede parasını ödeyebilen her haltı yiyebiliyor...

Bunları devlete falan şikayet etmeyecen, plakasını tespit edip, oradan bir şekilde yerini bulup 8-10 kişi gideceksin. Alacan eline, devlet gelip elinden alana kadar dövecen...

Hayır hep denir ki motorcu tahrik etmiştir, aha adamın eşi arkasında, gene de bir hayvan çıkmış...

Hocam büyük geçmiş olsun, hem size, hem yengeye gerçekten büyük geçmiş olsun.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bu kansızın yaptığının hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. Büyük geçmiş olsun. Ekipmana vurgu yapman da çok önemli. Ben Antalya'da yaşıyorum ve buradaki sıcağa rağmen eldiven, mont, dizlik, kask sürekli kullanıyorum. Daha geçen gün bir arkadaşımın önüne kırmışlar ve düşünce elleri, dirsekleri, topuğu vs soyulmuş hep.
    Geçmiş olsun tekrar.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Riderdenim'in montu etkiledi beni koruma olarak.Aramid kısımları tam olarak sırtı kaplıyor mu ?

Motosikleti
    honda cb500f
    Gece bende bu tarz sıkıntıli tiplere denk geldim. Alkollusi hapcisi modifiyecisi genelde gece cikiyor. O yuzden belli bir saatten sonra mumkunse cikmamaya calisiyorum. Gecmis olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    reis geçmiş olsun, gerçekten diyecek çok şey var aslında diyecek hiç bir şey yok. işte böyle yaşayıp gidiyoruz.

bunları öldürmek suretiyle azaltacağız başka çaresi yok oda yasak işte yapamıyorsun.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Geçmiş olsun ekipman ekipman ekipman diye boşa söylemiyorlar büyük üstadlar bir kez daha önemini anlamış olduk bu olay sonucu Allah korumuş çok çok geçmiş olsun

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Geçmiş olsun dilekleriniz için tekrar teşekkürler.

Yaptıklarımdan bazıları:

Kazadan sonraki gün kaza alanına keşfe gittim, MOBESE ve diğer görüntüleme ve kayıt cihazlarını, varsa üzerindeki numaraları ile tespit edip işlemi hızlandırmak maksadı ile yolda birkaç tur attım. Sonuç: Kartal Adliyesi önünde karşı şeritte (kaza mahalli) birkaç yüz metre ileri ve geri hat boyunca hiçbir MOBESE kamerası yok!

Hemen yanında büyük bir AVM var, yol kameralarına bakmak için kırk takla ve rica minnet ile uğraştım. Sonuç: AVM, ana yolun hemen kenarındaki çift şerit yolu görüyor, ana yola bakan yeterli çözünürlükte kamera yok.

Mantık yürütmeye çalıştım. Beyaz ve hunharca kullanılan bir araç, şoför dikkatsiz, gece, elinde telefon... İşten geç çıkmış biri olabilir, beyaz araba ise şirket aracı veya kiralık araç olma ihtimalini arttırıyor diye. Çevreyi araştırmaya başladım, deli gibi tur atıyorum birkaç km çevredeki ara sokaklar ve şirket önlerini kolaçan ediyorum, motosikletten inip tek tek kask kamerasındaki araç tipine ve rengine benzer otomobillerin sol taraflarını ve hasar şekillerini inceliyorum. Uzun lafın kısası kayda değer bir sonuç yok.

Kartal adliyeye gidiyorum, gerekli işlemleri başlatmak için, bakıyorum ki takipsizlik çıkacak. Şimdiden belli. Hemen bu işlerle ilgilenen tanıdık bir avukatın yanına gidiyorum, Mecidiyeköy' de ofisine gidip kendisi ile tüm elimdekileri paylaşıyorum. Uzun uzun konuşup birşeyler yapmaya çalışıyoruz.

Sonuç: Araç tespit edilemedi.

Yaptığı yanına kaldı ama yukarıda birileri varsa temennim odur ki bunu yanına bırakmasın. Şaka gibi gelebilir ancak daha önce de başvurduğum bir yol olarak özel dedektif tutmayı dahi düşündüm. Bu düşüncemi avukatımla da paylaştım. Lakin sonuç yine aynı. Öylesine kör bir noktada öylesine şanssız bir durum ki.

Benim kask kamerasında araç plakası hariç herşey görüntülenmiş.
    Yardım için duran servis araçlarından birinin şoförü eski motokurye imiş, araç kamerası olduğunu söyleyip daha ben söylemeden hemen araç kamerasına bakmaya gitti. Kamera kayıt almamış, kapalıymış.
    Arkamızdan gelen bir şahsi otomobilde bir aile seyahat ederken araçtaki bayan instagramdan geyik muhabbeti için canlı yayındaymış. Yoldaki çarpan aracı bize çarpmadan hemen önce çekmiş, ancak kayıt etmeden kapatmış. Hemen ardından araç bize çarpıp kaçmış. Allah hepsinden razı olsun, her biri biz kaza mahallini terk edene kadar belki bir saat orada ilgilendiler.

Çarpan adam da şanslıymış anlaşılan. Bu kadar tesadüf zor bulunur. Ama o şansın hepsini bu kazada tükettiğine de eminim. Bizim şansımız ise tek zarar gören eşimle benim psikolojik durumumuz, ekipmanımız ve biraz da motosikletteki hasardı. Eşime de bana da birşey olmadı, kalkıp yine kaza yaptığımız motosiklet ile yolumuza devam edip eve kadar gittik.

Siz siz olun ne yapıp edip kask kamerası edinin arkadaşlar. Ekipmanınız tam olsun, kaskın en iyisini alıp da pantolonu ihmal eder, dizlik takmazsanız veya motosiklet için ayrı ayakkabı/bot almazsanız hatırlatmak isterim ki zincir en zayıf noktasından kopar. Ekipman bizi ölümsüz kılmaz, yaşam kalitemizi yüksek tutmaya çalışır.

Allah biliyor ki o adamı bulsaydık iş mahkemeye uzamayacaktı. Belki de bunun için bulamadık bilmiyorum.

Sakin yazıyor olabilirim ama değilim. Bir kaşık suyum olsa suyu döker kaşıkla boğazını deşerdim.

Biz tedbirimizi tam alalım, eğitimleri alıp doğru düzgün kullanalım. O şimdilik yeter.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Çok geçmiş olsun. İyiki ekipmanınız tammış ve arkadaki araçlar dikkat etmiş.. İnş. Çarpan kişi adalette yerini bulur. (Adalet diye yazmıştım ama bulunamadığından ALLAH CEZASINI VERİR İNŞ.)
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kıymetli deneyim

"en iyi intikam, iyi yaşamaktır"

yapabileceğimiz iyi şey, iyi sürmek. hızlı değil
    sürüşünü eleştirmeli(iyileştirmeli)yiz

Motosikleti
    Honda Cbf150
    Çok geçmiş olsun. Full ekipman sayende hayatta kalmissiniz. O çarpıp kaçan şerefsiz için elinizden geleni yapın yanına kalmasın

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)