Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke : Motosiklet Kaskından Bu Kadar Vergi Alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Aytemiz Akaryakıt, 'Trafikte Empati Hareketi' söylemiyle 'Motorcu Dostu Trafik' projesini başlattı

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, projenin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Motorcu Dostu İstasyon projesi ile motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Aytemiz'in, şimdi de Motorcu Dostu Trafik projesi ile 'trafikte kendini karşısındakinin yerine koymaya' dayalı yeni bir kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiğini söyledi.

Türkiye'de şu anda trafiğe kayıtlı 22 milyon adet araç bulunduğunu, bunun 3 milyon 100 bin adedinin motosiklet olduğunu aktaran Eke, projeyle trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlamasını hedeflediklerini kaydetti. Yapılan bir çekilişte bir vatandaşımıza motosiklet çıktığını aktaran Eke, "Vatandaş kask da verseydiniz, dedi. 'Neden?' diye sorulunca, iyi bir kaskın fiyatının 2 bin lira olduğunu belirtti. Bunun üzerine araştırma yaptık, kaskın üzerinde inanılmaz vergi yükü çıktı! Oysa bu hayat kurtarıcı bir ürün" diye konuştu.

Türkiye'de kuryelere teslimatta süre sınırı konulduğunu, bunun sonucunda motosiklet kullanan kuryelerin trafikte araları girmek zorunda kaldığını, böylece seyir güvenliğini riske attığını ifade eden Eke, "Oysa ABD'de bu mesele davalara konu oldu ve yasaklandı" dedi.

Eke, ‘kamu spot’larıyla desteklemeyi planladıkları projeyle yaklaşık bir milyon motosiklet sürücüsünü eğitmeyi planladıklarını, özellikle kuryeleri 'mecburi eğitim'e tabi tutacaklarını belirtti.
    bursalıali, birbilent, Sinan Er ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

" Oysa bu hayat kurtarıcı bir ürün "
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Aytemiz reklamı gibi olacak ama bu büyük camiayı insan yerine koyan bir yol izledikleri için sizi tercih etmeye çalışıyorum.
    sey_47, wing41, ryangt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Benim kaskla ilgili düşüncem şudur motosiklet çalışıyorsa o kask kafanizda takılı olucak isterse 100 metrelik yer olsun kask takmadan oraya bile gidilmeyecek,maddi olarak evet pahalı ama kafanızı kaldırıma çarptıktan sonra geri dönüş pek mümkün olmuyor şehir içi fazla hız yapmayacağıniz yerlerde daha hesaplı kasklar kullanilabilir 600-700 TL ki bunlar bile hesaplı değil biliyorum aşağısı da pek kurtarmıyor malesef,şehir dışı -yolculuklar için de mutlaka kendini ispatlamış bir kask sizin yararinıza olur ,ben sürekli şehir içi takıldığım için 3 senelik 600 tllik olanı kullanıyorum şimdi fiyatı 1100+ olmuş 1-2 sene daha idare eder ...
    Metela ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aytemiz reklamı gibi olacak ama bu büyük camiayı insan yerine koyan bir yol izledikleri için sizi tercih etmeye çalışıyorum.
    Ben İstasyonlarını da çok seviyorum mümkün olduğunca tercih ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Lafta kalmaz umarım, en azından böyle bir konuya dikkatleri çektikleri için tebrik ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    motosiklet yarışlarında "başarılı" olan sporcularımızdan ideolojik görüşü sebebi ile haz alanların iyi okuması gereken sözler.
    zira akaryakıt firması temsilcisi dahi bir şekilde eleştirel bakış açısı sunabilirken,
    camianın başat karakterleri olduğu iddia edilen zevat bu konulara girme gereği duymuyor, zaar.

zira atlanacak bir havuz, sürülecek lamborgini var nasıl olsa.

opet firmasından başka bir firmadan akaryakıt almıyorum,
    denk gelir ise aytemizden de alacağım.

duyarlı sözlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.
    kendi hukukunu savunabilecek kadar örgütlenememiş,
    kendi hukukunun farkındasızlığı ile yaşayan,
    kitleye de güzel bir mesaj vermişler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet yarışlarında "başarılı" olan sporcularımızdan ideolojik görüşü sebebi ile haz alanların iyi okuması gereken sözler.
    zira akaryakıt firması temsilcisi dahi bir şekilde eleştirel bakış açısı sunabilirken,
    camianın başat karakterleri olduğu iddia edilen zevat bu konulara girme gereği duymuyor, zaar.

zira atlanacak bir havuz, sürülecek lamborgini var nasıl olsa.

opet firmasından başka bir firmadan akaryakıt almıyorum,
    denk gelir ise aytemizden de alacağım.

duyarlı sözlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.
    kendi hukukunu savunabilecek kadar örgütlenememiş,
    kendi hukukunun farkındasızlığı ile yaşayan,
    kitleye de güzel bir mesaj vermişler.
    he lan bu motorcu kenan acaba hiç bizim hakkımızı savunacak mı? hadi savunmasında en azından dile getirsin ak
    Bu adamı takip edeceğim bakalım neler söyleyecek neler anlatacak...

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    İngiltere'de kaskın KDV'si yok, yani vat ödemiyorsunuz alırken, ülkemizdeki pırlanta gibi aynı.. Ne güzel dimi
    Archidraw bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Kenan Sofuoğlu'nun mecliste bizi temsil edip etmeyeceğini bende çok merak ediyorum. Mesela koruma ekipmanlarındaki bu vergilerin kaldırılması yada en azından azaltılması konusunda bir adım atacak mı? Aslında sormak lazım kendilerine.

KARDES SIZDE HEM KAFAMIZ SAGLAM KALSIN HEMDE VERGI VERMEYELIM DIYORSUNUZ.

Otv dahi alinmali.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kenan'da diyordu zaten şu yarışlar bitse de ülkemde motorcu kardeşlerimi temsil etsem.
    Archidraw ve kalidor bunu beğendiler.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Memleketim insani hala iyi niyetli oldugunu gormek beni mutlu ediyor. Lakin meclise giren, bir seyleri duzeltmek icin degil yancigi doldurmak icin girdigini hepimiz biliyoruz. Eski "motosikletci" yeni milletvekilimiz de en fazla cikar adam yetistirdim SBK'da bilmem kacinci oldu der... Fazlasini beklemek naiflige girer.

İş yerimin karşısı Aytemiz, adam motorun ön camını bile siliyor böcek varsa.
    bursalıali bunu beğendi.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Kasktan vergi alınmasın..
    bursalıali bunu beğendi.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Aytemiz’in motorculara dair projeler yapması (eşya için emanet dolabı gibi), destek çıkması şuan diğer akaryakıt şirketlerinden gözümde bir tık öne çıkarttı ama bizim buralarda Aytemiz var mı bakacağım lavaboları ve diğer hizmetleri (yıkama, eleman gibi) nasıl diye.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aytemiz’in motorculara dair projeler yapması (eşya için emanet dolabı gibi), destek çıkması şuan diğer akaryakıt şirketlerinden gözümde bir tık öne çıkarttı ama bizim buralarda Aytemiz var mı bakacağım lavaboları ve diğer hizmetleri (yıkama, eleman gibi) nasıl diye.
    Bende bakayım derken gördüm , iyi bir uygulama.
    https://www.aytemiz.com.tr/haritalar/en-yakin-aytemiz

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bu adamlar iyi adamlar...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kasktan şuanda ne kadar vergi alınıyor? İnternette aradım ama düzgün gibi bilgi bulamadım.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Altına imzamı atarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)