Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SARI yelek

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Değerli kardeşlerim, abilerim kız kardeşlerim] ablalarım. Bir tespitimi paylaşmak için bu konuyu açıyorum. Ocak ayında motosikletimle İstanbul’dan Fethiye’ye geldim ve yerleştim. Turing federasyonu ndan almış olduğum sarı yeleği hiçbir zaman üstümden çıkartmıyorum sebebi şöyle, beni polis sanıyorlar motorum 500 cc ve büyük bir scooter, kasksız binmem, güneş vizörü de açık olunca değişik bir algı oluşturuyor. Defalarca Yelekli ve yeleksiz sürüşler yaptım. Yeleksiz olduğum günlerde, görünmez gibiydim. Beni göre göre yola çıkanlar, yol vermeyenler, sıkıştıranlar oldu. Ama yelek giydiğim günlerde trafik algısı tamamen farklı bir noktaya geldi; herkes yol veriyor, saygılı davranıyor fark ediyor,değişik bir psikoloji oldu. O günden sonra tişörtle bile motosiklet sürsem, üstüne sarı yelek giymeye karar verdim. Bu tecrübemi sizinle paylaşmak istedim sevgilerimle.
    ahmetunuver, chetaq, twisten ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Polis sandıklarını nereden biliyorsunuz? Belki duyarlılığınız saygı yaratıyordur diğer sürücülerde. Ve belki sarı yelek farkedilmenizi kolaylaştırıyor (Gavur memlekette işin mantığı bu zaten).

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Evet polis zannedenler oluyor ama esasen amaç farkedilmek ve reflektif yelekler bu konuda çok başarılı. Gündüz gece yaz kış giyilmeli. Ben bundan sonra kask alırsam da flouresan yeşil veya sarı kask almayı düşünüyorum.
    noqturno ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Beyaz kaskım ve sarı yemeğim ile beni polis zannediyorlardı. Sahte çakarlı araçlar bile emniyet şeridini terk ediyorlardı. Tecrübe ile sabit.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    hele yol kenarinda ufak bi mola verdiysen,yanınızdan hız kurallarına uyarak geçtirir o sarı yelek
    kdiner ve SAZMAN bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Geçen sene bi arkadaşın düğününe gitmiştik motorlarla. Gruptan birkaç kişide sarı yelek vardı. Düğünden çıktık kapıda motorların başında laflıyoruz. Bi adam geldi yanımıza. Atilla abiye bişeyler uzattı.

-Ne bunlar?
    +Ehliyet ruhsat.
    -Niye veriyorsun?
    +Siz durdurdunuz beni.

Diye sohbet giderken anladık. Adam bizimkileri polis sanmış. Durdurduğumuzu sanmış ve ehliyet ruhsatı alıp gelmiş.

Buda böyle bir anımdır.
    bursalıali ve SAZMAN bunu beğendiler.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Puhahaha hele bide bmw varsa tamamdır bu iş :D şaka bi yana yelek ile biraz fark edilebilir oluyoruz sanırım. Doğrusu ben giyip çıkınca ptt elemanları gibi oluyorum malüm göbek ve minik skuter ile
    SAZMAN bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    ilk başta öyle sanılsada göz var nizam var çakarı olmayan arkasında Polis diye yazmayan birini niye polis zannederiz ki.Malumunuz sivil ekiplerde zaten motor yok.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başta öyle sanılsada göz var nizam var çakarı olmayan arkasında Polis diye yazmayan birini niye polis zannederiz ki.Malumunuz sivil ekiplerde zaten motor yok.
    zaten konu sahibi polis zannedilmek istemiyor.sizin dediğiniz gibi ''ilk başta öyle sanılsada'' farkedilip güvenlik önlemi alıyor..hem yaz aylarında sahil kasabalarında motorize ekipler çalışır..
    SAZMAN ve y.selimbatu bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Polis sanıyorlar;

Şöyle bir olay yaşadım; Geçen sene bayramda Yunanistan'a giderken gece yola ciktik (2-3 gibi) artçımla beraber ikimizde de yeşil yelek vardı. (Gece görünürlüğü artırsın diye.

Anadoludan Avrupaya geçerken, boğaziçi köprüsü son çıkışın oradaki refüjde durduk, topcase'den bir şeylerler alacaktık ki bir araba yanaştı, adam arabadan indi, yanıma geldi, ve memur bey diye cümleye başladı.. Gül gül bir hal olduk.

O yüzden polis sanan insan sayısı cok.. Yani nasıl olur demeyin, ülkenin hali ortada
    SAZMAN bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşlerim, abilerim kız kardeşlerim] ablalarım. Bir tespitimi paylaşmak için bu konuyu açıyorum. Ocak ayında motosikletimle İstanbul’dan Fethiye’ye geldim ve yerleştim. Turing federasyonu ndan almış olduğum sarı yeleği hiçbir zaman üstümden çıkartmıyorum sebebi şöyle, beni polis sanıyorlar motorum 500 cc ve büyük bir scooter, kasksız binmem, güneş vizörü de açık olunca değişik bir algı oluşturuyor. Defalarca Yelekli ve yeleksiz sürüşler yaptım. Yeleksiz olduğum günlerde, görünmez gibiydim. Beni göre göre yola çıkanlar, yol vermeyenler, sıkıştıranlar oldu. Ama yelek giydiğim günlerde trafik algısı tamamen farklı bir noktaya geldi; herkes yol veriyor, saygılı davranıyor fark ediyor,değişik bir psikoloji oldu. O günden sonra tişörtle bile motosiklet sürsem, üstüne sarı yelek giymeye karar verdim. Bu tecrübemi sizinle paylaşmak istedim sevgilerimle.
    sizi polis sanıp yol açıyorlarsa ne mutlu size en son almanya köln de beni vinç operatörü sandılar

SAZMAN bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Kışın hiç üzerimden çıkarmıyordum, akşam karanlığa kalınca kesinlikle gerekli bir "ekipman"
    Hava ısınınca ekstra sıcaklık yaratmasın diye birkaç haftadır giymiyorum. Gerçi bir ısınıp bir soğuyor havaların da aklı karışık
    SAZMAN bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizi polis sanıp yol açıyorlarsa ne mutlu size en son almanya köln de beni vinç operatörü sandılar

https://www.superiorglove.com/blog/w...n-hi-viz-1.jpg
    Ne yaptılar sonra ? Çay demleyip seni mi izlediler
    bizde öyle ya

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten konu sahibi polis zannedilmek istemiyor.sizin dediğiniz gibi ''ilk başta öyle sanılsada'' farkedilip güvenlik önlemi alıyor..hem yaz aylarında sahil kasabalarında motorize ekipler çalışır..
    Zaten benim yazım ona hitaben değil yanlarına gelip ehliyet verenlere hitabendi. Ayrıca teşkilat içinde resmi üniformalılar dışında motorize polis yok. Bisikletli atlı vs var ama üniformasız motorize yok. O işte bir yanlışlık var.
    "Olur öyle..."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)