Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Gazsız Çalışmıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Evet başlıktan da anlayacağınız üzere motosikletim gazsız çalışmıyor. Aldığımdan beri sürekli gaz vererek çalıştırıyorum. Sadece 1 kere gazsız çalıştı ondada 4-5 gün çalışmamıştı nasıl tek marşta aldı da gazsız çalıştı anlayamadım . Neyse öncelikle gaz ile çalıştırmanın motora zararı var mıdır? Aldığımda beri (Sıcak-Soğuk farketmiyor) sürekli gaz vererek çalıştırıyorum. Eğer zararlı ise bu durumu nasıl düzelteceğim? Bu arada motorum ARORA AR125-48, rölenti devride 1200-1500 arası. Isınınca en fazla 1700 falan oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Karbüratör üzerinde 2 tane vida var. Biri gaz ayarı diğeri rölanti ayarı. Rölanti ayar vidasını biraz döndürerek rölanti devrini arttırabilirsin.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör üzerinde 2 tane vida var. Biri gaz ayarı diğeri rölanti ayarı. Rölanti ayar vidasını biraz döndürerek rölanti devrini arttırabilirsin.
    Peki rölantiyi artırırsam sorunum çözülür mü kesin? Birde rölantiyi ne kadar artırayım?

İdeal rölanti , motor sıcak iken 1500 dd , diye biliyorum , sorununuz ise "muhtemelen" hava ayarı/buji gibi.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdeal rölanti , motor sıcak iken 1500 dd , diye biliyorum , sorununuz ise "muhtemelen" hava ayarı/buji gibi.
    Peki gaz vererek çalıştırmak motora zarar verir mi? Bilginiz var mı bu konuda?

Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki gaz vererek çalıştırmak motora zarar verir mi? Bilginiz var mı bu konuda?
    Verebilir , ani ısı/ayarsız kuvvet ile içerde volkanlar patlıyor , iyi bi servis/ustaya gösterin.
    furkan2632 bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Jikle yokmu motorda?Karbüratör ayar istiyor , ayarla olmazsa hava filtresi kontrol edilmeli ve karbüratör söküp temizlenmeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Oda olmadı sübap ayarı yapılmalı.

1700 rpm devir rolantide fazla, hava ayarından öyle yükseliyor, aklıma geldikçe yazıyorum bujiyide söküp kontrol edin veya ettirin.Rolan için stop etmeyecek kadar düzgün sayan bir seste olmalı buda 800 ila 1300 devir arasıdır.En makulü 1100 civarlarıdır.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle yokmu motorda?Karbüratör ayar istiyor , ayarla olmazsa hava filtresi kontrol edilmeli ve karbüratör söküp temizlenmeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Oda olmadı sübap ayarı yapılmalı.

1700 rpm devir rolantide fazla, hava ayarından öyle yükseliyor, aklıma geldikçe yazıyorum bujiyide söküp kontrol edin veya ettirin.Rolan için stop etmeyecek kadar düzgün sayan bir seste olmalı buda 800 ila 1300 devir arasıdır.En makulü 1100 civarlarıdır.
    Jikle var sürekli kapalı tutuyorum. İlk çalıştırmada jikle ile belki çalışabilir direk hiç denemedim fakat motorla 30-40 dk gezmeme rağmen stop ettirip marşa bastığımda çalışmıyor. İlla gaz vermem gerekiyor. Yani ilk çalıştırmada istese sadece jikleyi problem olmazda sürekli jigle aç kapa yapmakta olmaz sanki.

Birde Eskişehir de bildiğiniz bir usta var mı? Kendi servisi çok uyuz biriside.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Sibop ayarını da yaptır
    furkan2632 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)