Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yanında kedi köpek maması taşıyanlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar ben her zaman yanımda şu 100 gramlık paketlerden taşıyorum. Ama her kedi yemiyor marka vermiyeceğim.
    Yanında taşıyan veya hayvan besleyen arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz bir mama var mı? Ama küçük paketleri olan bir mama olursa daha iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    migrosta var 100gr lık denemedim ama aç olan yer neden yemesin

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her kedinin mama yememesi iyi bir şey hazıra alışmıyor gelelim konuya
    bayağı oldu gece yürüyerek eve geliyorum yaya kaldırımında palmiye ağacı oluyor dibine de kahverengi taş atmışlar süs olsun diye kedinin biri gacur gucur yemeye çalışıyor aynı mamaya benziyor bunun için ne yapmalıyız kediyi kovalasamda ben arkami dönünce gidecek yemeye çalışacak ama taş bildiğin dişleri kötü olacak

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kedileri beslemeyin. köpekleri besleyin. kediler kendi başının çaresine bakar. köpekler bakamaz.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    https://www.hepsiburada.com/newcat-ekonomik-kedi-mamasi-1-kg-p-HBV0000020SIM

en son kapıdaki kediler için bundan aldım. çoğu kedi yiyor ama alışık olmayan sokak kedileri hazır mamaya dokunmuyorlar anlamadım. evimdeki kedi de kuru mamayı pek sevmiyor ama aç kalınca mecbur yiyor. tabi onun maması ayrı(kısırlaştırılmış kediler için)

marketlerde de en ucuz mamayı alsanız yeterli aç bir kedi mutlaka gelip yiyecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedileri beslemeyin. köpekleri besleyin. kediler kendi başının çaresine bakar. köpekler bakamaz.
    kedileri de besleyin köpekleri de
    YERUÇAĞI bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Niye baba kediler fotosentez mi yapıyor?
    slifer, SlimShady1, shooter1 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim gözümümün sürekli üstünde olduğu kişilerdir. Apartman bahçesi ve 50 metre çevresine yemek bırakmamalarını rica ediyorum. Bir iki tatlı sert tartışmadan sonra çöp konteynerinin yanına yemek ve su bırakmaya ikna oldular. Uzakta beslesinler . Kediler bahçeyi mahfediyor, çimleri eşeleyip pisliyorlar. Kokudan apartmana giremiyoruz. Bırakılan yemeklerin görüntüsü de ayrı bir rezillik.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Sitenin bahçesinde bir sürü kedi var, birçok insan da besliyor hayvanları. Açıkçası ne bahçe mahvoluyor, ne de koku var. Bu biraz hüsnü kuruntu gibi.

Mama konusunda ise, ucuz mama ne zaman denesem birçok kedi yemedi, muhtemelen içerikleri çok kötü. Migros'ta sıksık kampanya oluyor, %50 indirimli Whiskas alıyorum 4 kg'lık torbalarda. Daha sonra bundan biraz biraz hava geçirmez kaplara aktarıyorum, arabada sürekli mama oluyor.
    YERUÇAĞI ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye baba kediler fotosentez mi yapıyor?
    ağaçlar fotosentez yapıyor ama suluyorsun ne iş? gübreliyorsun. çünkü o ağaçların çoğunu insan yarattı. kendi başına yaşayamaz ya verim vermez.

kediler kendi avlanabilir, yemek bulabilir. hatta kediler beslense bile doğaları gereği avlanır, avladığını aç olmadığı için yemez. şehrin haşeratına da faydaları olur.

köpek doğal bir hayvan değil, insanın yarattığı bir hayvan, avlanamaz, doğada yaşayamaz. beslenmesi ve kısırlaştırılması gerekir.

ben zayıf kedi görmedim. (eğer bi sakatlığı yoksa). kemikleri sayılan çok köpek gördüm.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    D400
    ağaçlar fotosentez yapıyor ama suluyorsun ne iş? gübreliyorsun. çünkü o ağaçların çoğunu insan yarattı. kendi başına yaşayamaz ya verim vermez.

kediler kendi avlanabilir, yemek bulabilir. hatta kediler beslense bile doğaları gereği avlanır, avladığını aç olmadığı için yemez. şehrin haşeratına da faydaları olur.

köpek doğal bir hayvan değil, insanın yarattığı bir hayvan, avlanamaz, doğada yaşayamaz. beslenmesi ve kısırlaştırılması gerekir.
    Bir kaç belgesel izlemenizi öneririm, zira bu yazdıklarınızın doğrularını yazmaya kalksam en az 15-20dk harcarım. Tek söyleyebileceğim hepsinin yanlış olduğu
    sash_009 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç belgesel izlemenizi öneririm, zira bu yazdıklarınızın doğrularını yazmaya kalksam en az 15-20dk harcarım. Tek söyleyebileceğim hepsinin yanlış olduğu
    birkaçtan fazla belgesel izlemenizi öneririm zira hepsi doğru.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gözümümün sürekli üstünde olduğu kişilerdir. Apartman bahçesi ve 50 metre çevresine yemek bırakmamalarını rica ediyorum. Bir iki tatlı sert tartışmadan sonra çöp konteynerinin yanına yemek ve su bırakmaya ikna oldular. Uzakta beslesinler . Kediler bahçeyi mahfediyor, çimleri eşeleyip pisliyorlar. Kokudan apartmana giremiyoruz. Bırakılan yemeklerin görüntüsü de ayrı bir rezillik.
    Evet, çünkü bu sadece insanların dünyası değil mi?

1 hafta sokakta yaşarsan nasıl kokarsın?

Muhtaç olduğun canlıdan yemek isteyip, ısınmak ve korunmak için apartmana saklanmaz mısın?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, çünkü bu sadece insanların dünyası değil mi?

1 hafta sokakta yaşarsan nasıl kokarsın?

Muhtaç olduğun canlıdan yemek isteyip, ısınmak ve korunmak için apartmana saklanmaz mısın?
    Apartmana zaten giremezler. Bahçeye yaptıkları dışkılarının yaydığı kokudan bahsediyorum. Ayrıca sokakta başıboş hayvan olmasından hoşlanmasam da yaşam haklarına saygım var. Apartman ve bahçesi benim yaşam alanım. Kendi alanım dışında beslenmelerine bir itirazım yok zaten.

Hsncinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 400NK
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartmana zaten giremezler. Bahçeye yaptıkları dışkılarının yaydığı kokudan bahsediyorum. Ayrıca sokakta başıboş hayvan olmasından hoşlanmasam da yaşam haklarına saygım var. Apartman ve bahçesi benim yaşam alanım. Kendi alanım dışında beslenmelerine bir itirazım yok zaten.
    Bir apartman dairesinin bahçe katında oturuyorum. Evimde 2 kedim ve 1 köpeğim var. Ayrıca bahçemizde beslediğimiz 7-8 tane sokak kedisi var.

Balkonumuz direk bahçeye açılıyor. Soğuk, yağmurlu ve karlı havalarda balkon camlarımızdan birini açık bırakıyoruz. ve bahçede beslediğimiz kedilerin birkaç tanesi balkonumuzda kalıyor.

Şuana kadar siteden yada herhangi birisi bahçeniz dışkı kokuyor gibi birşey demedi. Kediler fazlasıyla temiz hayvanlardır.

Bahçede çimen ve birçok çiçek var. Diplerini karıştırıp zarar vermiyorlar.

Ben aşağıdaki gibi bir pet şişede kedi mamasını taşıyorum. Ağzı diğer pet şişelere göre daha geniş olduğu için doldurmak ve mama dökmek daha basit oluyor. Yolda yada pak ettiğim yerde bir sokak hayvanı gördüğümde çantamdan çıkartıp bir kısım döküyorum. 3-4 günde bir şişeyi tekrardan dolduruyorum.

simurgg ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Migros 100 gr lık mama goody marka, almayın.. Goody damgası olsa da almayın. Ucuz mamalardan Honey i beğeniyorlar hem köpek hem kediler, Ben de her zaman yanında mama taşıyanlardanım, mama yoksa bimden büyük salam alır ondan veririm...

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    İki köpek bir kedi sahibi olarak, kediler her mamayı sevmezler, köpekler açken seni bile yerler :D Mamanın yanında en çok su problemi çekiyorlar benim yıllardır gözlemlediğim susuzlukları, elbette açlık çeken maalesef çok hayvan var. Mama konusuna gelirsek bir çok marka var. Tekrar söylemem gerekirse kediler çok mama seçer. İmkanınız varsa sakatatçıdan akciğer alın. 2TL'ye falan veriyorlar onu kaynatıp verin. Kedi köpek fark etmez bayılıyorlar.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502

ben zayıf kedi görmedim. (eğer bi sakatlığı yoksa). kemikleri sayılan çok köpek gördüm.
    Hayvanları ve ağaçları yaratan kim?
    Stock Sever, sash_009 ve MSMorkan bunu beğendiler.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Hocam valla ben bişey yaratmadım ama şu Migros malı 100 gr'lık dostluk mamalarından ben de sürekli alıyorum. Kediler de köpekler de eğer gerçekten açlarsa yiyorlar.
    sdt bunu beğendi.
    Respect

Motosikleti
    D400
    migrosun dostluk maması mıdır nedir 100 gram mı. fiyatı da galiba 1,5 tl oldu. kilosu 15tlye gelir. yani o paketten alacağınıza kiloyla açık mama alsanız daha ucuza gelir.
    instagram.com/gerivites

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bizde de 1 kedi 1 köpek var, kedi bazen kendi mamasından yiyor ama genelde biz ne yersek onu yemeyi tercih ediyor, köpek zaten mama hiç yemiyor hatta yemek diye saymıyor mamaları. Ben 2-3 tane köpek gözüme kestirdim sürekli aç dolaşan, akşamdan yada sabahtan, sahurdan kalan yenmemiş soğumuş haşlanmış yumurtaları veriyorum. Mama versem yemezler büyük ihtimal, zaten çok aç olmadığında iştahla mama yiyen kedi köpek görmedim.
    Ama yine de dikkat edin, her köpeğin yanına ah canım benim aç mısın sen diye gidilmez, usulca yemeği verin uzaklaşın. Sizin verdiğiniz yemeği sizden kıskanabilir, çevreden görüp kıl kapanlar olabilir, kavga gürültü çıkar durduk yere. Hepimiz hayvanları seviyoruz ama iyiliği de gösteriş yapar gibi yapmayınız. Bazı entel tiplere gıcık oluyorum, kimsenin kapısının önünde sitesinin bahçesinde başı boş köpeklere yemek vermeyin insanlar haklı olarak tepki gösteriyor. En nihayetinde hayvan bu, pisliği bir kenara önünde ki yemeği kıskanıp sitenin içinde veya sokakta insanlara hırlaya bilir, saldırabilir, hiç biri olmazsa fobisi olan vardır. Yemek verecekseniz kuytu köşede verin oraya alışsınlar hep oralarda takılırlar.
    Weak are prey

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)