Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletinizi Kapıda Nasıl Muhafaza Ediyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.

Ameliyat falan oldum bayadır giremedim foruma. Bu arada işitme cihazı kullananlar bana özel mesaj atarsa sevinirim.

Asıl konuya gelirsek;

Vallahi motosiklete para yetmiyor diye 1.300 civarı masraf edip aksesuarlarıyla birlikte bisiklet aldım. İyi güzel de motosikletin keyifini vermiyor yahu! Üstelik çalıştığınızda çok zaman kaybı oluyor. Şu an alsam bile kapıya koymaya korkuyorum. Kağıthane'deyim. Sakat yer buralar zaten. Otoparka koyan arkadaşlar var mı? Ne kadar ücret ödüyor? Kapının önüne koyma mecburiyetinde kalan arkadaşlar muhakkak vardır. Siz neler yapıyorsunuz?

Alarm, disk kilidi vb şeyler açıkçası güven vermiyor ama mecburuz.

Bu arada Honda CB 125E düşünüyorum. En ucuzu bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    işin doğrusu kilit,alarm yada zincir bunlar caydırıcı yöntemler... onu çalmaya gelecek olan vatandaş zaten yanında onları kesmeye ayrıştırmaya yarayacak takımlarla geliyor.. ben kapalı garajda muhafaza ediyorum ama aklım halen motorda.. en güzeli kasko yapmak ama yapan yer çok az ve çok uçuk fiyatlar var...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin doğrusu kilit,alarm yada zincir bunlar caydırıcı yöntemler... onu çalmaya gelecek olan vatandaş zaten yanında onları kesmeye ayrıştırmaya yarayacak takımlarla geliyor.. ben kapalı garajda muhafaza ediyorum ama aklım halen motorda.. en güzeli kasko yapmak ama yapan yer çok az ve çok uçuk fiyatlar var...
    Evet, kasko firmalarının fahiş fiyatlar verdiğini duymuştum. Duyduğuma göre bir de kapalı alanda çalındığı takdirde kasko uygulanıyormuş. :D

Güvenilir olsun diye polis karakolunun 20 metre yanına çekmiştim motosikleti. (Çin malı Mondial 150 HS) Ertesi gün yanına gittiğimde motosikletin ön tekerinin komple vidalar dahil çalındığını görmüştüm. 50 liraya toparlamıştık neyseki çıkma ehehe.. Gerçi öğrenciydik, onu bile bulamamıştım. 3,4 gün yatmıştı. Servise götürmüştük 20 liraya araç kiralayıp.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Evime 3-4 dakika yürüme mesafesinde kapalı bir otoparka bırakıyorum. Malesef aylık 60 papel gibi bir ücret ödüyorum ama en azından kafam rahat.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evime 3-4 dakika yürüme mesafesinde kapalı bir otoparka bırakıyorum. Malesef aylık 60 papel gibi bir ücret ödüyorum ama en azından kafam rahat.

kapalı büyük garaj otoparklarda bence güvenli değil.. motoru bıraktığınız yer güvenilir 1-2 kişiden oluşacak ve sizi tanıyacak.. başka biri gittimi alamayacak..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    kendime ait kilitli bahçeme, dükkan brandası ile açılır kapanır garaj yaptım. içine 2 motorumda sığıyor. hem demir parmaklıklı hemde kilitli bahçede kapalı şekilde muhafaza ettiğim halde , birde iki motoruda birbirine kilitliyorum. Acaba çok mu abartıyorum bilmiyorum ama tedbiride elden bırakmak istemiyorum.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Velesbitimi 5 kata çıkartıyordum otoparka güvenliğin yakın olan bi yere koyun güvenliklerin göz önünde bi yerde olması iyidir kurcalayan az olur

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    zincirle bağlıyorum alarmı kuruyorum birde hiç bir tarafı görünmeyecek şekilde branda çekiyorum en son giderkende arkama bakıp allaha emanet diyorum
    serdar37100 bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    astorojan arkadaşım gibi yapacağım bende sanırım otoparka 80 lıra dıyolar pazarlıkla 50 lıraya duserler belkı ama ne bılıyım nasıl yapayım sasırdım bende valla

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    astorojan arkadaşım gibi yapacağım bende sanırım otoparka 80 lıra dıyolar pazarlıkla 50 lıraya duserler belkı ama ne bılıyım nasıl yapayım sasırdım bende valla
    benim evin orda zaten otopark yok mecburum bu şekilde yapmaya iş yerinde var geçen dedim reis buraya koysak ne istersin bizden diye aylık 80 lira dedi hemen bi kerat cetveliyle hesap yaptım yıllık 960 tl 2 yıl kalsa bi motor parası yani bana pek mantıklı gelmedi
    tayfunerk ve serdar37100 bunu beğendiler.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

pckopat001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    ben evimin havlusuna koyuyorum ancak gine tedirginim sizin işiniz gerçekten zor ama bir bakımdanda ne yapılırsa yapılsın yine insanın içi rahat etmiyor bir süreden sonra alışıyor insan artık sagda solda ap açık bırkamaya .s ben öyle gözlemliyorum bakalım ben ne zman o duruma gelecem

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    ispark burda motosikletlerden aylık 40 tl ücret alıyor garaj parası kapalı garaj zeytinburnunda.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    benim daha motorum yok ama alınca evimin yskınında arkadaşımın evi var ve garajı oraya koyacağım ve garajda şuan honda innova ve honda beat var bitanede ben koyucam honda cbr 125

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garajım var ama dışarı bıraktığım da oluyor. Gidonu kilitliyorum sadece, karşımızda karakol var. Garajı genelde yağmurdan korumak için kullanıyorum. Aslında üşenmesem hep kullanacağım.
    www.motorumla.net

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Uzun süre kullanmayacağım durumlarda merdiven boşluğuna sokuyorum.Ama genelde kapımın önünde, üzerine brandayı çekiyorum.Gerisini oğlum hallediyor :D

Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    en güzeli imkan varsa kapalı garaj yoksa el mahkum otopark :( ama şöyle birşey var ayda 80 lira otoparka verseniz 4 yıl sonra cb nin parasını otoparkçıya vermiş oluyorsunuz yani öle çalmasalar 80 80 otoparkçı sizin motoru çalmış olucak garip bi durum her türlü size tavsiyem apartmanın bahçesine kilit alarm + branda ile koyun ....
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Kapalı garajım var aklım rahat..
    Açıkta bıraktım mı uyku girmiyor gözüme..

uzun süre misafirliğe bile gitsem, 2 saatte bir camdan bakıyorum duruyor mu diye?
    evladım o benim.. bırakamam sokakta..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Üçüncü yıl hasarsızlığım var. Yılda 850 LT ( ayda 70 lira) kasko primi ödüyorum. Kafam rahat.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Benim de sana önerim madem bisiklet le idare ettin şimdiye kadar şimdi sınıf atla ve bunu dusun eve gelince de al koltuğunun altına çıkar eve rahat rahat uyu gitsin ayrıca 40 km hiza ulaşabiliyorsunuz pedal çevirerek bosch motor var seni destekliyor yokuslarda yada yoruldugunda. Yani seni her daim aynı süratte tutuyor ama yormuyor ve ne vergisi var ne sigorta masrafi... Bence bir dusun nette video bulabilirsiniz tanıtım için...
    https://www.ikiteker.com.tr/default....t=9&urun=63347

Eğer çok pahalı geldi ise buda var ama ilk olan herşeyi ile kaliteli

http://www.bianchi.com.tr/urunler.as...t=5&urunid=303
    Yazın bu uygun fiyatliyi düşünüyorum ama diğeri de hep aklımda olacak bataryaları selenin altında ve lityuim pil kullanmış

1. Cihaz ile ntv de 0,dan 100 e programında spiker 200 kusur kilometre yapıp adaları dolaşıp bebek sahiline donmustu yanlış hatırlamıyorsam. Km. Sayacı var ayrıca gösterge olarak ne kadar yakıt kaldığını da gösteriyor 3 tane de sürüş modu bulunuyor ben bayildim anlatımı ysparken bile heyecanlanıyorum icat on numara bence

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    sizin asker sağlam maşallah o motora kımse yaklaşamaz sopası da elınde yaklasanın kafaya indirir valla
    özcan1980 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)