Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FC-Moto'dan alışveriş yapmayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Mart'ın 15'inde FC-Moto'dan Büse GP Evo bot aldım. Her şey dahil tam tamına 488.02 TL tuttu. Salak gibi kredi kartı yerine hesap kartımdan alışveriş yaptım. Anında para hesabımdan çıktı. Neyse akşamına da iptal için email yolladım ertesi gün iptal ettiler.

Şimdiye kadar sıkıntı yok. Ama sipariş edeli 2.5 ay olmasına rağmen paramı geri yollamadılar. Kaç kere email attım kaç kere aradım dedikleri biz sipariş edilince kredi kartınıza alışveriş tutarı kadar parayı reserve ediyoruz kargoyu yollayinca da hesabınızdan çekiyoruz. Şimdi ben eBay'den de Amazondan da alışveriş yaptım dedikleri gibi oluyor. Para kargoyla beraber çekiliyor. Bu elemanlara kaç kere banka hesabımın özetini yolladım hala dediklerini aynı. Kaç kere bankamı aradım para 15'in de hesabınızdan çıkmış dediler. Şimdi de bana biz kartinizdan reserve ettiğimiz parayı iptal ettik diyorlar. Durmadan aynı şeyi söyleyip duruyorlar. Parayı gerisi yatirmayacakları belli. O yüzden sizde bu anasını şey ettiğimin heriflerinden alışveriş yapmayın. Paranızı bunlara kaptırmayın. Gidin motoin'den alın. Bu bunlardan 2. Alışverişimdi ilkinde sıkıntı yoktu ürünler filan sağlamdı ama şimdi hiç güvenim kalmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    488 tl çöpemi gitti şimdi tüketici hakları hakem heyetine başvurun parayı geri vermeselerde en kötü size o tutarda alışveriş yapma imkanı verilicektir başka yolu yok başvurun geç kalmadan

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    488 tl çöpemi gitti şimdi tüketici hakları hakem heyetine başvurun parayı geri vermeselerde en kötü size o tutarda alışveriş yapma imkanı verilicektir başka yolu yok başvurun geç kalmadan
    Kalkıp Almanya'ya mı gitsin adam 400 lira için Uçak bileti en az 800 vardır...

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkıp Almanya'ya mı gitsin adam 400 lira için Uçak bileti en az 800 vardır...
    ben türkiyede var zannediyodum ya durum sıkıntılı oldu şimdi
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Problem FC moto ile alakalı değil ki, adamlar ertesi gün iptalini yapmışlar zaten. Uluslararası para transferi ile ilgili konu, havuzda bir yerlerde takılmış kalmıştır.

Bu problemi yine çözecek olan senin bankan.. Hesabından şu tarihte çıkmış, gerisini biz bilmeyiz diyip işin içinden çıkamaz. İptal dekontun elinde ise paylaş, üzerine düş. 3-5 güne döner o para.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problem FC moto ile alakalı değil ki, adamlar ertesi gün iptalini yapmışlar zaten. Uluslararası para transferi ile ilgili konu, havuzda bir yerlerde takılmış kalmıştır.

Bu problemi yine çözecek olan senin bankan.. Hesabından şu tarihte çıkmış, gerisini biz bilmeyiz diyip işin içinden çıkamaz. İptal dekontun elinde ise paylaş, üzerine düş. 3-5 güne döner o para.
    Banka ile konuştum bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Alışveriş yaptığınız yerle alakalı diyorlar. Adamlar da yeni bana iptal ettiklerine dair bi pdf yolladılar.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    ben fc den çok alişveriş yaptım en son tcx rush bot siparişi verdim herzaman tıkır tıkır işliyor.Neden akşam direk iptal yaptın sebebi özel değilse?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 Hafta önce Held'in bir deri montunu beğenmiştim, indirimli hali 850 TL idi, pintiliğim tuttu almadım, bugün bakayım dedim 1100 TL olmuş. Kahrolsun Euro..

Motosikleti
    Pulsar 200 RS
    fc moto dan iade ettiklerine dair işlem numarası gibi bişey talep et. o iade işlem numarasını bankana ver onlarda parayı hesabına geçsin. Sonra da bankanı değiştir. Çünkü bunu yapması gereken onlar.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben fc den çok alişveriş yaptım en son tcx rush bot siparişi verdim herzaman tıkır tıkır işliyor.Neden akşam direk iptal yaptın sebebi özel değilse?
    Hocam paraya sıkıştım iptal etmek zorunda kaldım. Dediğim gibi önceki alışverişimde hiç sıkıntı yoktu. Bunda böyle bisi yaşandı.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun fc moto ile alakası yoktur banka ile alakalıdır. Onların üstune gitmen gerek fc moto sana yazılı dönüs yaptı ise bankaya ilet

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Para euro olarak askıda duruyodur durduk yere paran degerlenecek

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin iptalin yüzünden, adamlar iptal ediyor. Ama uluslararası para transferi yüzünden sana ulaşmadı veya geç ulaşacak diye bok atmanın manası yok!
    Evet sinirlisin anlıyorum seni ama bankan bu durumu çözmesi lazım. Adamlar iptal etmiş daha ne yapsınlar?

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin iptalin yüzünden, adamlar iptal ediyor. Ama uluslararası para transferi yüzünden sana ulaşmadı veya geç ulaşacak diye bok atmanın manası yok!
    Evet sinirlisin anlıyorum seni ama bankan bu durumu çözmesi lazım. Adamlar iptal etmiş daha ne yapsınlar?
    Başkan doğru diyorsun. Banka ile konuşunca alışveriş yaptığınız yerde sıkıntı var dediler ki hala diyorlar. Bende bi sinirle açmış oldum konuyu.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ben de daha önce enpara ile alışveriş yapmıştım. para anında çekildi.
    2-3 gün sonra bana mail attılar, stokta kalmamış, 2 hafta sonra gönderebiliriz diye.
    bende siparişi iptal edin dedim, 1 hafta sonunda para iade edilmişti.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Böyle şeyleri limitli sanal kart ile yapmanız lazım. Banka kartı kullanmak külliyen yanlış ve tehlikeli. Kart numaran ele geçse hesabında ne var ne yok söğüşleyebilirler. İade için her iki tarafı da sıkıştır. Siparişi iptal etmeleri iade prosedürünün sadece başlangıç adımı. Banka kartına iadede sıkıntı olabilir.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle şeyleri limitli sanal kart ile yapmanız lazım. Banka kartı kullanmak külliyen yanlış ve tehlikeli. Kart numaran ele geçse hesabında ne var ne yok söğüşleyebilirler. İade için her iki tarafı da sıkıştır. Siparişi iptal etmeleri iade prosedürünün sadece başlangıç adımı. Banka kartına iadede sıkıntı olabilir.
    Doğru diyorsun. Salak gibi hesap kartı ile yaptım. Hesap actiracagim bu işler için zaten. 2.5 ay oldu neredeyse ki ertesi gün iptal etmişler. Niye sıkıntı olabilir öğrenebilir miyim?

Motosikleti
    DRZ400SM
    Pazartesi günü bankama harcama itirazı formu yolladım bugün hesabıma para yattı. Arkadaşların dediği gibi bankamla ilgiliymiş. Boşu boşuna alamanların günahını almışız

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kredi kartı ile alışveriş yaptım, sipariş kargo yapılana kadar para çekilmedi..

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Moderasyon başlığı değiştirsin veya silsin de bari insanların üzerinde yok yere kötü yorum kalmasın.
    RoofRoof bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)