Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Senin r25 gitmiyor?!(yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI

1 ay önce 2015 model 25.000kmde yamaha yzf r25 aldım dün usta bir abime götürdüğümde test sürüşü yaptık ve alt devirlerin de üst devirlerin de ölü olduğunu motorun gitmediğini söyledi sorunun ne olacağını sorduğumda motor açılmamış veya bujileri sıkıntılı olabilir hatta motorun şuan tek silindir çalışıyor bile olabilir dedi daha bakmadık finaller bitince birlikte açıp bakıcaz ama o zamana kadar içim rahat etmiyecek sorun neden dolayı olabilir sizce? 20bin bakkmında buji vb hepsi değişmiş motorun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Boyle motor acilmamis vs gibi seylere kulak asmayin.
    Oncelikle motorun diger kullanicilarindan hangi viteste kac devirde kac km hiz yapabildigini ogrenin.
    Misal 3. Vites 7bin devir 67km/h gibi gibi..
    Bunu kendi motosikletinizde deneyin ona gore bir sorun var mi yok mu anlarsiniz.
    Ondan sonra sorun ararsiniz bence...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abin daha önce sağlıklı r25 kullanmış mı?
    600 cc performansı bekliyodur belki de
    0-100 müsait bir yolda dene 7 küsür saniyede çıkması gerekiyor (göstergede)

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En güzel kazığı dost atar dikkat et.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyle motor acilmamis vs gibi seylere kulak asmayin.
    Oncelikle motorun diger kullanicilarindan hangi viteste kac devirde kac km hiz yapabildigini ogrenin.
    Misal 3. Vites 7bin devir 67km/h gibi gibi..
    Bunu kendi motosikletinizde deneyin ona gore bir sorun var mi yok mu anlarsiniz.
    Ondan sonra sorun ararsiniz bence...
    Yanlış bilgi olmuş. Belirli bir vites ve devirde aynı model iki motor aynı hızda gider. Performans farkı böyle ölçülemez.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi olmuş. Belirli bir vites ve devirde aynı model iki motor aynı hızda gider. Performans farkı böyle ölçülemez.
    Mantikli dusununce haklisiniz sanirim. Bir sekilde kiyaslama yapilmasi icin dusunmustum ama sanziman oranlari ve disliler vs ayni oldugu surece ayni hizi yapacaklardir dogru.
    O zaman baska r25 kullanicisi bir arkadasla denenebilir belki.
    Arkadaslarin da dedigi gibi motor ustasinin beklentisi farkli olabilir.
    simurgg bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Usta bir abin, silindirin çalışıp çalışmadığını anlayamayacak kadar beceriksiz mi?

Dostum motorun soğukken bloktan çıkan egzoz borularına dokun. Soğuk olması gerek ikiside. marşa bas ve hemen ikisini elinle tut. Aynı anda ısınması gerekiyor. Eğer birisi aynı anda ısınmıyorsa, ısı farkı oluşuyorsa, bir silindirin iyi durumda değildir. Ama ben sanmıyorum, bu basit yoldan silindirin çalışıp çalışmadığını gösterir. Daha profesyonel bir şey istersen, buji sökülüp oraya özel bi alet sokularak kompresörü ölçebilirsin.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Tek silindir çalışsa sesinden bile belli olur o kadar bozuk olmasına imkan yok

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun tek silindir çalışıp çalışamadığını anlamayan adam, motorun nasıl gitmesi gerektiğini de anlayamaz. Motor açılarak bu motor neden gitmiyor sorusunun cevabı alınabilir mi?
    Usta abine dikkat et, hem usta hem de abin değil gibi görünüyor buradan

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    benim 4000km deki tvs apacheme yetkili servisin ustası didiki senin apache gitmiyor diğerleri gibi eee dedim bujileri değişelim eee debriyaj balatasını değişelim ee arka dişliyi değişelim yoh a.... güvenme pek ustalara saniyeyle deneme yap demiş biri ne güzel

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    O adam usta değil kulak asma söylediklerine.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bayılıyorum bu "motor açılmamış muhabbetine". Bu motorun ikinci eli alınmaz diyoruz ama dinletemiyoruz. Sen motorcu abiyi falan bırak, ilk önce güzel bir yetkili servise git de motoru baştan aşağı incelesinler. Belki masraf çıkar ama kafan rahat olur.

Ayrıca belki de motorda her şey normaldir.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Konuyu açan yakın bi dostum. Motor grubundaki birinin sözüyle morali bozulmuş. Kafasındaki soruları hallettik.
    levend84 bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muhtemelen motorun hiçbir şeyi yoktur. Sakın o usta abiye güvenip de motoru söktürüp açtırma.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sağır...

Topal...

Ciğersiz...

Bu kelimeler geçiyorsa,o ustanın yanından arkana bile bakmadan,ayakların makatına değecek şekilde koşarak uzaklaş....

Teknik bu şekilde olacak

https://www.youtube.com/watch?v=1Kx75wpC5ME

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Başka bir ustaya gidebilirsin. Ustanın dediği ufak bir şey değil sonuçta ben olsam bir kaç yere daha gösteririm.

Motosikleti
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir ustaya gidebilirsin. Ustanın dediği ufak bir şey değil sonuçta ben olsam bir kaç yere daha gösteririm.
    bunu söyleyen usta değilmiş yalnız bi motorcu demiş ben öyle anladım senir r25 gitmiyor demiş arkadaşta kafaya takmış herhalde ki bunu diyen çoğu ustada para koparmak için diyor
    thedarkfire bunu beğendi.
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu söyleyen usta değilmiş yalnız bi motorcu demiş ben öyle anladım senir r25 gitmiyor demiş arkadaşta kafaya takmış herhalde ki bunu diyen çoğu ustada para koparmak için diyor
    Usta bi abim demiş ya çok motor kullandığı için öyle demiş yada usta gerçekten :D

Ya silindirin biri çalışmasa zaten motorun torkundan belli olmaz mı?
    Bu nasıl 250 cc dersin yani.
    Üst devirleri ölü demiş ama şimdi r25 14 bin devir çeviriyor, belkide usta olarak nitelediğin kişinin r25 in 14 bin devir çevirdiğinden habersizdir.
    Bakımları düzenli yapılmış ve iyi kullanılmış bir motorda böyle bir durumun yaşanması bence zor.

Motosikleti
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bi abim demiş ya çok motor kullandığı için öyle demiş yada usta gerçekten :D

Ya silindirin biri çalışmasa zaten motorun torkundan belli olmaz mı?
    Bu nasıl 250 cc dersin yani.
    Üst devirleri ölü demiş ama şimdi r25 14 bin devir çeviriyor, belkide usta olarak nitelediğin kişinin r25 in 14 bin devir çevirdiğinden habersizdir.
    Bakımları düzenli yapılmış ve iyi kullanılmış bir motorda böyle bir durumun yaşanması bence zor.
    bide şöyle anlar başka bir r25 kullanan arkadaşı varsa 5dk değişip öyle sürerler kendiside benim ki gitmiyormuş derse o zaman var bişey denilebilir benim önceki motor neredeyse 0 adam 300tl lik masraf çıkardı senin ki gitmiyor diyip usta söylediği hiçbir şeyi yaptırmamıştım iyikide öyle yapmışım başka servise gittim daha yeni motor dişlimi değişir bu kmde dedi adam bana
    thedarkfire bunu beğendi.
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bu gün iyi gazladım normalde 217 yi rahat gören motosiklet 202 ye çıktı geri düştü.
    Sebepleri
    Kamera göğüs aparatında olduğundan yatamadım. (nakedda bu önemli)
    Karşıdan orta derece rüzgar esiyordu
    Vitesleri doldurarak hızlanmadım

Benim sebeplerim bunlar ama bi ustaya anlatsam 10tane cebimden para çıkarmamı gerektircek sebep sıralar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)