Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ehliyet sınav parkuru.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

A2 olan ehliyetimi A ya çevirmek için kursa yazılmıştım. Bi gidip tanışayım hocalar ve motorla dedim gitmişken video çektim. İyi seyirler.
    ferdi3700 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bu eklenti desteklenmiyor deyip video açılmıyor hocam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video için teşekkürler. Çoğu sürücü kursu A sınıfı ehliyeti vermiyordur sanırım. Çünkü o sınıfta kullandıracak motosikletleri yoktur.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    eğitim bile olsa hatta ne olursa olsun, bir kurs öğrencisine motor nasıl kullanılmalı öğretirken, sadece kask değil, mont eldiven ve dizliği zorunlu tutmalı, maalesef ki bilinçsiz ülke olduğumuz için, daha baştan her şey yanlış öğretiliyor, üşüsen ya da ter içinde kalsan dahi motorda ekipmanlarını takacaksın kural bu, hayatı kurtaran şeyler bu.

şimdi burada arkadaş motorla düşecek bir durum yaşasa, kolunu kırsa, elini parçalasa, dizini kırsa vs. eğitimin mantığına yakışır mı, hatta bir başka biri motorun kontrolünü kaybedip kafa kafaya girseniz ekipman ne kadar önemli olacak farkında mısınız! motorlara koruma demiri takmasını biliyor ama öğrencisini korumasını bilmiyor, ayrıca öğrencilere kafana bir kask tak gerisi önemli değil mesajı veriyor, walla bilincimiz harika.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğitim bile olsa hatta ne olursa olsun, bir kurs öğrencisine motor nasıl kullanılmalı öğretirken, sadece kask değil, mont eldiven ve dizliği zorunlu tutmalı, maalesef ki bilinçsiz ülke olduğumuz için, daha baştan her şey yanlış öğretiliyor, üşüsen ya da ter içinde kalsan dahi motorda ekipmanlarını takacaksın kural bu, hayatı kurtaran şeyler bu.

şimdi burada arkadaş motorla düşecek bir durum yaşasa, kolunu kırsa, elini parçalasa, dizini kırsa vs. eğitimin mantığına yakışır mı, hatta bir başka biri motorun kontrolünü kaybedip kafa kafaya girseniz ekipman ne kadar önemli olacak farkında mısınız! motorlara koruma demiri takmasını biliyor ama öğrencisini korumasını bilmiyor, ayrıca öğrencilere kafana bir kask tak gerisi önemli değil mesajı veriyor, walla bilincimiz harika.
    Haklısınız, oldukça değer verdiğim bi konu ekipman konusu ve eksiksiz çıkarım her zaman. Bu derse sırf bineceğim motoru ve parkuru görmek için geldim, gelmeden öncede özellikle arayıp "iş yerinden geliyorum ekipmanlarım yanımda değil, sizinkileri kullanabiliyormuyuz¿" dedim ve evet cevabı aldım fakat gittiğimde kasktan başka birşey yoktu ☺️

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video için teşekkürler. Çoğu sürücü kursu A sınıfı ehliyeti vermiyordur sanırım. Çünkü o sınıfta kullandıracak motosikletleri yoktur.
    Rica ederim, evet öyle maalesef. Ankara'da bile sayılı kurs veriyor küçük illeri düşünemiyorum.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Hocam bu arada kanalınız hayırlı olsun.
    Videoları izledim, Çanıllı barajına gitmişsiniz balık var mıydı orada? Bir balık tutma, piknik için gidebilirim.

Motosikleti
    kuba kee100
    Kanaliniz hayirli olsun,

Merka ettigim bi durum mevcut; A2 ehliyete hak kazanip evraklari teslim etmeden a ehliyet icin yeniden direksiyon sinavina girilirse sorun olur mu acaba?

TheOzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha bugün pendik/kurtköyde kardeşim a2 almak için direksiyon egitimine gitti kask kolluk dizlik zorunlu dedi bilmem ney kararı var mecburen takmak zorundasın egitimlerde vs diye söyledi hatta parkur bittikten sonra şehir için 30 dk sürüş yaptırıyorlar hız sınırı max 30 km ile sınırlı dedi sürüş yapan diger kursiyerlere sordum aynısını söyledi hızlanınca hemen yavaşla diye telsizden uyarıyorlar dedi nasıl çelişki bu anlamadım?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanaliniz hayirli olsun,

Merka ettigim bi durum mevcut; A2 ehliyete hak kazanip evraklari teslim etmeden a ehliyet icin yeniden direksiyon sinavina girilirse sorun olur mu acaba?
    olmaz dosya ona göre açılıyor son dakika sınıf ekletemezsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu arada kanalınız hayırlı olsun.
    Videoları izledim, Çanıllı barajına gitmişsiniz balık var mıydı orada? Bir balık tutma, piknik için gidebilirim.
    Sağol hocam. Ben balık işinden pek anlamam ama arkadaşlar olta vs getirmişler. Baraj komple balık tutmaya çalışan arkadaşlarla doluydu ama ben yakalayanını göremedim ☺️

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:20 ----------

Alıntı TheOzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bugün pendik/kurtköyde kardeşim a2 almak için direksiyon egitimine gitti kask kolluk dizlik zorunlu dedi bilmem ney kararı var mecburen takmak zorundasın egitimlerde vs diye söyledi hatta parkur bittikten sonra şehir için 30 dk sürüş yaptırıyorlar hız sınırı max 30 km ile sınırlı dedi sürüş yapan diger kursiyerlere sordum aynısını söyledi hızlanınca hemen yavaşla diye telsizden uyarıyorlar dedi nasıl çelişki bu anlamadım?
    Bende anlam veremedim, yanlış anlaşılmasın ekipman kullanmayan bi adamda değilim. Hatta ekipmanım olmadığı için trafikte tur atmadım kurstaki diğer arkadaşlarla.. İş dönüşü olmasa ekipmanlı giderdim zaten.
    06Serhat bunu beğendi.

TheOzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yok sözüm size degil böyle ikili oynayanlara iş güzarlara maşallah ekipmanlar ateş ediyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanaliniz hayirli olsun,

Sağolun, belki olabilir. A2 nin emniyet harçlarını ödemeden A için sınav beklemek mantıklı açıkçası. Kursa sormak lazım yinede, memleketin kurs yetkilisi bile üç kağıtçı, kursa yazılırken mayıs ayında sınav olursun dendi bana şimdi yok seçimler yok kontenjan vs dediler temmuza sarkacak gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Alıntı TheOzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok sözüm size degil böyle ikili oynayanlara iş güzarlara maşallah ekipmanlar ateş ediyor
    Sağolun hocam, işletmenin işine verdiği değerle alakalı birazda. Para almak için kurs açmış adamlar eğitim vermek için değil ☺️ Kurs hocası iyi bi insan ama sıfır kolluyla biniyor motosiklete, imam cemaat vs 😀

Motosikleti
    kuba kee100
    [QUOTE=Boldpilot;4338880]Sağolun, belki olabilir. A2 nin emniyet harçlarını ödemeden A için sınav beklemek mantıklı açıkçası. Kursa sormak lazım yinede, memleketin kurs yetkilisi bile üç kağıtçı, kursa yazılırken mayıs ayında sınav olursun dendi bana şimdi yok seçimler yok kontenjan vs dediler temmuza sarkacak gibi.[COLOR="Silver"]

Ben a2 ehliyet harclarini da yatirmistim fakat tam randevu gunumde emniyete gittigimde “butun dosyalar artik nufusa aktarildi islem yapmiyoruz, bugun son gun dediler”, ben de yeni randevuyu nufustan aldim (gecen gundü) fakat is yogunlugu sebebiyle gidemedim ve dosyayi teslim edemedim nufusa, dolayisiyla ehliyet icin herhangi bir belge vermemis oldum nufusa, simdi randevu almaya kalksam en erken iki ay sonrasina veriyorlar, bunu bekleyene kadar A ehliyete geceyim direk diye dusundum, harclari A ehliyet icinde ayni tutar olarak oduyoruz yanlis hatirlamiyorsam.
    Kursa sordum; artik nufusa gectigi icin bilemiyoruz ama emniyette olsa sorun olmazdi dendi tabi ne kadar dogru bilemiyorum.
    ben yine de A ehliyet icin direksiyon sinavina yaZildim 30 hazirana ama dediginiz gibi secim vs olunca sarkar o sinavlar illa ki, bakalim ne olacak gorecegiz )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)