Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 KM Motor Alınırmı Dolar Enflasyon

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    Yeni motosiklet alıcam fiyatlar malüm uzmanlar seçimden sonra düşecek diyor sizin görüşleriniz nedir şimdi almalımıyım yoksa seçimimi beklemeliyim ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    düşüceğinin garantisimi var 1 düşerse 2 çıkar öyle gider

Alıntı ugurkaya37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Yeni motosiklet alıcam fiyatlar malüm uzmanlar seçimden sonra düşecek diyor sizin görüşleriniz nedir şimdi almalımıyım yoksa seçimimi beklemeliyim ??

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    alın buraya yazıyorum aksi çıkarsa bu yazdığımı alıntılayıp suratıma tükürün

1- seçim öncesi sonrası doların düşmesi vs.hiç farketmez,türkiyede motosiklet ,araba,beyaz eşya vs farketmez,bir mala zam geldimi o iş bitmiştir,bir daha fiyatının dolar düştü diye ucuzlaması söz konusu değildir vede mümkün değildir,,ben ömrüm boyunca böyle bişeyi hiç görmedim vede bundan sonrada göremeyeceğime yemin bile ederim

2- haa ne olur dolar düşerse zam yapılan motosikletin fiyatını indirmezler ama uzun bir müddet zam yapmazlar,aynı fiyattan satmaya devam ederler,yani şuanki durum gibi her ay motorlara zam gelmez
    3- bu yazdığımın aksi çıkması söz konusu bile olamaz,bugüne kadar hiç olmadıda
    4- motor alacaksan beklentiye girme,hayal kırıklığı yaşarsın,git motorunu biran önce al
    TanerErbay, Carbondioxid, Metela ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar
    Uzmanlar diye bahsettiğin canlı türü tam olarak ne oluyor?Bakın ben uzman değilim ama size kesin ve net olarak söyleyebilirim seçimden sonra en iyi ihtimalle motosiklet fiyatları aynı olacak diyorum.Büyük ihtimalle de şimdikinden pahalı olacak diyorum.Almaya niyetiniz varsa şimdi alın.Türkiye tarihi boyunca şimdiye kadar hiç bir şeyin fiyatının düştüğü görülmemiştir.O "Uzmanların" annelerine buradan selamlarımı ve sevgilerimi yolluyorum.
    Metela, SRDR KTM 390 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakikaten, kimmiş o uzmanlar; bir ara bize yollayın da beraber eğlenelim.

Uzman dediklerim borsacılar falan bürokratların açıklamaları fln

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Vallaha ben hayatım boyunca türkiyede bişey ucuzladıgını gormedim ama umut fakirin ekmegi bekle istersen 30bin liralık motoru secımden sonra 40bin liraya pazarlık yapmaya calısırken bulmazsın kendını ınsallah
    SRDR KTM 390, YERUÇAĞI ve Metela bunu beğendiler.

RawShed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R-Satıldı
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alın buraya yazıyorum aksi çıkarsa bu yazdığımı alıntılayıp suratıma tükürün

1- seçim öncesi sonrası doların düşmesi vs.hiç farketmez,türkiyede motosiklet ,araba,beyaz eşya vs farketmez,bir mala zam geldimi o iş bitmiştir,bir daha fiyatının dolar düştü diye ucuzlaması söz konusu değildir vede mümkün değildir,,ben ömrüm boyunca böyle bişeyi hiç görmedim vede bundan sonrada göremeyeceğime yemin bile ederim

2- haa ne olur dolar düşerse zam yapılan motosikletin fiyatını indirmezler ama uzun bir müddet zam yapmazlar,aynı fiyattan satmaya devam ederler,yani şuanki durum gibi her ay motorlara zam gelmez
    3- bu yazdığımın aksi çıkması söz konusu bile olamaz,bugüne kadar hiç olmadıda
    4- motor alacaksan beklentiye girme,hayal kırıklığı yaşarsın,git motorunu biran önce al
    3 sene önce ilk motorum cbr 125r almıştım,gitmediği için 6 ay önce satmıştım.R25 alma ölürsün demişlerdi şu an acayip pişmanım ki...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    hayır düşşede motorun fiyatmı ucuzluyor bunun örneği varmı merak ediyorum cidden mesela cbf 7000 di dolar düştü fiyatı 6000 oldu koştuk aldık filan dediğiniz bir örnek varmı denk gelmediğim için soruyorum yada parça fiyatları ucuzluyormu düşünce,servis bakım fiyatları düşermi,benzin dolar düşşede artıyor onu hiç sormıycam zaten bize motor alırken artısı ne onu çözemiyorum kawasakimi alıcaksınız dolar üzerinden satış yapıyorlar sanırım

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır düşşede motorun fiyatmı ucuzluyor bunun örneği varmı merak ediyorum cidden mesela cbf 7000 di dolar düştü fiyatı 6000 oldu koştuk aldık filan dediğiniz bir örnek varmı denk gelmediğim için soruyorum yada parça fiyatları ucuzluyormu düşünce,servis bakım fiyatları düşermi,benzin dolar düşşede artıyor onu hiç sormıycam zaten bize motor alırken artısı ne onu çözemiyorum kawasakimi alıcaksınız dolar üzerinden satış yapıyorlar sanırım
    Tüm motosikletler ithal geldigi için dolar bazına göre fiyat veriliyor

Motosikleti
    Tüm motosikletler ithal geldigi için dolar bazına göre fiyat veriliyor
    biliyorum ithal olduğunu dolara göre belirlendiğinide hiç fiyatların düştüğüne denk gelmiyorum ben yada doların düştüğüne hiç denk gelmiyorum
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size katılıyorum,,ayrıca kawasaki dolar üzerinden satılıyor o doğrudur ama şuna emin olun dolar düşerse 7000 dolara sattıkları motorun fiyatını 7500-8000 dolara yükselteceklerine kesin gözle bakabilirsiniz

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    duser tabi bekle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "Johns Hopkins Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan, gelişmekte olan ülkeler para birimi uzmanı Prof. Dr. Steve Hanke, Türkiye’de resmi olarak en son yüzde 15.85 olan yıllık enflasyonun gerçekte yüzde 80 olduğunu öne sürdü"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha ben hayatım boyunca türkiyede bişey ucuzladıgını gormedim ama umut fakirin ekmegi bekle istersen 30bin liralık motoru secımden sonra 40bin liraya pazarlık yapmaya calısırken bulmazsın kendını ınsallah
    Mt07abs 39 200 den 34 900 e düştü 1 aydır

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07abs 39 200 den 34 900 e düştü 1 aydır
    2017 ler 34 900 e düştü. 2018 de kampanya da ve 17 den daha güncel bir model. 2018 fiyatı 36100.
    Ama kısa bir sezon sonu olayı. Yakında biter alan bence 2018 alsın. Yoksa 39700 e dönecek fiyat.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olay sadece dolar'in TL karsiligi degil.

Motosiklet fiyatlari dolar olarak ta artacak. Cunku alim gucunde ciddi dusus var.

Boyle olunca zannediyoruz ki satmak icin fiyat kirmak zorunda kalacaklar. Bilakis, ayakta kalmak icin daha az sattiklari urunden elde ettikleri kari arttirmak zorunda kalacaklar.

Onun icin genelde ayni motosiklet Amerika'da Turkiye'den cok daha ucuz, vergiler haric. Cunku ayni motosiklet burada yok satiyor. Cok satinca birim motosikletten elde ettikleri kari dusurerek surumden kazanabiliyorlar. Ayni sekilde Canon'un Japonya'da urettigi DSLR fotograf makinasi Amerika'da Japonya'dan daha ucuz.

Zaten olmaya basladi, ama yakin gelecekte iyi marka ve modelleri satan bir cok galeri ayakta kalamayip kapanacak. Yuksek fiyatla parasi olan kesime satarak ayakta kalan az sayida galeri kalacak. Cunku o piyasa dar ve cok sayida galeriyi kaldirmaz.

Bu arada uzman Yigit Bulut olmasin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "PARA ARZI FAZLA ARTTI
    Steve Hanke, 24 Haziran'da Forbes Dergisi'nde kaleme aldığı makalede de yıllık mayıs enflasyonunun gerçekte yüzde 10.85 değil, onun 3.6 katı yani yüzde 39.2 olduğunu savunmuştu.
    Hanke, makalesinde “para miktarı teorisi” yaklaşımıyla yola çıktığını vurgulamıştı. Yaklaşıma göre, piyasadaki para arzı artırılırsa kısa vadede üretim düzeyi artıyor ancak uzun vadede potansiyel düzeyine iniyor. Böylece fiyat düzeyindeki artışla kalınıyor. Steve Hanke, makalesinde Türkiye'nin 10 yıllık para arzı verileri denkleme uygulandığında Türkiye'nin para arzı için altın büyüme oranının yüzde 13 olduğunu belirterek, “2014'ten bu yana, geniş para arzı, yıllık ortalama yüzde 16 hızında büyüyor. 2016'dan bu yana oran daha da artarak yüzde 18'e yükseldi” yorumunu yapmıştı"

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dayı mode on

sıfır km. alamayınca ölüyor musunuz? ananızdan sıfır km. motor ile mi doğdunuz?

dayı mode off

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)