Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

CBR 500 R İLE BAŞLANIR MI ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    CB(R)500(R/F)lerin gaz tepkisi gayet yumuşak ve lineer olup *A2* ehliyet sahibi insanların kullanabildiği motorlardır.

Muhtemel bir kazada ölüm riski ile cc'nin pek bir alakası da yoktur; pekâlâ 50cc bir motosikletle de kaza yapıp ölebilirsiniz. Hatta nacizane 50cc için ölme riski daha fazla olmasa dahi öldürülme riskinin kesinlikle daha fazla olacağını düşünüyorum.

Olay sürücünün aklı başında, trafik okuyabilen ve kısmetli bir insan olup olmadığında biter...
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat aklıma geldi; 2 hafta önce Ducaticiler Taşdelen Bp.de toplanmıştı. İçlerinde yanılmıyorsam 2 de Hypermotard vardı. Sen de içlerinde miydin?
    benim ducati onların yanında kurye motoru gibi duruyor. o yüzden pek buluşmalarına gitmiyorum.
    bir defa gittim kendi motorumdan utandım
    since 1987

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya almamıştır ya ölmüştür
    Tövbe tövbe

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ducati onların yanında kurye motoru gibi duruyor. o yüzden pek buluşmalarına gitmiyorum.
    bir defa gittim kendi motorumdan utandım
    Benim motor da aralarında pek bir gariban gözüktü. Manzarayı bozmamak adına daha ileri parkettim.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Yok mu şöyle şu motor ile deneyimlerine paylaşabilecek birisi? Eğer kısmetse yazın almayı çok istediğim motordur kendileri.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    500r güzeldir , 1 yıldır 2018 modeline biniyorum şuan 2100kmdeyim , yakıtı üzmez çoğunlukla şehir içi kullanıyorum işi gidip geliyorum , debriyajı gaz tepkisi vites geçişleri sorunsuz tavsiye ederim

Motosikleti
    MT-07
    1000RR'la da başlanır. Yeterki sen kendini bil

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD ( 2013 )
    Konu actim bakan olmadi burdan yazayim
    "Bugün MT Blade almak icin bayiye gittim cok da incelemeden almıstım ama evde farkettim üstünde MTS yazıyo sizce sıkıntılı ürünmü ?"

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    1 sene 12-13000 kullandım.Yeni modellerde nasıl bilmiyorum ama güncelleme öncesi alt viteslerde gaz tepkisi çok hart hurtdu.Yavaş yavaş gaz açamıyordum direk öne atlıyordu.Yakıtı 250cc kadar.Şehir içi 6. vites 50 ile gidebiliyordum.3.2-3.4 civarında yakıyordu.Uzun yolda çok kolay hızlanıyor.130-140 stabil gidebiliyorsunuz.O zamanda 3.5-4 arası yakıyor.Para varsa R25-Ninja 300-RC390'a göre bence alınacak motor.Tek sıkıntısı 195 kg ağırlığı.Piyasası pek yok.2 ayda ilanda zor sattım ki piyasanın harbi altına koymuştum.Bugün alıp yarın satarım diyeceksen hiç bulaşma R25 al.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Cbr500r kullanmak isteyen: Ben öğrenciyim, öğreniyorum bisikletle 50 km/h top speed yaptım birkere. motosikletle okula gidip gelicem, hız sevmiyorum. Trafikde arabayla işim olmadı. Hiç atobana bir araçla girip çıkmadım, galiba.
    Kullanmak istediği Cbr500r: Ben spor touring orta ağırlıkta tam bir makinayım. Bitmez yollar bol virajlar, hız limitlerinde tam benlik. 100-200 km/h bana olaç. 300-500 km'den aşağıda beni doyurmmaz. Otobanlar benim oyun alanım.
    Sağ duyulu bir motosiklet.net üyesinin yorumu: Dostum, sen iyimisin, yoksa koniular yine fazlamı ciddi oldu, sende araya bir trol salayımda gülek barimi dedin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

https://youtu.be/hMYbdDteb_4
    İstersen bir izle neyle show yapıp hava atılıyormuş bu alemde.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,supersport merağım var uzun zamandır.Hız yapmayı sevmiyorum,benim için şekli önemli.Bütçem 25 bin tl.Sizce 500 r ile başlasam sorun olur mu ?Uzun ömürlük birşey olsun istiyorum,duyduğuma göre ömürlük motormuş.Benzin falan sıkıntı olur mu ? Üniversite öğrencisi için,malum zamlar da geldi.
    az paraya kıy borca gir 1000RR al kesin sonuca ulaşırsın delikanlı. Kışa kalmaz gasilhaneye anahtar teslimi yaparlar
    Şaka bir yana ufak motorla başla tecrübe edindikçe büyüt motorunu elin adamı bunu bildiği için yeni başlayanlara belirli gücün üstünde motor kullanmaya izin vermiyor. Allah kazadan beladan korusun biraz sakin olun delikanlılar
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Cevap yazacam da, linç yemekten korkuyorum

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Hız yapmayı sevmiyor ve şekil istiyorsan al bi R125 bak keyfine ne diyelim.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Selamlar,CBF150 den sonra geçen sene Kawasaki ER6F aldım,hızı sevmem ağır ağır giden adamım hatta buradan arabayla Muğlaya 90/95 km ile giderim o derece yani.
    ER6F ile İstanbul dan Sakarya ya bi gidetyim dedim 175 km ile basa basa yolu yarılayınca o işin öyle olmadığını anladım,çoluk çocuk var deyip 1 ay sonra motoru sattım.
    Genç arkadaşım küçük motor al rahatça gez toz,sonra azar azar büyüt diye tavsiye edebilirim ama can senin,sen bilirsin.
    Sevdiklerini ve seni sevenleri de hesaba kat.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    10 Yıllık Motosiklet tecrübeme dayanarak yazıyorum,tüm yazılan yorumlarada saygı duyuyorum.
    500R la başlanır,başlangıç motoru olur.
    2-3 yıl cbr 125 r kullandıktan sonra,bir gün arkadaşımın cbr600f i ni kullandım, anaaaa bir de ne göreyim 😯 cbr 125r dan sürüşü daha kolay daha rahat daha kısa fren mesafesi ve yol tutuşu vs. Daha iyi. Sonrasında 2-3 sene cbr600f alıp kullandım. Şuanda da cbr650f kullanıyorum.

İkinci bir konu : R25 al falan diyen arkadaşlarım,cbr 500 ile r25 hızları neredeyse aynı çok bi fark yok,ha r25 ha cbr500

Arkadaş İçin tek problem yaş. Genelleme yapıcam,Yaşı genç arkadaşlar kanları hızlı aktığı için çabuk patlıyorlar ama yaş 30 ve üzeri olanlar daha olgun motosiklet kullanıyorlar.
    Cyan ve chaqalqarlos bunu beğendiler.

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı loggex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu actim bakan olmadi burdan yazayim
    "Bugün MT Blade almak icin bayiye gittim cok da incelemeden almıstım ama evde farkettim üstünde MTS yazıyo sizce sıkıntılı ürünmü ?"
    Sana çakma kask kitlemişler geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 Yıllık Motosiklet tecrübeme dayanarak yazıyorum,tüm yazılan yorumlarada saygı duyuyorum.
    2-3 yıl cbr 125 r kullandıktan sonra,bir gün arkadaşımın cbr600f i ni kullandım, anaaaa bir de ne göreyim �� cbr 125r dan sürüşü daha kolay daha rahat daha kısa fren mesafesi ve yol tutuşu vs. Daha iyi. Sonrasında 2-3 sene cbr600f alıp kullandım. Şuanda da cbr650f kullanıyorum.

İkinci bir konu : R25 al falan diyen arkadaşlarım,cbr 500 ile r25 hızları neredeyse aynı çok bi fark yok,ha r25 ha cbr500

Arkadaş İçin tek problem yaş. Genelleme yapıcam,Yaşı genç arkadaşlar kanları hızlı aktığı için çabuk patlıyorlar ama yaş 30 ve üzeri olanlar daha olgun motosiklet kullanıyorlar.
    Bu posttan cesaret alarak yazıyorum
    öyle ahım şahım motor kullanan biri değildim en son 7-8 yıl önce motor kullanmıştım geçen yıl Cbr500ra ile başladım,
    ekipmanlarımı tamamlamadan trafiğe pek çıkmadım,ilk 2 ay orman yolunda tenhalarda bindim omuz kontrol, virajlarda yatma, kontra , frenleme gaz tepkisi v.s bunlara alışmaya çalıştım. 1 yıldır kullanıyorum 3k km yaptım, en uzun yolum istanbul-eskişehir oldu.
    Tatlı su motorcusuyum yağmurda falan binmem, gaza da gelmemeye çalışıyorum 32 yaşındayım.
    istanbulda yaşıyorum, haftasonları hava güzel olursa işe gidip geliyorum.
    Haziranda bayramda samsuna gitmeyi düşünüyorum, cbr 500ra bence çok dengeli bir makina, bir kaç sefer durduğumda yatıracak gibi olsamda ağırlık merkezi altta olduğundan toparlamak kolay oldu, vites geçişleri falan çok güzel.
    insan kendini bildikten sonra bence bu makinayla başlayabilir ama bölük komutanımızın bir lafı vardı atışlarda söylerdi o hep aklımda.
    Aşırı güven yavşaklıktır.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    2-3 yıl cbr 125 r kullandıktan sonra,bir gün arkadaşımın cbr600f i ni kullandım, anaaaa bir de ne göreyim �� cbr 125r dan sürüşü daha kolay daha rahat daha kısa fren mesafesi ve yol tutuşu vs. Daha iyi. Sonrasında 2-3 sene cbr600f alıp kullandım. Şuanda da cbr650f kullanıyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Pulsar'dan MT 25'e geçerken çok fazla anlamadım fakat MT25'den MT07'e geçtiğim de yüksek CC Motorların daha rahat kullanıldığına şahit oldum. Fakat dikkat edilmesi gereken konular atlanırsa işte o zaman sorunlar ortaya çıkıyor. Altında ki motorun gazına gelirsen patlarsın,güçlü motorun anlık tepkilerine yenik düşersen patlarsın,güçlü motorun uzamasını hoşumuza gidebilir ama düşük hacimli motorun durması gibi hemen duracağını düşünürsek patlarız gibi. Eğer haddimizi bilerek kullanırsak yukarı da bir arkadaşın örneği gibi 1000RR'la da başlanır R125 ile de yeter ki tecrübe kazanana kadar,motora alışana kadar hızdan ve agresif hareketlerden uzak duralım.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

Çok acayip bir yaklaşım mesele sadece son hızları mı? CBR500 kaç kilo R25 kaç kilo? tork ve beygir gücü nasıl? 0-60 km ve 0-100 km hızlanmaları nasıl? trafik tecrübesi olmayan birine al 500R çık yola diye tavsiye vermek bence çok anlamsız. Ayrıca motosiklete başladıktan 2-3 yıl sonra CBR600f kullandığını arada fark olmadığını hatta daha kolay olduğunu yazmışsınız ama o sizin 2-3 yıl sonraki tecrübenizle yaptığınız bir yorum... bu olay kişiden kişiye de değişebilir kimi insan vardır motora biner ve gider kimisi de daha tedirgindir veya daha zor adapte olabiliyordur alışması uzun sürebilir...
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)

Bu posttan cesaret alarak yazıyorum
    öyle ahım şahım motor kullanan biri değildim en son 7-8 yıl önce motor kullanmıştım geçen yıl Cbr500ra ile başladım 2015 model ABSli olması beni cezbetti.
    Ekipmanlarımı tamamlamadan trafiğe pek çıkmadım,ilk 2 ay orman yolunda tenhalarda bindim omuz kontrol, virajlarda yatma, kontra , frenleme gaz tepkisi v.s bunlara alışmaya çalıştım. 1 yıldır kullanıyorum 3k km yaptım, en uzun yolum istanbul-eskişehir oldu.
    Tatlı su motorcusuyum yağmurda falan binmem, gaza da gelmemeye çalışıyorum 32 yaşındayım.
    istanbulda yaşıyorum, haftasonları hava güzel olursa işe gidip geliyorum.
    Haziranda bayramda samsuna gitmeyi düşünüyorum, cbr 500ra bence çok dengeli bir makina, ilk başlarda bir kaç sefer durduğumda yatıracak gibi olsamda ağırlık merkezi altta olduğundan toparlamak kolay oldu, vites geçişleri falan çok güzel.
    insan kendini bildikten sonra bence bu makinayla başlayabilir ama bölük komutanımızın bir lafı vardı atışlarda söylerdi o hep aklımda.
    Aşırı güven yavşaklıktır.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)