Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir şey olmuş mudur ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar benim motoru çok kullanmak isteyen bir arkadaşa verdim scoter kullanmıştım önce dedi.2. Viteste kalkmaya çalıştı ne yapıyorsun dedim ama iş işten geçmişti.
    Buda bana ders oldu ama şanzımana yada motora bir şey olmuş mudur ? Yada nerden anlayabilirim yoksa kuruntunu yapiyorum?
    Çok canım sıkılıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bir şey olmaz takmayın bu kadar
    ÖmerFaruk199 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok fazla yarım debriyaj ile debriyajı sıyırmadıysa bir şey olacağını sanmıyorum.Motosiklet ile bir turlayın vites geçişlerinde,debriyajda farkedilir bir sorun yoksa büyük ihtimal bir şey olmamıştır.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ne olacak ki?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200

Motosikleti
    R25
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olacak ki?
    Şanzıman yada debriyaja zararı yok mudur ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim sana da ders olsun; isterse 50 senelik kullanıcı olsun, 40 yıllık kankan olsun bir daha kimseye verme motorunu. Çünkü bil ki motorunu test etmek isteyen kişinin aklındaki ilk ve tek soru "ulan redline'da kaç basıyor acaba bu?" olacaktır. Sen belki gözün gibi bakıyorsundur motoruna ama daha hangi viteste kalkacağını bilmeyen kankaya bırak R25, ördek bile emanet edilmez.
    Stock Sever ve ÖmerFaruk199 bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sana da ders olsun; isterse 50 senelik kullanıcı olsun, 40 yıllık kankan olsun bir daha kimseye verme motorunu. Çünkü bil ki motorunu test etmek isteyen kişinin aklındaki ilk ve tek soru "ulan redline'da kaç basıyor acaba bu?" olacaktır. Sen belki gözün gibi bakıyorsundur motoruna ama daha hangi viteste kalkacağını bilmeyen kankaya bırak R25, ördek bile emanet edilmez.
    Aynen ayıp olmasın diye veriyorum sonra acaba kırmış mıdır yok şurasına bir şey olmuş mudur geceleri uyuyamiyorum.
    Kardeşim şimdi bir sey olmuş mudur olmamış mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Bu gece rahat yatmam lazım lütfen bilenler izah ederek, anlatabilir mi tatmin olmuyorum açıklamalardan

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen ayıp olmasın diye veriyorum sonra acaba kırmış mıdır yok şurasına bir şey olmuş mudur geceleri uyuyamiyorum.
    Kardeşim şimdi bir sey olmuş mudur olmamış mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Bu gece rahat yatmam lazım lütfen bilenler izah ederek, anlatabilir mi tatmin olmuyorum açıklamalardan
    yahu neyi kıracak ? millet teker yaparken debriyajı nasıl salıyor kırsa o zaman kırar ben çin malı motorla 2 ile kalkıyorum sırası gelince en fazla sürekli 2 ile kalkarsan debriyajın 50 bin gideceğine 30 40 bin gider
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Korkma birşey olmamıştır ama 1 müsibet 1000 nasihatten iyidir. Yarın öbür gün bir başkası belki motorunu alıp perte çıkartacak. Sen sen ol kimseye verme, emanet etme. İlk motorumu aldığımın haftası Mt25'li bir kankam daha rodajdayken test etmek istedi benim eski RKS.yi, baktım vites boşta kesiciye sokana kadar gaz vermeye çalışıyor, dedim "hafız senin ağzını burnunu kırarım, in motordan". Şu an gene iyiyim eskiden bakım sonrası bile motoru ustaya test etmesi için vermezdim.
    ÖmerFaruk199 ve levend84 bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    verme kimseye gider kaza yapar maddi manevi sen üzülürsün
    levend84 ve ÖmerFaruk199 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    arkadaşa motor verme işinden çok başım yandı sakın kimseye motorunu verme. darılıyorsa gocunuyorsa darılsın gocunsun kişisel birşey değil prensip meselesi diyip geçersin. 2 viteste kalkıştan hiçbirşey olmaz. 10-15 saniye yarım debriyajında bir zararı olmaz için rahat olsun

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seni uykundan edecek bir zarar vermiş olabileceğini sanmıyorum.Motor sıkıntı araba gibi değil.Riski çok.Başına iş gelir ceremesini ruhsat sahibi çeker.Cana üzüldüğünemi yanarsın başına olmayacak işler açacağınamı.Aklında duranakadar cebinde dursun.
    levend84 ve ÖmerFaruk199 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aman kardeşim dikkat et..

Yukaridaki yorumlarda değerli üstadlarin bahsettiği gibi,

Ciddi bir kazada,ilk yakana yapişacak kişiler o hatrini kiramadiğin arkadaşinin ailesi olacak..

Emin ol demezler ki ´´Ya benim oğlum ısrar edip istemiş motoru´´

Sen verdin,vermeseydin bunlar olmazdi,özendirdin oğlumu vs.vs.çarşi fena karişir..her ay Mahkemeleri yol yaparsin.

Motor dedigin demir yiğini,kerameti nedir??önemli olan can...gerisi teferruat...
    ÖmerFaruk199, mavellen ve Stock Sever bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Tüh 2. vitestemi kaldırdı sen ayvayı yedin kardeşim en az 5bin masraf var :D abi siz trollmusunuz merak edıyorum siz motoru hep 1 demı kaldırıyorsunuz ben genelde durkalk trafıkte 2de kalkıyorum bazen unutup 3te kalktıgımda oluyor

Motosikleti
    Mondial 175 Masti X Olacak İnşallah...
    Motora bir şey olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ama artık bundan sonra kimseye vermek istemezsin diye düşünüyorum bu olaydan sonra.

Motosikleti
    ......
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni uykundan edecek bir zarar vermiş olabileceğini sanmıyorum.Motor sıkıntı araba gibi değil.Riski çok.Başına iş gelir ceremesini ruhsat sahibi çeker.Cana üzüldüğünemi yanarsın başına olmayacak işler açacağınamı.Aklında duranakadar cebinde dursun.
    Arabada sıkıntı,gider bir yaya çarpar aynı hesap,benim küçük biradere arabami vermiyorum genelde gideceği yere ben götururum,abimin şöförluğune guvenirim benimle aynı ayarda ama yinede temkinli olurum.

Kisaca,aile ve akraba bile olsa acil durum haricinde risk almaya değmez.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada sıkıntı,gider bir yaya çarpar aynı hesap,benim küçük biradere arabami vermiyorum genelde gideceği yere ben götururum,abimin şöförluğune guvenirim benimle aynı ayarda ama yinede temkinli olurum.

Kisaca,aile ve akraba bile olsa acil durum haricinde risk almaya değmez.
    Orası öyle tabi.Motorun riski daha fazla.Neticede ikisi ilede yaşanacak kazada.Ruhsat sahibini sorarlar.

Motosikleti
    ......
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası öyle tabi.Motorun riski daha fazla.Neticede ikisi ilede yaşanacak kazada.Ruhsat sahibini sorarlar.
    Kesinlikle öyle..

Hele hele ´´kanka ver bir tur atayim´´ diyen kişinin ehliyetide yoksa..vay babam vay

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Ooooo o motordan daha hayır gelmez r25 zaten malzeme kalitesi düşük bir makina çat çat sesler gelmeye başlar 4 ay sonra eline alırsın motoru. Gel bana 10 bine bırak makinayı başına kalmasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)