Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Topcase bile Üretemeyen bir Ülke.. Kaç para ulan bir topcase

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Senelerdir anlamadığım şey.Abs plastikten Bir motosiklet arka çantası üretmek çok mu zor. ?

İyiki irfan usta var oda olmasa çanta demirimiz bile yok..

Yok mu üretmeyi düşünen bi cengaver firma..
    Nedir yani gerekirse gelip bende çalışıcam hafta sonları ücretsiz.

100tl lik çantaları konuşmaya gerek yok azıcık yükle biri yaslansın kırılıyor..

Uzun yol tur motosikletlerinde
    Givi shad kappa 3 lü set aldığın vakit temizinden 5bin lira para harcamak gerekiyor.?
    Ne olacak bu iş böyle.
    Hayır Kalıp mı çıkacak ne olacaksa Çanta satın almak isteyen 10 adam bulayım 50-60bin liraya kalıp çıkartıp basalım arkadaş.

Bu nedir ya..
    hyanax100 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2023 de bor kaplamalı yapcaz
    TIGERSHARK, NERO2810, hasmet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alüminyum çanta yapanlar vardı. Hala yapıyorlar mı bilmiyorum. Plastik yapan yok ama.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerdir anlamadığım şey.Abs plastikten Bir motosiklet arka çantası üretmek çok mu zor. ?

Givi shad kappa 3 lü set aldığın vakit temizinden 5bin lira para harcamak gerekiyor.?
    Ne olacak bu iş böyle.
    Hayır Kalıp mı çıkacak ne olacaksa Çanta satın almak isteyen 10 adam bulayım 50-60bin liraya kalıp çıkartıp basalım arkadaş.

Bu nedir ya..
    Sermayen varsa gel girelim yaparız. Enjeksiyon makinesi var. Kalıp yaptıracak tanıdık var. Malzemeden de anlıyoruz çok şükür. Ama kalıp yaptıracak para yok. Malum büyük oluyor epey, fiyatı da ona göre. Daha önce silah çantası yapmışlığımız da var.

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alüminyum çanta yapanlar vardı. Hala yapıyorlar mı bilmiyorum. Plastik yapan yok ama.
    Alüminyum yapıyorlar da farkları yok ki. Yine fahiş fiyat.

Plastik yapan da vardı, dandik, tutmadı.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Ne olacak bu iş böyle.

Bu nedir ya..

Bu soylediğini yapan yerli bir firma var, Bayrampaşa'da Adventurer marka metal çanta üretiyor, fiyatları 5.000 'den başlıyor litresine göre 3 lü takımın.

Buyrun buradan göz atınız.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında fena fikir değil.Hadi bu işe girdim diyelim.Kendim kimya mühendisiyim eşim de kimya mühendisi ve şu anda kauçuk plastik otomotiv parçası üreten bir fabrikada çalışıyor.Yani kalıp ve bu tarz parça üretim işinden anlıyor.Araştırırım Givi,Kapppa ile aynı plastik kalitesinde yaparım yarı fiyatına hatta 4 te 1 fiyatına piyasaya sürerim.Ama o çantanın üstünde bilinmeyen yerli markayı gören marka hastası yurdum motorcusu burun kıvırır aynı kalitede ürünü gider 3-4 katı fiyat vererek ünlü markadan alır.İşte biraz da bu yüzden ülkemizde yerli üretim yok.
    Akias, bursalıali, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Maxem çantalar yerli diye biliyorum.Adını hatırlamıyorum ancak birkaç tane daha var yerli çanta üreticis.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Ben plastik seviyorum.Metal çok rüzgar direnci yapıyor.Sırf tasarım.
    Yabancı markalarla fazla fark yok adventurer markasında..En azından yabancı markada 2.elde satması çok çok kolay..
    Fiyatta biraz fark olmalıki tercih edilsin..
    En baba örneği İrfan abi yarı yarıya oynatıyor fiyatı..Yamahada 500se onda 250..

Bu arada metali işlemek plastikten daha kolay kalıp v.s derdi yok bugün işi bıraksa sadece işi bırakmış olur hepsi bu.
    Elinde zarar edeceği Takım yok.İşini küçümsediğinden veya yapabileceğimden değil Ama plastikle uğraşmak daha maliyetli.

@MSMorkan Ciddi ciddi düşünüyorum riske atabileceğim param olsa çoktan girmiştim bu işe..
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    plastik değil de metal çanta olur derseniz:
    Trs Çanta(Konya, Yusuf Tırıs), Trexes(Isparta Kadir Büyükünsal), Adventurer(Arnavutköy-Eyüp ist Atakan bey), Dureis(Çeliktepe İst), BBcanta(Pendik İst), Motr(Antalya,Adventurer markasından ayrılan ortağın açtığı firma diye bilgi buldum forumlarda), GlobeScout(Topkapı İst. GlobeScout'un fiyatları givi ile yarışır).
    1500-2000tl civarına 3lü metal çanta seti düzebilirsiniz sanırım(tabi daha fazlasına da ). Face'de sayfaları var birçoğunun, kendi siteleri de var.

Ha, illa plastik çanta isteniyorsa bilemiyorum.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ben plastik seviyorum.Metal çok rüzgar direnci yapıyor.Sırf tasarım.
    Yabancı markalarla fazla fark yok adventurer markasında..En azından yabancı markada 2.elde satması çok çok kolay..
    Fiyatta biraz fark olmalıki tercih edilsin..
    En baba örneği İrfan abi yarı yarıya oynatıyor fiyatı..Yamahada 500se onda 250..

Bu arada metali işlemek plastikten daha kolay kalıp v.s derdi yok bugün işi bıraksa sadece işi bırakmış olur hepsi bu.
    Elinde zarar edeceği Takım yok.İşini küçümsediğinden veya yapabileceğimden değil Ama plastikle uğraşmak daha maliyetli.

@MSMorkan Ciddi ciddi düşünüyorum riske atabileceğim param olsa çoktan girmiştim bu işe..
    Valla benim de aklımda var uzun zamandır. Para olursa gireriz aklında bulunsun Aşağı yukarı 20K Euro'yu gözden çıkarmak gerekiyor.

Piyasayı tartmak açısından alüminyumla giriş yapmak mantıklı aslında.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sermayen varsa gel girelim yaparız. Enjeksiyon makinesi var. Kalıp yaptıracak tanıdık var. Malzemeden de anlıyoruz çok şükür. Ama kalıp yaptıracak para yok. Malum büyük oluyor epey, fiyatı da ona göre. Daha önce silah çantası yapmışlığımız da var.

Alüminyum yapıyorlar da farkları yok ki. Yine fahiş fiyat.

Plastik yapan da vardı, dandik, tutmadı.
    Ben de fiyattan dolayı yurtdışından givi trekker aldım.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de alüminyum çanta üreticisi bu kadar fazla varken sadece 1-2 tane plastik çanta üretici olmasının tek sebebi alüminyum çantalar kalıp ihtiyacı olmadan bir kaç kesme,şekillendirme,kaynak-birleştirme aleti ile farklı farklı modeller yapılabilmesi.Plastik çantalarda ise her parça için ayrı kalıba ihtiyaç duyuluyor.Bir çantada en az 3-4 farklı parçadan oluşuyor.Yanlış bilmiyorsam en küçük bir plastik parçanın kalıp maliyetleri 20.000 TL civarından başlıyor o da en dandikleri.Her çanta için 3-4 farklı kalıba hadi diyelim çok basit tasarım yaptınız sadece 2 parça dan imal ettiniz.Çanta başına üretim için en az 50.000 TL civarı kalıp maliyeti var.Önceki mesajımda dediğim gibi ülkem insanı yerli malı tercih etse maliyeti çıkartıp kara geçersiniz.Ama bir modeli üretip 3-5 beş tane sattığınızda direk iflas bayrağını çekersiniz.Farklı farklı modeller için farklı farklı kalıplar satın almak gerektiği konusuna hiç girmiyorum bile.Kısacası sürekli bir seri üretim ve satış olmadıktan sonra plastik çanta işi riskli iş.
    sdt ve mustafa_325 bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Mesele üretmek değil yeğen.Mesele ucuza üretmek. Çinliyi ucuzlukta, Avrupalı'yı da kalite ve marka imajında yakalayamıyoruz. Sonra yapıyoz ama satamıyoz.
    dyavol-77, computeus ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesele üretmek değil yeğen.Mesele ucuza üretmek. Çinliyi ucuzlukta, Avrupalı'yı da kalite ve marka imajında yakalayamıyoruz. Sonra yapıyoz ama satamıyoz.
    Pazarlama da önemli , mesela bu markaların çoğunu kimse duymadı-görmedi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Eğer plastik çanta yapılacaksa her bir çanta modeli için ayrı ayrı 100.000 tl kalıp parası harcanmak zorunda kalınacağı için sırf kalıp maliyetini kurtarmak için bile binlerce çanta satmak lazım. Yani ben şurada 10 tane çanta yapayım satayım diyemezsin. Bu işe giriştin mi 10.000 çanta satabilmen lazım. Şuanda Türkiye'de çinlilere karşı böyle bir rekabete girecek güven, özveri ve tecrübe kimsede yok.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Eski teknoloji konuşuyorsunuz, o devir bitti artık. 3D tasarım yapan bir firmaya çizdirip yazıcıdan bastırın, sadece tasarım masrafınız olur bir de malzeme.Bunu yapan onu hadi hadi yapar.
    https://onedio.com/haber/nike-3d-yaz...-uretti-314079

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında fena fikir değil.Hadi bu işe girdim diyelim.Kendim kimya mühendisiyim eşim de kimya mühendisi ve şu anda kauçuk plastik otomotiv parçası üreten bir fabrikada çalışıyor.Yani kalıp ve bu tarz parça üretim işinden anlıyor.Araştırırım Givi,Kapppa ile aynı plastik kalitesinde yaparım yarı fiyatına hatta 4 te 1 fiyatına piyasaya sürerim.Ama o çantanın üstünde bilinmeyen yerli markayı gören marka hastası yurdum motorcusu burun kıvırır aynı kalitede ürünü gider 3-4 katı fiyat vererek ünlü markadan alır.İşte biraz da bu yüzden ülkemizde yerli üretim yok.
    Abi makinacıyım otomotiv e çalışıyorum ben de. (daha doğrusu çalışıyordum.) marka olayına girersek şöyle Yusuf-Mahmut-Tufan ın YuMaTu su gibi bişey yapıp biraz da üstüne şekilli bir baskı yaparsak okey olur bence... Ama kalıp çıkarmak çok pahalı, direk kalıbı çin de yaptıralım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski teknoloji konuşuyorsunuz, o devir bitti artık. 3D tasarım yapan bir firmaya çizdirip yazıcıdan bastırın, sadece tasarım masrafınız olur bir de malzeme.
    3d yazıcıdan çıkan iş çok kırılgan oluyor abi. kendi 3d yazıcım var. Belki yazıcıdandır diye yaptığımız bir tasarımı oda boyutunda bir yazıcıya bastırdık. Tek farkı çok hızlı basıyordu kalite yine düşük kaldı, en yüksek kalite ayarında bile...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Doğru malzeme gerekiyor demek ki

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru malzeme gerekiyor demek ki
    Savunma sanayisinde kullanılanlar harici 3d yazıcılar fos biraz. Onlar da bi cnc freze parası...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bilemiyorum,ama uçakların pek çok parçası bu şekilde yapılıyorsa bir çözümü var demek ki, adam araba yapmış.
    https://www.xtrlarge.com/2018/03/20/...li-araba-lsev/
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler