Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Topcase bile Üretemeyen bir Ülke.. Kaç para ulan bir topcase

Motovento
    REKLAM ALANI
    Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    takmayın şu çirkinliği arkanıza

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Metal çantalar çok ısınıyor, ateş gibi oluyor güneş altında, eski motorumda vardı içine yumurta koy pişsin

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten tembel bir milletiz, hayalgücü zayıf olarak yetiştiriliyoruz. toplum olarak hayalgücü yüksek olanları eziyoruz. bir de üstüne devletin yetersiz teşvik politikaları eklenince eloğlunun ürettiği kaliteli materyallere ağzı açık ayran budalası gibi bakakalıyoruz.

KISIR DÖNGÜ içindeyiz.
    Genel olarak tembel degiliz bence. Etik yonumuz zayif. Ama dinamik ve hizli adapte olabilen bir milletiz.

Gel gelelim uzun suredir siyasi olarak iyi is yapani destekleyen uretim stratesijisini degil, belli bir kesimi kayirma uzerine kurulu rant stratejisini benimseyen bir duzene sahibiz... Oyle olunca da yatirimci/girisimci uretime degil, yandas betonculuga soyunuyor dogal olarak... Iflas edecegi ise kim niye girsin?
    oialdemir bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ATK topcaseden şaşmayın. kalitelidir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Konu eski ama sektörün içinde olduğum için örnek vereyim.

Marka üretmen ve ürünü dünya pazarına satman lazım.Ülke içindeki pazarla kalıp ve üretim maliyetlerini karşılayamazsın.

Aslında çantalar pahalı değil biz fakiriz.

TRS alüminyum çantalarda güzel.Bir çok motora özel dizaynlar yapıyor.Faceden arayıp bulabilirsin.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Buğday'ın ana vatanında, buğday ithal ediyoruz, der, kaçarım.
    NERO2810 bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metal çantalar çok ısınıyor, ateş gibi oluyor güneş altında, eski motorumda vardı içine yumurta koy pişsin
    Metal çantalar şehirde kullanmak için tasarlanmamıştır, uzun turlar ve bozuk yollarda olası düşmelerde koruma demiri ile birlikte motosikleti kurtarır aynı zamanda zeminle motor arasına sıkışmanızı engeller, şehir ve asfalt sürücüleri bu detayları bilmezler normaldir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Yerli üretim globescout çantalar, enduro ve macera sürüş tarzı olan kullanıcıların buluştuğu advrider sitesinde en iyi çanta olarak seçilmiştir, ülkemizden böyle global çapta bir marka çıkması gurur verici, o yüzden givi vb gibi ithal markalarda daha uygun fiyatlı çantalar olmasına rağmen Globescout tercih ettim, plastik çantalarda da gelişme mutlaka olacaktır, üretim yapmak mesele değil, önemli olan pazardaki pastadan pay alabilmek, maliyetin üzerinde karlı bir şekilde ürün satabilmek ve bunu sürdürebilmek.

https://youtu.be/TeVsxAqhqrY

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATK topcaseden şaşmayın. kalitelidir.
    Bence hiç değiller. Adventurer'dan aldım ATK'lar yanında çok daha basit ve kalitesiz duruyor, kilit mekanizmasında ciddi fark var. Kaliteli diyemeyeceğim sadece fiyatı makul diğer yerli markalara göre. Teslim süresinde aşırı süreler veriyor sorduğumuzda 50 gün dedi. Gittik Adventurer'a çay kahve ile ürün gösterdi 3 gün sonrada taktı.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç değiller. Adventurer'dan aldım ATK'lar yanında çok daha basit ve kalitesiz duruyor, kilit mekanizmasında ciddi fark var. Kaliteli diyemeyeceğim sadece fiyatı makul diğer yerli markalara göre. Teslim süresinde aşırı süreler veriyor sorduğumuzda 50 gün dedi. Gittik Adventurer'a çay kahve ile ürün gösterdi 3 gün sonrada taktı.
    Arz talep meselesi. ben ankaraya bizzat kendisiyle tanışmaya gittim ve sipariş defterinde bekleyen 100+ müşterisi vardı. sebebi de ucuz olması.
    500 TL ye 50LT topcase alıyorsunuz hocam, 200 lira üstüne koyup iyi bir kilit sistemi ekleyebilirsiniz.
    1200 TL yerli üretim plastik topcaseye fiyat veren insanlarla karşılaştırmak doğru değil bence.

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arz talep meselesi. ben ankaraya bizzat kendisiyle tanışmaya gittim ve sipariş defterinde bekleyen 100+ müşterisi vardı. sebebi de ucuz olması.
    500 TL ye 50LT topcase alıyorsunuz hocam, 200 lira üstüne koyup iyi bir kilit sistemi ekleyebilirsiniz.
    1200 TL yerli üretim plastik topcaseye fiyat veren insanlarla karşılaştırmak doğru değil bence.
    Haklısın, eli iş tutan veya uğraşmak isteyen kilit sistemini güçlendirebilir. Ancak kasasınında çok uzun ömürlü olacağını düşünmeyerek tercih etmek istemedim. Plastik topcaseler'de ucuz çanta kullandım bir sürü sorun yaşadım, Givi var 6 7 yıl oldu hala kullanılıyor sapasağlam. Metal topcase içinde aynı düşüncelere sahibim. Alıp ömürlük olması taraftarıyım, birde teslim süresini aşırı buldum sezon kaçırtıyor insana.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir alüminyum arka çanta sipariş ettim, yerli ürün tercih ettim.

http://www.globescout.com.tr/shop/al...oksal/?lang=tr

https://i.hizliresim.com/Wnm2cs.jpg
    Ürün yerli üretim fiyatları yerli değil.

Motosikleti
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzemesi ithal adamın yapabileceği bir şey yok. Yerli olmayan aynı kaliteli üründe üstüne bir o kadar daha hatta fazlasını koyup satan var. Şuan ki kurla kaliteli yerli bir büyük boy metal topcase'i 1800-2000 TL altına almak hayal.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliteyi ucuza alamazsınız, Ankara’da 550tl ye satıyorlar tamamen tercih meselesi. Asıl mesele o kadar yabancı marka içinden sıyrılıp en iyisi seçilmek, benim aldığım model kilitleri iç çantası birkaç opsiyonla 380 euro, adam yurt dışında alırken 380tl gibi görüyor rahatça alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzemesi ithal adamın yapabileceği bir şey yok. Yerli olmayan aynı kaliteli üründe üstüne bir o kadar daha hatta fazlasını koyup satan var. Şuan ki kurla kaliteli yerli bir büyük boy metal topcase'i 1800-2000 TL altına almak hayal.
    mağnezyum alaşım aluminyum kullanılıyor, diğerleri normal eloksallı alüminyum sac kullanıyorlar sağlamlık açısından çok ciddi fark var.
    Green Arrow bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de plastik topcase'leri pek sevmiyorum, metal olanlar gözüme çok güzel görünüyor. BMW GS'lerin ya da suzuki vstrom'ların üzerlerinde görüyorum çok güzel görünüyor ama benim motor xmax 250, scooter'a metal topcase olmaz mı? Çok mu komik durur?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Piyasada yaptırılan "koruma demiri" muhabbeti dönüyor sürekli. Anladığım kadarıyla bir süre sonra paslanıyor.

Gel gelelim bazı Honda motosikletlerin gidonu da bildiğin parlak metal boru. Ama yağmurun güneşin tozun kirin pisin altında on sene kalsa bile küflenmiyor?

Peki iyi materyalden yüksek fiyata koruma demiri üreten daha iyi para kazanır mı?

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada yaptırılan "koruma demiri" muhabbeti dönüyor sürekli. Anladığım kadarıyla bir süre sonra paslanıyor.

Gel gelelim bazı Honda motosikletlerin gidonu da bildiğin parlak metal boru. Ama yağmurun güneşin tozun kirin pisin altında on sene kalsa bile küflenmiyor?

Peki iyi materyalden yüksek fiyata koruma demiri üreten daha iyi para kazanır mı?
    Türkiye demir çelik anlamında 999 numara fakat nasıl oluyorsa galvaniz kaplayamıyoruz. Galveniz kaplayamadığımız için ne üretirsek üretelim boyası iyi olsa dahi bir süre sonra paslanıyor. Ek olarak galvaniz materyaller TR' normal saç-boru fiyatlarının oldukça üstünde.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye demir çelik anlamında 999 numara fakat nasıl oluyorsa galvaniz kaplayamıyoruz. Galveniz kaplayamadığımız için ne üretirsek üretelim boyası iyi olsa dahi bir süre sonra paslanıyor. Ek olarak galvaniz materyaller TR' normal saç-boru fiyatlarının oldukça üstünde.
    Hocam yanlışınız var. Türkiye demir çelik anlamında 999 numara maalesef değil. Kendi çalışmış olduğum şirketin bir sektörü de Hurda metalden demir çelik üretimi yapılıyor.
    Bu sebeple fiyatları düşük. Fiyat düşük olduğu için de yurt içi satışı ve ithalatı çok oluyor.
    Cevherden üreten firmalar da var ama öyle aman aman bir şey yok. Belirli kalite standartlara uygun üretimi yapıp satışlarını yapıyorlar.
    Bu işin devi Çin, Amerika birkaç ülke daha. Şu da var Türkiye'nin de bu pazarda güzel bir yeri var ama düşük fiyat sürümden kazanma mevcut.
    (İşçilerin halini hiç sormayın Cehennem Sıcağında 12 saat çalışıp 5000 lira civarı para almak Allah büyük kolaylıklar versin)

Galvaniz kaplama yapan ülkemiz de birçok firma var neden böyle yok dediniz acaba!

Boya konusu da apayrı bir mevzu. Biliyorsunuz araç parçalarının ilk imalatta boyanması bambaşka bir şey.

Kullanılan boyanın kalitesi katmanı vs. bu piyasada satılan boyalarla karıştırmayın. Isı ile sertleşen boya ayrı, hava ile sertleşen boya ayrı.

Son olarak Eğer sizin dediğiniz gibi çok kaliteli bir ürün yapılsa fiyatı da uçuk olacaktır ve malum olan şey satılmayacaktır.
    Birkaç kişiye satış yapılacak diye kimse o kadar masrafa girmez.

Kısacası gerçekten kaliteli bir şey istiyorsanız kendiniz malzemeyi seçip yaptıracaksınız bunun pek bir alternatifi maalesef yok.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler