Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zabitalarin Motosiklete ceza kesmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Arkadaslar merhaba. İzmir de kibris şehitleri caddesine Liman tarafindan giriş yaptim .100metre ileride Hastane önüne park edip hastaneye kan tahlili için girdim ciktim.
    Çiktigimda zabitalar motorun basindaydi.
    Motor sizin mi evet dedim. Yasak yere park ettiniz dedi. Yayalarin geçmesini engelliyorsunuz dedi.
    Bende hastaneye geldigimi elimdeki kan tahlili evraklarini gösterdim. Ceza yazmamalarini rica ettim.
    Fakat oyuna getirdi zabitalar Sen evraklarini ver yazmiycaz bir kontrol edelim dediler.
    Evraklari verdim Bir baktim ki 250 tl yazmislar. meyerse bilgilerimi almak icin yapmişlar ruhsati ve ehliyeti vermeseydim ceza gelmiycekmiş.
    Bende zabitaya güzel
    oyun yaptin sana ve ailene ne hakkimi helal etmiyorum mislisiyle ciksin dedim.Bu cadde üzerinde mekan sahiplerinin Masa ve sandalyeleri var mekan sahiplerinin motorlari var Benim motorum mu yayalarin geçmesini engellledi dedim.Zabita gorevlisine açin kameralari bakin eyer ben bu cadde uzerinde gezdiysem tamam ama gezmedim hastaneye geldim ve gidiyorum dedim.
    Bisikletli zabitalar arkadaslar sakin evraklarinizi vermeyin .Oyuna gelmeyin.
    memlekette kimsede Alllah korkusu kalmamiş
    Her kes tuttugunu giylama pesinde.
    Tüm kurumlar ava cikmiş .
    Vatandasa nasil yapistiririm diye.izmir buyuksehir belesiyesine gidip dilekce ile durumu anlattim.
    Yazi ile cevap verdiler cezayi iptal edemeyiz isterseniz yasal yollara başvurun diye.
    Izmir belediyesinin hemşerim hatti var orayida aradim.
    Çikan bayana durumu anllatim bayan yapacak bisey olmadigini soyledi.
    Bende hemserim hattini aradim Insan hemşerisine boyle yaparmi dedim
    sonuc olarak insanlik bitmiş kimsenin Allah korkusu yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Trafik zabıtasının yetkisi var kaldırıma park yasak ve size ceza kesmişler, bunda bir şey yok. İnsanlık suçu gibi anlatmışsınız. Ödeyip unutun yapacak bir şey yok.
    allegromod, Carbondioxid ve computeus bunu beğendiler.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bende kaldırıma park etmiştim tam ceza kesecekken son anda görüp aldık kesmediler

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Geçmiş olsun...Hayrına sayılır inşaAllah

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    İstanbulda e5 çıkanlar görüyodur motorlu zabıtaları trafiği denetliyorlar araç park etmenin yasak olduğu bir yerde bıraktıysanız yapıcak bişey yok geçmiş olsun özellikle çoğu hastanede ispark olduğu için park hatalarına dikkat ediyorlar ki ispark para kazansın

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    maalesef yetkileri var ma illada kesmek gerekmezdi bence dediğiniz gibi kaldırımdaki masa sandlyeyi görmezden gelenler elinizde tahlil sonucuda bakıp hasatahane işi oldugu için kesmeyebilirlerdi...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Acımazlar... Gözümün önünde yemek getirip götüren kuryelere ceza kesiyorlardı, kuryeler polislere delirmiş gibi isyan ediyorlardı bağarıyorlardı “O gün bedava yemek istediniz de size bedava yemek vermedik diye bize ceza kesiyorsunuz, kininizden dolayı kesiyorsunuz değil mi?” diye isyan edip bağarıyorlardı.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Masa sandalye koyanlar işgaliye parası veriyor belediyelere yıllık yada aylık olarak o yüzden onlara ses çıkarmıyorlar. Sende işgaliye parası verip motosikleti hastane önüne park etmiş oldun. Kesmeseler olurmuydu? Olurdu ama kesilmiş yapacak hukuki bişey var mı bence yok!

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masa sandalye koyanlar işgaliye parası veriyor belediyelere yıllık yada aylık olarak o yüzden onlara ses çıkarmıyorlar. Sende işgaliye parası verip motosikleti hastane önüne park etmiş oldun. Kesmeseler olurmuydu? Olurdu ama kesilmiş yapacak hukuki bişey var mı bence yok!
    yok hocam sandalye konusunada dikkat ediyorlar beşiktaşta çarşı oturuyoruz kalabalık bir gece mekan çalışanları kaldırdı bizi sandalye masaları sıkıştırmaya başladı lan dedik noluyo neymiş 1 metre işgal varmış zabıtalar geziyomuş haber gelmişmiş :D
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam sandalye konusunada dikkat ediyorlar beşiktaşta çarşı oturuyoruz kalabalık bir gece mekan çalışanları kaldırdı bizi sandalye masaları sıkıştırmaya başladı lan dedik noluyo neymiş 1 metre işgal varmış zabıtalar geziyomuş haber gelmişmiş :D
    Mesafe ayarı var işte kaldırım 2 metre ise 1 metre kullanım hakkı (işgaliye )parası verip 1 metre çıkabilirsin. 1 metre işgaliye verip tüm kaldırım işgal edemezsin. Yayaların geçmesi için yer bırakacaksın yani. Aşağıda 2. Bendde yazıyor.

Madde 52 - Belediye sınırları içinde bulunan aşağıdaki yerlerden herhangi birinin satış yapmak veya sair maksatlarla ve yetkili mercilerden usulüne uygun izin alınarak geçici olarak işgal edilmesi, İşgal Harcına tabidir:
    1. Pazar veya panayır kurulan yerlerin, meydanların, mezat yerlerinin her türlü mal ve hayvan satıcıları tarafından işgali,
    2. Yol, meydan, pazar, iskele, köprü gibi umuma ait yerlerden bir kısmının herhangi bir maksat için işgali

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam, kaldırımlar motosiklet için değildir. park ettiniz hadi, bari yaya geçişini engelleyecek şekilde park etmeyin. sonuç olarak haksızsınız ve ceza yediniz. bu kadar basit. kuralın ufağı büyüğü yoktur. trafikte bi araç kırmızıda geçince dünya kadar sövüyorsunuz, oda kural, buda kural. ufak imtiyazlar ilerde problem çıkarır.

orası kaldırım değil ki nereye koyacak motoru millet kıbrıs şehitlerinin diğer tarafında küçük bir park yeri var ama liman tarafında yok yamaları saçmalık koca yol orası

bana da yazdıydılar ceza.

Bu Trafik Cezasını Nasıl Ödeyeceğim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)