Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motokros Başlamak istiyorum tecrübelerinizi paylaşmanız dileğimle.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba ...
    Sitede vakit geçirmeme rağmen aradığım cevapları tam olarak bulamadım (eski tarihli yazışmalar var)

motora keyfe keder binmekteyim arkadaşlarım Atv ile hafta sonları keyif yapıyor ben Atv binmek istemediğimden dolayı uygun bir motokros almak istiyorum bütçem çinlilere uygun birde ne kadar devam ederim ne olup biteceğini bilmediğim için böyle bir karar verdim.(doğru yanlış yorumlarınızı bekliyorum)

öncelikle bir kaç sorum olacak cevaplamanızı temenni ediyorum .

1. lifan xplore 200 , mondial extrême 200 bu motorlar bu işleri yapmak için uygunmudur?
    2. 2. el mi almalıyım yoksa sıfır mı?
    3. asfaltta kullanmayacağım
    4 dağ bayır toprak taş su atlama zıplama için uygun mudur bu motorlar
    kıyafet ve bu motorlar için lastik ne almalıyım. amacım motoru alıp dağa taşa vurmak

önereceğiniz markalar ne varsa bildiklerinizden yararlanmak istiyorum
    ilginize teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Düzeltme
    "Doğru Yanlış" diye yazdığım kendi düşüncem .Yanlış anlaşılmalara vesile olmayayım..
    ilginize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Zandona gibi markalarin sert full body armorlari var , scoyco da uygun ama kalitesini bilemem

teşekkür ederim, umutksk
    motor ile ilgili de bilgiler paylaşılırsa mutlu olacağım.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Tenere700
    Arkadaşım merhaba, sürekli forumu takip etmeme rağmen pek mesaj yazmışlığım yok, şimdi lifan'dan bahsettiğini görünce yazmak istedim.

Geçen yıl bende seninle aynı düşünceler içindeydim ve sene sonuda, uzun bir kararsızlık sonrasında Lifan x-plore 200 aldım. Aldığım zaman kış ayları olduğu için pek süremedim fakat şu sıralar hiç üzerinden inmiyorum. Eskiden uzun süre kanuni'nin 125'lik cros'unu kullandım birde scooter kullanmışlığım var 2 yıl kadar. O ikisinden sonra lifan'ı kullanması çok zevkli geldi, belkide uzun süre ara verdiğim içindir.

Biraz motordan bahsedeyim, çin malı olduğunu, heryerinden ses gelebileceğini, pek kaliteli olmadığı v.s v.s bilerek aldım. Şuan 400 km civarı oldu motosiklet. Genel olarak beni en çok rahatsız eden şey titreşim oldu sonra 2 kez lastiğim patladı, sibop kesmiş dediler lastiğe (iç lastik olduğu için sıkıntı). Motorun koltuk altı granajını kırdım yanlışlıkla plastikleri sert biraz.

Corss yapmak konusuna gelirsek, görüntü cross tamam ama çok atlayıp zıplamaya geleceğini sanmıyorum motorsikletin. Ama birde şöyle düşünüyorum genel olarak yedek parçaları ucuz, bişey olursada acıyacağımı sanmıyorum, gider yaptırırm.

Ama genel olarak memnunum, gönlüm'de ise crf250 rally var, 2-3 yıl içinde niyetim var değiştirmeye, durumlara göre tabi

öncelikle ilgine teşekkür ederim.
    titreşim olayını tam kestiremiyorum fakat arazide bineceğim için titreşimin çok önemli olduğunu düşünmüyorum "tamamıyla kişisel fikrim" benim tek korkum çin malı olduğu için motorun giderken bir yerinin kırılıp sakatlanmaktan korkuyorum.
    maddi olarakta beni yormaması gerekli neticede hobi edinmek istiyorum minimum maliyetle başlayıp zevk alırsam ki tek başına olmadığım için keyifli olacaktır diye düşüncemden dolayı böyle bir başlangıç yapmak istedim ..
    akşam üzeri bir arkadaşım ile konuşmam üzerine kuba black cat de önerisinde bulundu.

Kuba Black cat önerilerini de dinlemek isterim forumdaki tecrübeli arkadaşlardan.

hayırlı akşamlar diliyorum...

Motosikleti
    Cbf150
    Selam
    Bende crf250L var, önceden lifan kullandım
    Arkadaşlarımda ise hem lifan xplore 200, hemde mondial var
    Gözlemlerim üzerine Lifan bir tık daha iyi.
    xplore 200 al pişman olmazsın, ama 3-5 bin km'de temiz ikinci elleri var onlardan al hemen hemen yarı fiyatına alırsın
    Dizlik bot eldiven kask ve bady armor şart, illaki crossta düşecen kalkacan
    Bende AliExpresten aldığım bady armor var memnunum, scoyco nun ürünleride güzel.

kemal öncelikte vakit ayırıp cevap verdigin icin teşekkür ederim..
    crf yada kawasaki ktm almak istediğim araçlar ama giriş için pahalı geliyor. birde kuba black cat araştırıyorum .
    ikinci el motor kurcalanmış kırılmış olabilir anlamadığım için fazla sıcak bakmıyorum ama bu tavsiyenizide gözden geçirip bakacağım.
    body armor için de bende aliexpress e bakacağım tr de ki mağazalara baktığımda 3 4 bin tl kıyafete gidiyor.

paylaşımlar için tekrardan teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)