Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ZAM Gelmeden Bayilere Uğrayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakında zam haberleri gelir. Motor alacakların çok beklememesi yararlarına olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    50cc motor satışları haricinde zaten ciddi bir düşüş var. şuan güncel motorsiklet fiyatları dahi el yakıyor. dolar kuru yüzünden evet tekrar zam gelebilir ancak bayiler satış yapamayacağı içinde tek tek kapanır, net!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hangi baba yiğit uğrar bayilere bakalım elleri görelim.mt07 zaten 40 bintl olmuş varsa o kadar alabilen içine alsın motorunu
    kalidor bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Hiç değişmeyecekmi memleketimin bu makus talihi.On onbeş senede bir patlıyoruz.Yazııık çok yazıık.
    labirent ve kalidor bunu beğendiler.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Benim korkum motor hırsızlığının daha da artması..
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında zam haberleri gelir. Motor alacakların çok beklememesi yararlarına olur.
    Motor alacakların, "almaması" daha da iyi olur.
    _chaotic_ bunu beğendi.

Seçimden sonra almak daha mantikli bence. Dolarin artma sebebi ak partinin oylarini azaltma cabasi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Motor almak için elinde para (dolar) tutan adam şu an 2 model üst model motoru rahatlıkla alabiliyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçimden sonra almak daha mantikli bence. Dolarin artma sebebi ak partinin oylarini azaltma cabasi.
    Evet evet. Duş güçler yüzündenmiş hep. Şampuan şampuan kokuyo ekonomi. Bu arada sakın dolar almayın. Elinizde patlar sora. Tedavisi de acılı olur yanığın.
    Gönenç bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Güzel arkadaşım fikrin yoksa google diye bir site açıldı. Oraya sorunu yaz cevabı çıkıyor. Doları kim yükseltiyor? Böyle bir kişi/kuruluş mu var?

Bir şeye olan talep yani ilgi çoksa, o şeyin fiyatı yükselir. Tüketim mallarında olduğu gibi dolarda da aslında durum bundan ibaret. Dolar yükseliyor ise bilin ki insanlar dolara daha çok sahip olmak istiyordur. İnsanlar daha fazla dolar alırsa, ortada alınacak olan dolar azalır ve doların fiyatı yükselmeye başlar. Eğer bir ülkede insanların satın alarak azaltamayacağı kadar dolar varsa (yani insanlar dolar aldıkça, ülkeye daha fazla dolar giriyorsa) işte o zaman doların fiyatı yükselmez. Ülkeye giren dolar miktarına göre sabit kalabilir, ufak dalgalanmalar yaşar hatta belki doların kuru düşer, yani dolar yükselmez.
    Bir ülkeye döviz girmesinin sadece ama sadece üç yolu vardır. Bunlar sırası önemli olmaksızın şu şekildedir:

Yatırım (Uluslararası yatırım)
    Turizm (Yabancı turist gelmesi)
    İhracat (Mallarının ihracatı ile elde edilen gelir)
    yargı ve dış politikada atılan yanlış adımlarda ısrar ediliyorken kimse bu ülkeye yatırım yapmaz.
    bizim medya yer vermese de dünya medyasında kötü haberlerimiz yyınlanırken turist de gelmez. Gelse de TL değer kaybından dolayı daha az döviz bırakır.
    ihracat ise ithalattan az olduğu sürece bir kıymeti yok. Bugün mercimek, mısır, kuru fasulye gibi ürünler bile ithal ediliyor.(Canada'dan)

Yani kimse akp bir haltmış gibi onların oyunu düşürmeye çalışmıyor. O kitlenin kafasının basmadığını herkes kabullendi artık.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    gerivites kavukluya sorsana bi bu açıklamandan ne anlamış?
    -Black-, kalidor ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Karşıt görüşü sırf aynı düşüncede değil diye aşağılayan insanlar gerçekten midemi bulandırıyor.
    Üzülüyorum bi yandan da onlar için kalplerinin siyahlaşmasına.

''Herhangi bir düşünce için söylemiyorum.'' kim yapıyorsa bunu lafım onlara.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana doları nasıl yükseltiyorlar açıklar mısın?Yada asıl soru dolar mı yükseliyor yoksa TL çok hızlı şekilde değer mi kaybediyor?Neden kaybediyor?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşıt görüşü sırf aynı düşüncede değil diye aşağılayan insanlar gerçekten midemi bulandırıyor.

Cahil diye bir kelime var.
    cahil
    –sıfat
    1.eğitim ve öğrenim görmemiş (kimse).
    eş anlamlısı: bilisiz
    2.belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan (kimse).
    Bir de öğrenme var.
    Öğrenme sürecinde dört aşamadan söz ediliyor. Bunlar sırayla şöyledir:
    1-gözlem ve algılama
    2-anlama ve yorumlama
    3-uygulama ve deneme
    4-yansıtma
    Öğrenmeye kapalı (anlayamıyor) her türlü karşıt görüşüme istediğim hakareti edip aşağılamakta özgürüm. Zaten anlamayacağı için çok büyük bir sorun değil. Okulda ya da askerde değiliz ki kafasına vura vura öğretelim. Anası babası vitamin mi almamış, akraba evliliği mi ben nereden bileyim. Diyorsanız ki yanlış yapıyorsun, cahilliğime verin. Ben özel insanlar karşısında nasıl davranacağım konusunda eğitim almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Buyrun güncel fiyat listeleri

HONDA

YAMAHA

KTM

BAJAJ

SUZUKİ

KAWASAKİ

HUSQVARNA

DUCATİ&TRIUMPH

BMW
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerivites kavukluya sorsana bi bu açıklamandan ne anlamış?
    Üstat, bilmediğimiz bazı unsurlar var. Kavuklu arkadaşımızın da tanık olduğu bir dolar tuşu var amerikanyalıların elinde. Üst oka basınca yükselip, alt tuşa basınca düşüyor dolar. Bizimkilerin de elinde muz için aynı buton var, yukarı basınca 10 lira oluyor kilosu, aşağı basınca 7 liraya iniyor.

Muhtemelen seçime kadar her gün belirli aralıklarla üst oka basıyor CIA ve Mossad. Seçimden sonra bir anda düşürecekler doları.

Tahminimce ülkenin %10'luk nüfusu dışında ekonomi, döviz, borsa konularını konuşmak biraz beyhude. Sokak röportajlarından tanık oluyoruz sürekli hep söyleyecek bir şeyleri var, ama ne anlattıklarını ya da anladıklarını kendileri de bilmiyorlar. Oy düşürmeye yönelik kur yüksekliğini de bırakalım, doğru bilsin. Sanki okuma alışkanlıkları var da durup okuyup idrak edecekler.

Turizmin, üretimin, ihracattan kaynaklandığını ifade etmeye çalıştığımda; A Haber'i açıp 20 tane Rus turist, Yaban Tv'yi açıp iki tane traktör, muz ve saman satın almaya başladığımız halde iki tane tişört ihracatı gösteriyor "aha işte her şey ortada, ekonomi, Türkiye, millet enfes! Reyiz sayesinde uçuyoruz" diyorlar. İnanmışlara bilim ile ifade, hayli zordur.
    fatih.met, demirkan, -Black- ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Artık iyi olan herşeyi onlar yaptı, kötü ne varsa dış güçlerin oyunu saçmalığından vazgeçin. Bilinçli ve sorgulayan kimse bunu yemez.

Bu hükümet 16 yılda, ordudan, basına herşeyi kendine göre dizayn etti. Yapamıyorum dedi! Bir de güçler ayrılığı olmasa herşeyi supermen de toplasak daha iyi olur dedi... Ohali, baskanlığı kabul ettirdi. İstediği herşeyi yaptı... hala “yapamıyorum, 24 Haziran’da seçilirsem yaparım” diyor.

Bana gerçekten fanatiklik ve biat etmek dışında mantıklı tek bir gerekçe gösterebilir misin? Ne değişecek, hem de büyük ihtimalle şimdikinden çok daha farklı görüşlerden oluşmuş bir meclisle nasıl bir mucize bekliyorsunuz?

Doların yükselmesine gelince: bakın şuraya yazıyorum, mevcut kişiler seçimi kazanırsa dolar kalıcı olarak yüksek seviyelerini koruyacak veya daha fazla yükselecek. Çünkü mevcut yapı artık ülkedeki güvensizliğin, denetimsizliğin, hukuksuzluğun temsilcisi oldu.

Olduda farklı bir aday başkanlığı aldı; iddia ediyorum daha pozitif algılanacak. Birincisi ohal sürecinin sonuna gelinecek. Daha denetlenebilir ve sorumlu bir aday algısı oluşacak. Gergin ve kavgacı dil yerine uzlaşmacı ve çoğulcu bir algı oluşacak.

Kısaca akp oluşturduğu mutlak güç algısı ile, denetimsizlik, ohal, tek adamlık ve eleştiri kabul etme yapısıyla, dış sermaye açısından kendisini kendi kendine tüketti. Başka yerde suçlu aramayın!

Referandum zamanı akpli bir arakadaşıma; tek adamlık sadece ülkeye değil, akp’ye de çok zarar verecek göreceksin demiştim. Bugun hayranı oldugunuz kişiyi, o kadar başarılı yapanın akp nin kuruluş zamanındaki çeşitli görüşleri bir araya getirip, daha ılımlı bir siyaset izlemesiydi demiştim. Ne zaman tek adamlaştı ve otoriterleşti, ne zaman tek adam kutsallaştırıldı işte o zaman akp nin de sihri gitti. Bir anlayamadınız şu gerçeği! Ne olduysa kendi kendilerine yaptılar!

Dış güçler asıl oyunu, ırak savaş hazırlığında hava sahasını ve incirliği açmaya yanaşmayan Ecevit’e oynamıştı. O zaman neden bu kadar duayrlı değildiniz?
    xawa, tavsanlili, twisten ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    yahu her şeyi geçdim motoru aldın deposunu nasıl doldurucaksın .. bir yılda motora verdiğin paranın yarısını depona yakıta koyuyorsun bu benzin fiyatlarıyla..

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    halk yoksulluk içinde , bayiye ancak hayal kurmak için uğrar .....

2. el piyasası bile berbat halde , malum sitede , uygun fiyatlı görünen nc750 , afrika twin , harley davidson , r25 gibi 9 ilanı takip ediyorum , hiçbiri satılamıyor... sürekli ufak ufak indirim yapıyorlar ama nafile.....

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani kimse akp bir haltmış gibi onların oyunu düşürmeye çalışmıyor. O kitlenin kafasının basmadığını herkes kabullendi artık.
    Budur. +++++

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aşağılama yok, tespit.

"Dış mihrak"ların, Akp seçmenine laf anlatmak gibi bir kaygısı yok... Net.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    seçimden sonra alınca 0 motor fiyatları düşüyormu hocam pek anlamam o yüzden soruyorum
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)