Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik yoğunluğunda biz sağdan giderken sola atlayan motorcular.. yapmayın lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Örneğin İstanbul E5.. trafik yoğun.. sağda, motorlarımızın sığdığı o yerden gidiyoruz ama bir araba sağa diğerlerinden fazla yanaşmış bekliyoruz ki bizi görsün.. taciz etmeye hakkımız yok ama elinde telefon varsa ya da başka yere bakıyor ve aynadan bir türlü göz teması kuramıyorsak bir selektör belki bir dıt korna ile sağı bize vermesini insana yakışır şekilde sağlayacağız.. hop arkamızdaki bizden daha 'akıllı' motorcu(genelleme yaparsak xmax250 vb. motoru oluyor o arkadaşların çoğunlukla)hemen arkamızdan o arabanın soluna geçerek korna, egzoz ve uzay gemisi çakarlarını da kullanarak sağda bize boşluk açmaya başlayan araba sürücüsünü korkutup biz geçmeye başlarken tekrar sağa kaçırtıyor..

Yapmayın arkadaşlar.. motorcu motorcuya bunu yapar mı.. tin tin gitsem zaten yol veririm sana.. yapma ki şu araba kullananlar tüm motorcuları senin gibi sanmasın.. daha önemlisi senden korkup kaçarken senin yüzünden bana vurmasın.. saygı olsun güzel olsun.. lütfen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman buradan her sabah karşılaştığım halkalı/İkitelli yolunu kullanan kuba skuter'li güzel abim ;

' dangalak dangalak şerit değiştirme , 30 metre ilerde duran minibüsün arkasına dayanıp bı anda yola fırlama ve mümkünse benden uzakta kullan o motoru ' vallaha her sabah karşılaşıyorum korkuyorum cigneyecem diye . Bu sabah şükür kırmızı ışıkta durmadı bastı geçti

Ölecek haberi yok . Yarın denk geleyim sağa çekip konusacam . Ben seni işine bırakırım sen bunu kullanma , beceremiyorsun falan diyecem .
    twisten, yulis ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    anlatabilmişimdir umarım

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Xmax + Çakar + Akrapovic kombinasyonu olacak bu hareketler için ama.. mutlaka olması lazım bu aksesuarların. Mont eldiven dizlik vs olmasa da olur onlar daha az ilgi çeken unsurlar ve zaten pahalılar salla onları.

PS: Yere yapıştığında çakarların ve ultra yüksek sese sahip o akrapovic egzosun seni kurtarır belki.
    birbilent bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Xmax çok fazla satılan bir model olduğu için kullanıcı profili çok çeşitli. Fakat içlerinde bir sürü atanamamış SS sürücüsü bulunuyor. Ben de çok şikayetçiyim.
    gerivites, Kbr_ilhn, birbilent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet her gün bahçelievler -mecidiyeköy istikametini kullanmaktayım. Bu durumu yaşayan olarak, yaşatan arkadaşlardan özveri bekliyorum. Lütfennnnn. Senin motorun beniii geçer.... sen benden daha iyi kullanıp daha iyi sürüyorsun. Kral sensin. Ama bir gün sizin yüzünüzden düşer yada kaza yaparsam. O egzosuuu sana takarım. Eve öyle giderim..
    birbilent bunu beğendi.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Tespit gibi tespit. Her cümlesine katılıyorum. Ben de sıkıldım bu Xmax ci tiplerden, her zaman, her yer de bir zidik yarışı peşindeler
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax + Çakar + Akrapovic kombinasyonu olacak bu hareketler için ama.. mutlaka olması lazım bu aksesuarların. Mont eldiven dizlik vs olmasa da olur onlar daha az ilgi çeken unsurlar ve zaten pahalılar salla onları.

PS: Yere yapıştığında çakarların ve ultra yüksek sese sahip o akrapovic egzosun seni kurtarır belki.
    bunlar kafelerde "kardeşim köz getir seri" der.
    birbilent bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Ben bunu da anlamıyorum. Haksızlığın hakkı olmaz bir kere.
    O yol 2-3 şeride bölünmüş halde, 3 şeritte dolu ise o sığdığın sağ taraftan gidersen her türlü sorumluluğu alıyorum diyerek giriyorsundur, ve yaptığın hatalıdır -ki bende yapıyorum bunu-
    Şimdi bu durumdan niye şikayetçiyiz ki? Neden genelleme olarak bir motor modeline işaret ediyoruz ki? O dediğini 1000rr yapamıyor mu? O çok mu sorumluluk sahibi ya da bir diğeri daha mı cahil cc farkı buna mı işaret ediyor?
    Zaten baştan hatalıyız neden çuvaldız bize değil önce?

Solda ki bastırdığı zaman sen sağda sinek gibi ezildiğinde arabanın bunda suçu mu var?

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Aynı hamleleri her akşamüstü Altunizade'den E5'e dönen viyadükte yaşıyorum. Sağdan tın tın gitmeye çalışırken (çoğu sürücü zaten sağdan yol vermeye alıştı burada) bi akıllı akrobasi yaptığını zannederek ortadan dalıp kendine yol açmaya çalışıyor. Benim orada kaybettiğim belki 1-2 dakika sadece sıkıntı yok. Ama bu hareketler otomobil kullananları gerçekten rahatsız ediyor. Aynı yolu yıllarca otomobille geçerken hep şunu düşünmüşümdür "ulan soldakine mi yol vereceğim sağdakine mi! Neyse sağdaki tıntın geliyor zaten sağa kırayım da soldaki manyak çarpmasın aynama maynama!"
    birbilent bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Anahtar deliğinden geçmeye çalışan dibinize kadar yaklaşıp korna çalmayan hatta bazen çat çut size çarparak yanınızdan geçebilen Spacy vb. motor kullanıcılarına ne demeli?

Bu arkadaşlar sıkışık trafikte imkanlı veya imkansız gördükleri her bir deliğe kafalarını sokarlar. Bazen o kafalarını soktukları yerlerden de çıkamazlar. Gözümün önünde belediye otobüsünü solladı geçemedi motorun gücü yetmedi karşıdan gelen UBER minibüsü buna kafadan çarptı minibüsün kaçacak yeri yoktu tek şerit gidiş tek şerit geliş.. Bu arkadaşların kaskları ya yoktur ya da kafanın üstünde yarım takılı vaziyettedir, ağızda sigara vardır ve cep telefonu da muhtemelen kulak ile kask arasına sıkışmış vaziyette olup manitayla iletişim halindedir.

"Aşkım siparişe çıkıyorum beni merak etme dönünce ararım"
    birbilent bunu beğendi.

bu gerizekalılar yüzünden motordan soğumaya başlıyorum.

hergün başka bir mal denk geliyor.

çoğunluğu xmax olsa da adam gibi süren bir tane yok.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)