Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Motosiklet alacakların son hali

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum burada herkes sana tek bir olay icin kızgın, devlet bizden daha ne kadar kol gibi vergi alacak?

Bizden aliyor oldugu kol gibi vergiyi gelecekte ulkenin refahi icin yatirim yapiyor mu? Yapmiyorsa ileride halimiz yaman.

Ve emin ol bu diz boyu vergiler ile yatirim falan yapilmiyor ve yarinlarimiz aclik ile gececek, bu yuzden bu durumda ayagini yorganina gore uzatmak bile yetersiz kalacak ileriki zamanlarda.
    Ben işin bu yönünde değilim. Ben işin Koray yönündeyim. Motosiklet sitesine gelip millete motor almayın vs vs vs, ben al(a)madım vs vs vs. Kardeşim senin yerin burası değil forum DonanımHaber. Kimsenin hevesini kırmaya hakkı yok ve kimseye üstünlük taslayamaz. N'oluyor? Küfür ediyor, terbiyesizlik yapıyor ve kendi haklı zannediyor. Koray kaybedilmiş bir birey ve ben onu topluma geri kazandırmaya çalışıyorum

Ha vergiler nereye gidiyor? İtibardan tasarruf edilmemesine gidiyor. Devlet dairelerinin otoparkına gir arabalar sürekli çalışır. Kışın kalorifer, yazın klima açıktır. Hiç kontak kapanmaz. Normalde 3000rpm de vites değişirse yakıtı devlet alıyorsa 4000-4500rpm de değişir. Bu araba benzinli ise 7000rpm'lere kadar zorlanır. Şuanki sistemde kim kimi yakalarsa mantığında.

Laiklik elden gidiyeah. İzle videoyu ne dersen hemen vatan hainisin. O yüzden bu işleri ancak seçim zamanları halledebiliriz.

Koray'a dönecek olursak, ben adamın hevesi kursağında kalmasın. Azıcık gönlü olsun die uğraşıyorum. Kötü bir niyetim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih 2023 e emin adımlarla giden geleceği parlak bir ülke göremiyormusun?
    Bırak parlak geleceği, Önce kendini iyileştir. Haftaya zaten gene yağmurluymuş hava. Haftaya hafta sonu motor gene yatacak. Uçmakdere virajlarına büyük motorlar gelmeden parkura alışmak gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamın üzerine ne diye gidiyorsunuz.Yanlışmı söylemiş.Klişe bir başlığa ne yazılması gerekiyorsa onu yazmış.Bende isterdim bir tane gc sim olsun.İmkanlar işte.Bunlar gitse yerine gelecekler bizi sağmayacakmı.16 yıldır bunlar yönetiyor 16 yıl önce uzaylılarmı yönetiyordu.16 yıl önce ekonomi çokmu iyi idi.Çok çabuk unuttunuz yazarkasa atılan dönemleri kapanan fabrikaları açlıkdan ölen insanları.Şimdi bundan çok iyi yönetiliyoruz anlamı çıkmasın.Bunlarda inek gibi sağıyorlar bizi.Biz inek olmayı istediğimiz içinmi?Kim inek olmak ister.Sorsan 10 kişiye biride akpartiye oy vermemiştir ne hikmet ak parti her defasında %50 oy almıştır.Gelecek seçimde çok farklı olmayacak.Bu dolarda yerinde durmayacak.Bu neden ile motorunuzu aldınız aldınız almadınız arkasından bakarsınız.22 bin tl 400cc hintli bir motorun satıldığı memlekette.Hep beraber merale verelim cumhur başkanı yapalım.2 yıl geçmeden bu formda merali taşlamaya başlarız.Bu kısır döngü devamlı tekerrür ediyor.Yani tayipde yönetse memleket bu meralde yönetse memleket bu.Keşke sistem değişmeseydide siz bir kualisyon hükümeti görseydiniz.Kim nereye çörekleneceğini şaşırıyordu.Şimdi heryere tek kişi çörekleniyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben işin bu yönünde değilim. Ben işin Koray yönündeyim. Motosiklet sitesine gelip millete motor almayın vs vs vs, ben al(a)madım vs vs vs. Kardeşim senin yerin burası değil forum DonanımHaber. Kimsenin hevesini kırmaya hakkı yok ve kimseye üstünlük taslayamaz. N'oluyor? Küfür ediyor, terbiyesizlik yapıyor ve kendi haklı zannediyor. Koray kaybedilmiş bir birey ve ben onu topluma geri kazandırmaya çalışıyorum

Ha vergiler nereye gidiyor? İtibardan tasarruf edilmemesine gidiyor. Devlet dairelerinin otoparkına gir arabalar sürekli çalışır. Kışın kalorifer, yazın klima açıktır. Hiç kontak kapanmaz. Normalde 3000rpm de vites değişirse yakıtı devlet alıyorsa 4000-4500rpm de değişir. Bu araba benzinli ise 7000rpm'lere kadar zorlanır. Şuanki sistemde kim kimi yakalarsa mantığında.

Laiklik elden gidiyeah. İzle videoyu ne dersen hemen vatan hainisin. O yüzden bu işleri ancak seçim zamanları halledebiliriz.

Koray'a dönecek olursak, ben adamın hevesi kursağında kalmasın. Azıcık gönlü olsun die uğraşıyorum. Kötü bir niyetim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Bırak parlak geleceği, Önce kendini iyileştir. Haftaya zaten gene yağmurluymuş hava. Haftaya hafta sonu motor gene yatacak. Uçmakdere virajlarına büyük motorlar gelmeden parkura alışmak gerek
    Daha önceden 10 kere söyledim anlama kıtlığın olduğu için 11. kez söylüyorum.Ben bu siteye istedğim zaman girerim senden izin almam.Kendi kendine gelin güvey oluyorsun yok motosikletin anahtarını veriyim git 2 tur at.Yok korayın parası yok.yok casereti yok.çocuksun çocuk.Sen değil senin gibi 80 tane olsa vız gelir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Devir fiyat/performans devri. Etrafımda gördüğüm kadarıyla şu an büyük motor alacak olsam modeli düşük ama temiz fz6fazer cbr600f gibi birşey alırdım. Düşük cc de pulsarlara bakardım mesela.Gidip cbr650f in yada r25in sıfırına bakarsanız dürbünle bakmak zorunda kalabilirsiniz. Hayatımda hiç 0 otomobil almadım ama 12 yıldır kapımın önünde araba var, motosiklettede böyle 26bin liraya mt07 aldım 6 ay önce temiz temiz biniyorum maşallah.
    bursalıali bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir fiyat/performans devri. Etrafımda gördüğüm kadarıyla şu an büyük motor alacak olsam modeli düşük ama temiz fz6fazer cbr600f gibi birşey alırdım. Düşük cc de pulsarlara bakardım mesela.Gidip cbr650f in yada r25in sıfırına bakarsanız dürbünle bakmak zorunda kalabilirsiniz. Hayatımda hiç 0 otomobil almadım ama 12 yıldır kapımın önünde araba var, motosiklettede böyle 26bin liraya mt07 aldım 6 ay önce temiz temiz biniyorum maşallah.
    Dürbün mevzusuna ve digerlerine katılıyorum, hele kur sebebiyle aldigim motorun uzerine kısa zamanda beş alti bin eklenince.Bugün stres atma videonu izlerken denk geldi.Duke 390 sebebiyle alan arkadaşa ödeme yapmana helal olsun.Kısa zamanda çok motor değiştirip yükselttin sürüsüne dikkat et aman.Allah kaza bela vermesin.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dürbün mevzusuna ve digerlerine katılıyorum, hele kur sebebiyle aldigim motorun uzerine kısa zamanda beş alti bin eklenince.Bugün stres atma videonu izlerken denk geldi.Duke 390 sebebiyle alan arkadaşa ödeme yapmana helal olsun.Kısa zamanda çok motor değiştirip yükselttin sürüsüne dikkat et aman.Allah kaza bela vermesin.
    Eyvallah hocam, para kazanılır ama şeref kazanılmaz diye öğretildi bize. Aslında sattığım arkadaş bana bende aldığım elemana dava açabilirdik ama benden motoru alan arkadaş en az 1-2 sene motosikletine binemezdi.Ben ödemeyi yaptım, aldığım elemana gizli ayıplı mal davası açıcam, işin kötüsü ben satışı adamın maaşlı çalışan işçisinden aldım arada işçi kardeşde sıkıntı çekicek.
    kefkes ve bursalıali bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih 2023 e emin adımlarla giden geleceği parlak bir ülke göremiyormusun?
    Cevremde ak partililere açık açık hakaret etmeye başladım, dün biriyle kavga etme riski vardı hatta.

Bilmiyorum ama sabrımın sınırı var, seçim sonrası yine o adam seçilirse ne yaparım bilmiyorum ama benimle alay etmeye çalışanları hastanelik edeceğim kesin. Kimse güzellikten anlamaz oldu.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceden 10 kere söyledim anlama kıtlığın olduğu için 11. kez söylüyorum.Ben bu siteye istedğim zaman girerim senden izin almam.Kendi kendine gelin güvey oluyorsun yok motosikletin anahtarını veriyim git 2 tur at.Yok korayın parası yok.yok casereti yok.çocuksun çocuk.Sen değil senin gibi 80 tane olsa vız gelir.
    Sen daha benim takılmalarımla başa çıkamıyorsun 80-81 tane gelse intihar esersin. Sonra seni cehennemde gene yakalarız. Neyse Koray haftasonu eğlencemi yaşadım seninle. Dün virajlarda bugün seninle iyi eğlendim. Şimdi uyuyacağım ve sabah gene motoruma bineceğim. Sende rüyanda dilediğin motora sahip ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevremde ak partililere açık açık hakaret etmeye başladım, dün biriyle kavga etme riski vardı hatta.

Bilmiyorum ama sabrımın sınırı var, seçim sonrası yine o adam seçilirse ne yaparım bilmiyorum ama benimle alay etmeye çalışanları hastanelik edeceğim kesin. Kimse güzellikten anlamaz oldu.
    Keskin sirke küpüne zarar. Provakasyona gelme. Sinirleniyorsan bin motoruma uzaklaş. Koray gibi bunu da yapamıyor olabilirdin Umudunu yitirme, yarına güvenle bak. Ne yazıkki normal tartışılacak bir ortam yok. 25 haziranda tablo ya değişir ya değişmez. Bu cenah ile mecburiyetten de olsa yaşamaya alışmalısın artık.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam, para kazanılır ama şeref kazanılmaz diye öğretildi bize. Aslında sattığım arkadaş bana bende aldığım elemana dava açabilirdik ama benden motoru alan arkadaş en az 1-2 sene motosikletine binemezdi.Ben ödemeyi yaptım, aldığım elemana gizli ayıplı mal davası açıcam, işin kötüsü ben satışı adamın maaşlı çalışan işçisinden aldım arada işçi kardeşde sıkıntı çekicek.
    İyi yapmıssın. Satıcı konusunda işçi elemanın haberi vardır muhtemelen, işi birbirlerine yıkmaya çalışma görüntüsü de olabilir.Söylemediyse bile elemana, patron her halukarda suçlu.Sonuçta bilgi verme zorunluluğu var.
    Ama niyet bozuk olunca işte..İnşallah adalet yerini bulur tez zamanda paranı alırsın.
    bursalıali bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    koray abimizin üstüne gitmeyin belliki baya içerlemiş bu konulara. ah be abi bir zamanlar en azından model felan soruyodun motosiklet araştırıyodun şimdi ayağını yorganına göre uzatıcaksın felan demeye başlamışsın. bunun bi tık ötesi artık motosikleti hayatından temelli çıkartmak. bir kesim git gide zenginleşip tepeye çıkarken altta kalanları iyice dibe gömüyor. son zamanlarda iş iyice çirkinleşti. bize resmen 1 ay boyunca sadece temel gıda, barınma ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar para, fırsat veriyolar. ve sürekli makine gibi çalıştırıyolar. sabah çıkıyosun evden akşam eve yorgun geliyosun yatmadan önce 3-4 saatin var. yemeğini yiyosun bir iki bişeye bakıp uyuyosun sonra tekrar işe. başlarda tepeye ulaşabilme hayali sana motivasyon dayanma gücü veriyor. yıllar içinde rutine alışan beynin git gide geriliyor tümüyle kontrolü kaybediyosun durumu kabulleniyosun.

sonra seninle top gibi oynuyolar istedikleri düşüncüleri kafana yerleştiriyolar ordan oraya sürüklüyolar. durum malesef böyle kötü. yapılabilcek pekte bişey yok. ama tarihte herzaman günü geliyor bu kitlenin eline gerçekten kaderlerini değiştirebilcek bir fırsat geçiyor işte o zaman döngülerini bi süreliğine kırabiliyolar.

yani biz aynı taraftayız lütfen tepedekileri savunmaya çalışma kardeşim. onların söylediği her söz, yaptıkları her hareket, naptıklarını farketmemen için yapılıyor. senin bir süre içini rahatlatıyolar vakit kazanıyolar süreç böyle devam ediyor. belliki senin başını iyi döndürmüşler sen şuan bazı düşüncüleri kendi düşüncelerin sanıyor olabilirsin ama irdelemeye başlarsan, sorgulayışın sonuna kadar gidersen görüyosunki taa en başından anneni babanı kullanarak başlamışlar temeli kazmaya. bu konuları sorgulama yoluna girmek te zor iştir helede yaşın ilerlemişse, özellikle bazı şeyler artık iyice derine kazınmışsa. bak ben bir dönemler motosiklet almayı gerçekten tek kurtuluşum olarak görüyodum inanılmaz bir bıkkınlık gelmişti herşeyden o yüzden ne yapıp ne edip aldım kafama koyduğum motosikleti. gerçekten de beni müthiş mutlu etti halada ediyor. sende şuan benzer bir durum içerisindesin. sıkıcı muhasebecilik hayatında ilerde motosiklet sürebilme fikri bile belki senin şuan tutunacak tek dalın. adamlar senin işini kolaylaştıracağına dahada zorlaştırıyor sana onu bile çok görüyolar. ot gibi yaşa diyolar. paraya sıkışıyolar hemen vergileri yükseltiyolar. zerre umurlarında değiliz ne kadar umurlarında olmadığını önümüzdeki zamanlarda iyice köşeye sıkıştıklarında hep birlikte göreceğiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen daha benim takılmalarımla başa çıkamıyorsun 80-81 tane gelse intihar esersin. Sonra seni cehennemde gene yakalarız. Neyse Koray haftasonu eğlencemi yaşadım seninle. Dün virajlarda bugün seninle iyi eğlendim. Şimdi uyuyacağım ve sabah gene motoruma bineceğim. Sende rüyanda dilediğin motora sahip ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Keskin sirke küpüne zarar. Provakasyona gelme. Sinirleniyorsan bin motoruma uzaklaş. Koray gibi bunu da yapamıyor olabilirdin Umudunu yitirme, yarına güvenle bak. Ne yazıkki normal tartışılacak bir ortam yok. 25 haziranda tablo ya değişir ya değişmez. Bu cenah ile mecburiyetten de olsa yaşamaya alışmalısın artık.
    Bana formda milletle eğlenmeye gelmiş diyen şimdide senle eğleniyorum diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:05 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray abimizin üstüne gitmeyin belliki baya içerlemiş bu konulara. ah be abi bir zamanlar en azından model felan soruyodun motosiklet araştırıyodun şimdi ayağını yorganına göre uzatıcaksın felan demeye başlamışsın. bunun bi tık ötesi artık motosikleti hayatından temelli çıkartmak. bir kesim git gide zenginleşip tepeye çıkarken altta kalanları iyice dibe gömüyor. son zamanlarda iş iyice çirkinleşti. bize resmen 1 ay boyunca sadece temel gıda, barınma ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar para, fırsat veriyolar. ve sürekli makine gibi çalıştırıyolar. sabah çıkıyosun evden akşam eve yorgun geliyosun yatmadan önce 3-4 saatin var. yemeğini yiyosun bir iki bişeye bakıp uyuyosun sonra tekrar işe. başlarda tepeye ulaşabilme hayali sana motivasyon dayanma gücü veriyor. yıllar içinde rutine alışan beynin git gide geriliyor tümüyle kontrolü kaybediyosun durumu kabulleniyosun.

sonra seninle top gibi oynuyolar istedikleri düşüncüleri kafana yerleştiriyolar ordan oraya sürüklüyolar. durum malesef böyle kötü. yapılabilcek pekte bişey yok. ama tarihte herzaman günü geliyor bu kitlenin eline gerçekten kaderlerini değiştirebilcek bir fırsat geçiyor işte o zaman döngülerini bi süreliğine kırabiliyolar.

yani biz aynı taraftayız lütfen tepedekileri savunmaya çalışma kardeşim. onların söylediği her söz, yaptıkları her hareket, naptıklarını farketmemen için yapılıyor. senin bir süre içini rahatlatıyolar vakit kazanıyolar süreç böyle devam ediyor. belliki senin başını iyi döndürmüşler sen şuan bazı düşüncüleri kendi düşüncelerin sanıyor olabilirsin ama irdelemeye başlarsan, sorgulayışın sonuna kadar gidersen görüyosunki taa en başından anneni babanı kullanarak başlamışlar temeli kazmaya. bu konuları sorgulama yoluna girmek te zor iştir helede yaşın ilerlemişse, özellikle bazı şeyler artık iyice derine kazınmışsa. bak ben bir dönemler motosiklet almayı gerçekten tek kurtuluşum olarak görüyodum inanılmaz bir bıkkınlık gelmişti herşeyden o yüzden ne yapıp ne edip aldım kafama koyduğum motosikleti. gerçekten de beni müthiş mutlu etti halada ediyor. sende şuan benzer bir durum içerisindesin. sıkıcı muhasebecilik hayatında ilerde motosiklet sürebilme fikri bile belki senin şuan tutunacak tek dalın. adamlar senin işini kolaylaştıracağına dahada zorlaştırıyor sana onu bile çok görüyolar. ot gibi yaşa diyolar. paraya sıkışıyolar hemen vergileri yükseltiyolar. zerre umurlarında değiliz ne kadar umurlarında olmadığını önümüzdeki zamanlarda iyice köşeye sıkıştıklarında hep birlikte göreceğiz.
    Bak kardeşim ben kimsenin mali durumuna kimseyi küçümsemiyorum.Haddimde değil.Bana senin paran yok diye hakeret edilince karşılık veriyorum haklı olarak.Hiç bir partiyi de savunmuyorum.Muhakkak senin dediğin gibi kıt kanaat insanlar vardır.Ama türkiyede hiçbişey gizli saklı değil herşey ortada.Ve insanlar hayatından memnun.Bunuda kanıtlamamın tek yolu var önümüzdeki seçimler.24 haziranda bak seçim olacak seçim sonucunu görünce beni anlayacaksın.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    her yerde yazıyorum , ne ürettin, ne kazandın, ailene çevrene memlekete masraf olmaktan başka ne yaptın tüketici toplumun ferdi!! mu memleketin cari açıkların da bu pozisyonda yaşayan 22 milyon böyle vatandaşın emeği yok mu şimdi.
    bir + değer üretiyorsan ürettiğin değer kadarını harcayabilirsin fazlasını değil.
    zaten üreten adama , kazanana motor 50k , benzin 10 tl olsa dokunmuyor.
    20 - 25 yıl talebelik + 2 yıl askerlik ve işe girme en az 27 sene masrafsın bu memlekete , birde telefonun , motorunun , yaşam tarzının en iyisi olma beklentin var.
    ancak yazarsın ağlanır durursun devlete suç atarsın, başka bir şey yapamazsın . çünkü daha iyisine sahip olmak için yapaman gerekenleri ya bilmiyorsun , ya tembelsin yapmıyorsun, yada elinden gelmiyor , azim çalışkanlık aza tamah yok, elinden gelse zaten yapacaksın. sana mobilet bile çok.
    daha kendini ispat edemeyen adama kız bile vermiyorlar onu yazmayı unutmuştum sonradan ilave edeyim dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

bak bu forum konusu altındaki adamlara ; mototru alıyor biniyor geziyor. çünkü HAK EDİYOR bunları yaşamaya.
    Alıntı selchuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binmeye, sürmeye doyamadığımız motosikletimizle yaptığımız Ege Turumuzun ikinci bölümünü de paylaşmak geldi içimden değerli TRKdaşlarım

Bir önceki gönderimde, Salihli Setmog Motosiklet Festivali Diye Yola Çıktık, Ufak Bir Ege Turu Yaptık diyerek anlatmaya başladığım konuya devam edelim.

Salihli’de festival alanındaki kampımızda karavancı komşularımız vardı ve biz çadırları toplayıp yavaş yavaş motorları yüklerken nereye gideceğimizi ilgiyle ve merakla sordular. Sormakla da kalmayıp önerilerde bulundular. Hatta eski usul haritayı önüne koyduğumda tarif edeceği yolun haritada olmadığını ama gayet zevkli ve eğlenceli, satıh olarak da düzgün ve virajlı bir yol olduğunu söyleyerek başladı tarif etmeye. Manisa ve Menemen üzerinden Aliağa’ya, oradan da Zeytindağ’a kadar gidip, daha sonra Çandarlı’ya yönelerek Denizköy ve Bademli’ye gitmemizi, her ikisinde de güzel kamp yerleri olduğunu söyledi karavancı abimiz.

http://www.izpesinde.net/wp-content/...2_170602-k.jpg
    Aliağa Kordon 1

http://www.izpesinde.net/wp-content/...2_170707-k.jpg
    Adam Gibi Adam Nam-ı Diğer Tütüncü Murat

http://www.izpesinde.net/wp-content/...2_170628-k.jpg
    Aliağa Kordon 2

http://www.izpesinde.net/wp-content/...2-WA0005-k.jpg
    Aliağa Kordon 3

Aliağa Kordon’da püfür püfür bir mola verdikten sonra Zeytindağ üzerinden Çandarlı’ya geldik fakat bu kadar güzel yerlerle karşılaşacağımızı hakikaten tahmin etmemiştik. Hatta birkaçımız Bolu’daki yeri yurdu elden çıkarmaya hazırlanıp, buralarda yerleşebileceği yeni evler gözüne kestirmeye bile başladı.

http://www.izpesinde.net/wp-content/...2-WA0016-k.jpg
    Çandarlı 1

http://www.izpesinde.net/wp-content/...2_180920-k.jpg
    Çandarlı 2

http://www.izpesinde.net/wp-content/...181052-k-1.jpg
    Çandarlı 3

Fakat Çandarlı’dan sonraki duraklarımız Denizköy ve Bademli’deki kamp alanları hepimizi olmasa da bir iki arkadaşımızı tatmin etmeyince, motorları Ayvalık Cunda Adasına kadar sürmeye karar verdik. İşin kötü yanı nereye sorduysak boş yer yoktu ve biz 7 kişiydik. Neyse ki teknoloji devreye girdi ve foursquare sayesinde güzel bir otel bulduk. Akşam Cunda Adası’nı gezdik ve otele gittiğimizde ekip ikiye ayrıldı. 4 kişi daha erken dönmek zorundaydı ve 3'üncü gün sabah kahvaltısından sonra arkadaşlarımız bizden ayrılarak Bolu’ya, dönüş yoluna koyuldular. Biz 3 kişi olarak turun biraz daha tadını çıkarmak maksadıyla Ayvalık’ta Sarımsaklı’yı, Şeytan Sofrası’nı ve Cennet Tepesi’ni de gezdikten sonra, istikameti Balıkesir-Bursa üzerinden İznik’e çevirdik.

http://www.youtube.com/watch?v=QtNBpTQwu-8

http://www.izpesinde.net/wp-content/...3_111014-k.jpg
    Ayvalık Şeytan Sofrası

http://www.youtube.com/watch?v=PAO5WSG9yVk

http://www.izpesinde.net/wp-content/...3_123030-k.jpg
    Cennet Tepesi 1

http://www.izpesinde.net/wp-content/...3-WA0019-k.jpg
    Cennet Tepesi 2

http://www.izpesinde.net/wp-content/...3-WA0018-k.jpg
    Cennet Tepesi 3

İznik’e gece gelmemiz biraz şanssızlıktı aslında ama İznik Ayasofya Orhan Camii beni adeta büyüledi. 4’üncü yüzyılda yine eski bir kilisenin kalıntıları üzerine inşa edilerek yüzyıllarca Hristiyan tapınağı olarak kullanılan bu etkileyici mabed, 1331 yılında Orhan Gazi’nin İznik’i fethetmesiyle birlikte kılıç hakkı olarak camiye çevrilmiş. Sultan Süleyman Hân-ı Kanunî, 1500’lü yıllarda geçirdiği yangından sonra Başmimaranı Sinan’a, bu mabedi tekrar ihya görevi vermiş ve büyük ölçüde mimarisi de değiştirilen Cami, günümüzdeki haline gelmiş. Bu cennet vatanı bizlere yurt eden atalarımızdan Allah razı olsun, ruhları şad olsun…

http://www.youtube.com/watch?v=bbY1AlNIs5E
    Mustafa Topaloğlu mode on

http://www.izpesinde.net/wp-content/...3_213803-k.jpg
    İznik Ayasofya Orhan Camii

http://www.izpesinde.net/wp-content/...3-WA0031-k.jpg
    İznik

İznik’e geldikten sonra korktuğum başımıza geldi ve Mekece taraflarında çalışma nedeniyle yolun çok çok kötü hale geldiğini; toz, toprak ve çamur deryası olduğunu öğrendik. Biz de Karamürsel üzerinden dönmeye karar verdik. Karamürsel’e kadar çok dar ve eğimli olmasına rağmen, muhtemelen gece geç saatler olduğu için tenha olan yolumuz; Karamürsel’den sonra malum, gayet düzgündü. Fakat Bolu Dağı Tüneli’ni geçtikten sonra adeta buzdolabına girmiş gibi hissettim kendimi Highway’de depoları bir defa daha tamamen doldurduktan sonra abilerim Bolu’ya giderken, ben de Abant üzerinden sakin şehir (Cittaslow) seçilen Mudurnu’ya döndüm. Dolu dolu 3 gün süren ve 1700 kilometreyi aşan bu seyahatten dönüşümde, sabah ezanıyla birlikte Mudurnu’ya girmiş olmam da ayrı bir güzellikti benim için.

Kisa yazilinca daha cok okunuyor. Tipki bu yzdgim gbi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2023

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Koray ve Angry'nin yazılarını şirkette üşenmedim okudum, işsizlik işte.. Okudukça da gülüyorum, Allah muhabbetinizi daim etsin :D :D :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sorgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray ve Angry'nin yazılarını şirkette üşenmedim okudum, işsizlik işte.. Okudukça da gülüyorum, Allah muhabbetinizi daim etsin :D :D :D
    İsmini googlede arattırdım trojen gibi bişey heralde dikkat et sanada bulaşmasın.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    ben vergi vermeyin demiyorum sözlerimi niye çarpıtıyorsun.Geçen bir bakanda dedi benim eşim 29tl lik kıyma alıyor dedi.70tl ye alanın kendi problemi dedi.Ben ayağınızı yorganınıza göre uzatın diyorum.Gereksiz borca giripte ondan sonra akşama kadar para yok para yok diye çevrenizdekileri rahatsız etmeyin diye söylüyorum.

Ben muhasebecide çalışıyorum müşteriler her gittimde para yok diye ağlıyorlar sonra gidip lüks araçlar alıyorlar bu ayıp değil mi ?
    Millet halinden memnun sen konuşanlara bakma.Ben sana kaç tane 10-20 tane dairesi olupta akşama kadar ağlayan bir sürü insan sayıyım.[/QUOTE]

o millet dediğin rant ile inşaat sektörü balonu ile geçici zenginlik yaşayanlar, naylon fatura kesenler. böyle saçma savunmalara devam ederseniz 1 yıla kalmadan ekonomik çöküş geldiğinde online olmaya yüzünüz olmaz. ülke iyi yö-ne-til-mi-yor. bırakın dış mihrakları, dünya bizi kıskanıyorları. eğitim sistemi çocuk oyuncağına dönmüş. 22 aydır bi ohal var kaldırılmayan. ne ar-ge'ye ne katma değeri olan şeylere yatırım yapılıyor. inşaat inşaat inşaat şehirler beton kusuyor. arabası akıllı telefonu motosikleti olanlara bir sor bakalım 5 yıl önce ne kadar kredi kartı, avans para, kredi borcu varmış şimdi ne kadar var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet halinden memnun sen konuşanlara bakma.Ben sana kaç tane 10-20 tane dairesi olupta akşama kadar ağlayan bir sürü insan sayıyım.
    o millet dediğin rant ile inşaat sektörü balonu ile geçici zenginlik yaşayanlar, naylon fatura kesenler. böyle saçma savunmalara devam ederseniz 1 yıla kalmadan ekonomik çöküş geldiğinde online olmaya yüzünüz olmaz. ülke iyi yö-ne-til-mi-yor. bırakın dış mihrakları, dünya bizi kıskanıyorları. eğitim sistemi çocuk oyuncağına dönmüş. 22 aydır bi ohal var kaldırılmayan. ne ar-ge'ye ne katma değeri olan şeylere yatırım yapılıyor. inşaat inşaat inşaat şehirler beton kusuyor. arabası akıllı telefonu motosikleti olanlara bir sor bakalım 5 yıl önce ne kadar kredi kartı, avans para, kredi borcu varmış şimdi ne kadar var.[/QUOTE]

Ben daha öncedende söylediğim gibi hiçbir partiyi burada savunmuyorum.Ben diyorumki sizin söylediğiniz gibi mi benim söylediğim gibi mi seçim sonucunda göreceğiz diyorum.Demokratik ortam diyorum.Daha ne deyim ?

İnşaat sektöründe balon varmıdır yokmudur bilmiyorum anlamam o işten.Naylon fatura cezası hapistir.Borcu olanda kendisini ilgilendiriyor.Ben borç yapmıyorum o da yapmasın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)