Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Traktör Farı Fetişi ve Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar çok uzun zamandır buraları takip ediyordum ama yazmak hiç nasip olmamıştı.
    Hemen kendimi tanıtmaya geçeyim. Öncelikle ehliyet ve eğitim aşamasını bitirmek üzere olduğumu söyleyeyim. Ekipman meselesini çoktan hallettim motosiklet çizmesine kadar alabileceğim tüm güvenlik ekipmanlarını aldım içinizde hiç kuşku olmasın. Yapım gereği canım çok kıymetlidir, trafiği ciddiye aldığımı ve saçmalamayacağımı söyleyebilirim.üa

Gelelim motosiklet konusuna. Şimdi öncelikle ben yuvarlak far gördüm mü dayanamıyorum, hemen gidip yalayasım geliyor o derece hastayım. E malumunuz piyadada artık o eski naked makinalar da yok.

Başlangıç sınıfı için konuşursak elimizde üç model var; cbf250, ybr250, hyosung gt250 comet. Cbf ve ybr yuvarlak fark koşulundan geçseler bile tipten kalıyorlar. Evet çok sağlamlar, ikinci elleri hala var, servisleri çok kaliteli ama alacağım motor az biraz yakışıklı olmasını istemem de benim hakkım. Durum böyle olunca elimizde sadece hyosung kalıyor. Forumdaki tüm yorumları sanırım okudum. Yedek parça, servis, krank ve enjeksiyon sistemi sorunları var biliyorum ama o ne güzel tasarım o ne güzel far o nasıl bir motor bloğu o nasıl ses aman yarabbim.

Şimdi böyle bir durum içindeyken ki sanırım gönlüme söz dinletemeyip hyosung alacağım. Sizce çok büyük bir hata yapmış olur muyum? Evet çok kötü bir tercih diyorsanız hangi marka/model tavsiye edersiniz?

Şöyle yazıya bir baktım, bütçemi belirtmemişim; bütçem 6-10 bin lira arası, motosikletten beklentilerimi tam yazmamışım; çok yeni çizgilere sahip olmasın istiyorum(pulsar, cf moto) ve uzun yolda çok yormamasını istiyorum.

Not: Eğer hyosung gt250 comet 2008 öncesi karbüratörlü model alırsam diğer hyosungların(enjeksiyonlu gt250r/gt250 naked ve gv250) parçaları alacağım motora uyar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Valla sorularını ciddi okuyamadım, sebebini aşağıda belirtiyorum.

"Şimdi öncelikle ben yuvarlak far gördüm mü dayanamıyorum, hemen gidip yalayasım geliyor o derece hastayım."

Hocam bu normal bir hastalık değil
    bursalıali ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Dostum bajaj boxer 150 öneririm belli ki sende cafe racer ruhu var tam o işlere gelecek motor. Veya eski kasa ybr öneririm. Boxer alırsan custom yaparsın daha güzel olur diye düşünüyorum istanbul da grubumuz var cafe racer olarak.

Yahu tenkit edecek bişi yok , fetiş sadece mesela bende stocking.. neyse , tenere verelim farı yuvarlak ile modifye edin , alın size harbi traktör.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sorularını ciddi okuyamadım, sebebini aşağıda belirtiyorum.

"Şimdi öncelikle ben yuvarlak far gördüm mü dayanamıyorum, hemen gidip yalayasım geliyor o derece hastayım."

Hocam bu normal bir hastalık değil
    Normal değil biliyorum ama hastalık başa geldi mi çekilir.

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bajaj boxer 150 öneririm belli ki sende cafe racer ruhu var tam o işlere gelecek motor. Veya eski kasa ybr öneririm. Boxer alırsan custom yaparsın daha güzel olur diye düşünüyorum istanbul da grubumuz var cafe racer olarak.
    Evet cafe racer yapılmış makinaları da çok beğeniyorum ama boxer'ın o kampana frenleri yüzünde seçeceğimi sanmıyorum. Ayrıca şuanda gerek zaman gerek maddiyat konusunda proje yapabilecek gücüm yok. Yorumunuz için teşekkür ederim, grubunuzu görmüştüm forumda ama hala fotoğraf atmadınız

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu tenkit edecek bişi yok , fetiş sadece mesela bende stocking.. neyse , tenere verelim farı yuvarlak ile modifye edin , alın size harbi traktör.
    Abi stocking derken?? He tamam öyle fetiş diyosun. Tenere'ler de muazzam motorlar ama bütçemin çok azıcık üstündeler.(bütçem 6/10) Yine de çok teşekkür ederim yorumunuz için.
    Carbondioxid bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bence YBR250 ile CBF250 çok yakışıklı.Aralarından en mantıklı bu ikisi duruyor.Hyosung'un eziyetini çekmezsin en azından.YBR250 daha sorunsuz bu arada CBF'e göre

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Görsel olarak en güzeli gt250 bence

Motosikleti
    MT-07
    Suzuki SV 650A. Ben alamadım sen al Maalesef yeni modellerde yuvarlak fara tekrardan döndüler. CBF500'de yakışıklı ama yanına yanaştırmıyor kereta

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eebalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    traktör farı
    uu beybi, güzel bi hareketlenme oldu bende.

traktör farı genelde tek ampüllü, hüzmesiz ve yakın mesafeyi aydınlatma amaçlı olduğundan motora pek uygun değil. gece vakti ampülü elektriğe bağlayıp milimetrik olarak hüzme ayarı yapıp (far tasının içinde, ampülün kaç mm ileri - geri oynayacağı vs) bulduğunuz konumda ampülü sabitleyebilmek için bir sürü contamsı pulumsu parça lazım oluyor. hepsi halloldu diyelim, bu farlar yukarı yani gökyüzüne doğru da bir miktar ışık verdiğinden verimsiz oluyor. çünkü kullanış amacı traktörün tepesinden çalışma alanını aydınlatmak.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Başlangıç için önermek yanlış olur ama hyosung almaktansa kawasaki er-5 tam senin aradığın adam
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yuvarlak far fetişini görünce cb250r geldi aklıma

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuvarlak far fetişini görünce cb250r geldi aklıma
    Benim de aklıma ilk o geldi ama 6-10 bin tl arası demiş arkadaş
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Arkadaşlar yaptığınız tüm yorumları okudum çok teşekkür ederim.

Sanırım er-5' i dediğiniz gibi başlangıç sınıfı olmadığı için eliyorum. Yukardaki arkadaşlar ybr'nin güzel olduğunu söyledi, ybr'lere tekrar göz gezdireceğim. Cb250r denmiş harika bir motora benziyor ama bütçe :( .

@solmyr
    Hiç bu kadar ayrıntılı cevap verebileceğinizi düşünmemiştim. Gerçekten şok oldum. Traktör farları hakkında en az Necmettin batırel' in ekonomi bilgisi kadar bilginiz var, tebrik ederim.

Not: Şimdi malumunuz biraz yaşlı motorlara bakıyorum, motor bilgim kağıt üzerinde iyi olsa da hiç ybr250nin yada gt250nin sorunsuz nasıl çalıştığını bilmediğim/görmediğim için expertiz yaptırmayı düşünüyorum. Sizce bir expertiz şirketine mi yaptırsam yoksa işinin ehli olduğunu "duyduğum" bir ustaya mı göstersem?

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    O civarda para ayırdıysan temiz bir GT250 bulup alabilirsin.
    Ama sabırlı olman lazım. İlk gördüğün Hyo'ya saldırıp alma.

Hangi şehirdesin?

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O civarda para ayırdıysan temiz bir GT250 bulup alabilirsin.
    Ama sabırlı olman lazım. İlk gördüğün Hyo'ya saldırıp alma.

Hangi şehirdesin?
    Sanırım duymak istediğim şey buydu teşekkür ederim. Şimdi anladım ki ben motor tavsiyesi istemiyormuşum. Zaten kararımı çoktan vermişim sadece destekleyici, çok da mantıksız bir iş yapmadığıma dair yorum istiyormuşum.
    Hangi motoru alırsam alayım aklımda gt250 naked kalacak çünkü .

İstanbuldayım malum siteden ilanları kovalıyorum. Eğer temiz bi gt250 bulmazsam mantığın sesini dinleyip sym Wolf 250 alırım diye planladım.

Not: arkadaşlar yukarıda belirttiğim expertiz konusunda hala bir bilgiye ulaşamadım.

Not: Hyosung gt250 naked kullanmış arkadaşlar bana ulaşabilirse bir kaç bir şey sormak istiyorum.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Motosiklete expertiz yapan var mı bilmiyorum. Güzel bi ustaya baktırmak daha iyi olur

Motosikleti
    Facebook'ta büyük Hyosung GT250 grubu var. www.facebook.com/groups/gt250Turkiye

Özellikle grubun yöneticileri Hyo. konusunda çok bilgili, tecrübeliler. Mesela Aykut U. Bey, Ahmet D. Bey, Celal B. Bey...
    Etraftaki birçok Hyo.'yu tanıyorlar. Ayrıca distribütör ile iletişimdeler.

İlan filan denk geldiğinde sorabilirsin. Bu konuya yazdıklarını orada yazabilirsin.
    Hepimiz elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Düzenleme:

Ben zamanında şu fotodaki Hyo.'ya tutulup Hyo. sevdasına başlamıştım. Grupta da motorunu buna benzer yapanlar var. Ben henüz para harcayamadım.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook'ta büyük Hyosung GT250 grubu var. www.facebook.com/groups/gt250Turkiye

Özellikle grubun yöneticileri Hyo. konusunda çok bilgili, tecrübeliler. Mesela Aykut U. Bey, Ahmet D. Bey, Celal B. Bey...
    Etraftaki birçok Hyo.'yu tanıyorlar. Ayrıca distribütör ile iletişimdeler.

İlan filan denk geldiğinde sorabilirsin. Bu konuya yazdıklarını orada yazabilirsin.
    Hepimiz elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Düzenleme:

Ben zamanında şu fotodaki Hyo.'ya tutulup Hyo. sevdasına başlamıştım. Grupta da motorunu buna benzer yapanlar var. Ben henüz para harcayamadım.

http://moto.zombdrive.com/images/hyo...met-2004-7.jpg
    Bu nasıl bir yakışıklılıktır yarabbi. Pardon fotoğraf aklımı aldı. Normalde facebook kullanmıyordum sırf bu grup için açacağım bir tane. Çok sağolun valla, ben de keşke şöyle bi grup olsa da hyosungcularla konuşabilsem demiştim.
    Muhtemelen ilk gönderim ilan sormak olacak

Motosikleti
    GT250 Türkiye grubundan aldığım hoşuma giden türde birkaç Hyo. fotoğrafı atayım;
    Mesela GT650'yi şöyle yapmışlar;
    Okan Ö. paylaşmış;

Şunlar da GT250;

Mehmet S.‎ paylaşmış;

Barbaros O. ve Engin B. paylaşmış;‎

Ahmet D. paylaşmış;

Aykut U. paylaşmış;

---
    Şunlar da benim motor;
    (Normalde tam ekipmanlı kullanıyorum ama bu istisna durum. Gömlekli olduğum için utanıyorum ama foto güzel olduğu için paylaşmadan duramıyorum. )

Motosikleti
    DRZ400SM
    Onlar nasıl güzel customlar. Hiç bilmiyordum Türkiye'de böyle elemanların olduğunu. Benim bile canım çekti

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler