Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalışmıyor :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar kanuni scooter motosikletim var .
    Dün 3 motor belgrad ormanına geziye gittik benim benzinim bitti ormanda . Benim motoru benzinliğe çektik arkadaşın motoruyla. Ordan benzin aldım bindim eve geldim saat 7 gibi. Sonra akşam 12 de oturdum motorun üstüne çalışmadı . Sabah baktım yine çalışmadı sizce neden çalışmıyor olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benzini bitirdiğiniz anlarda musluk konumunu yedeğe alıp unutmuş olmayın , yahut bi cikle konumu vs , aklıma bunlar geldi

Bunlar normal ise , çalıştırma denemenizde egzozdan çiğ benzin kokusu yoğun geliyorsa , boğulma olabilir , musluğu kapayın bolbol ayak marşı basın tastaki benzin ve icerdeki benzin bitsin , gazı tam açın , sonra tekrar musluk acip deneyin gaz vermeden.bu donanim yoksa scooter kullanan tanidiklarinizi göreve çagirin.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzini bitirdiğiniz anlarda musluk konumunu yedeğe alıp unutmuş olmayın , yahut bi cikle konumu vs , aklıma bunlar geldi

Bunlar normal ise , çalıştırma denemenizde egzozdan çiğ benzin kokusu yoğun geliyorsa , boğulma olabilir , musluğu kapayın bolbol ayak marşı basın tastaki benzin ve icerdeki benzin bitsin , gazı tam açın , bu donanim yoksa scooter kullanan tanidiklarinizi göreve çagirin.
    Yedek depo ve musluk yok malesef

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motoru boğdurmuşsun,benzin koyduktan sonra çok mu zorladın çalıştırmak için..veya otomotik jikle var scooterlerde ona baktır.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru boğdurmuşsun,benzin koyduktan sonra çok mu zorladın çalıştırmak için..veya otomotik jikle var scooterlerde ona baktır.
    Ayak marşıyla uzun uğraş sonucu çalıştı fakat şimdi yokuş yukarı iki kişi vurumca gıcırtı sesi geliyor çıkmıyor motor

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erhndrn74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşıyla uzun uğraş sonucu çalıştı fakat şimdi yokuş yukarı iki kişi vurumca gıcırtı sesi geliyor çıkmıyor motor
    Motor karbütarörlü diye tahmin ediyorum? Öyleyse karbüratörü bir çıkarıp temizleyin; benzin bitince deponun dibindeki pislik karbüratöre dolmuş, tıkamıştır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)