Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CF Moto 400 NK Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    CBR125R ile nerdeyse 20.000 bulucam artık o benden ben ondan bezdim.Şehir içi kullanıyorum daha çok Naked bi motosiklet bakıyorum uzun süre kullanacagım cbr125r 2.5 yıl gitti buda 3-4 ü zorlar.Şimdi bu motosiklet hakkında herkes bildiklerini söyleyebilir mi fazla bilgi yok forumda veya internette forumlarda.Malum sitede düşük km de satmaya calısıyolar sadece bi sıkıntısımı var acaba bilen var mı? alınır mı 2.ci motor olarak naked ne onerırısınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Yalnız tipi çok güzel ya

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125R ile nerdeyse 20.000 bulucam artık o benden ben ondan bezdim.Şehir içi kullanıyorum daha çok Naked bi motosiklet bakıyorum uzun süre kullanacagım cbr125r 2.5 yıl gitti buda 3-4 ü zorlar.Şimdi bu motosiklet hakkında herkes bildiklerini söyleyebilir mi fazla bilgi yok forumda veya internette forumlarda.Malum sitede düşük km de satmaya calısıyolar sadece bi sıkıntısımı var acaba bilen var mı? alınır mı 2.ci motor olarak naked ne onerırısınız.

https://i.hizliresim.com/W7lLN2.jpg
    Evt, tipi güzel,fakat geri kalanı nasıldır???....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evt, tipi güzel,fakat geri kalanı nasıldır???....
    Bu konuyu o yuzden actım kullanıcısı vardır koskoca motosıklet.net te bi şeyler soyeleyebilir herhalde.
    YOU DONT NEED A THERAPIST IF YOU OWN A MOTORCYCLE-Anonymous

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    İstabulda test motoru var. Bayilere bir sor istersen bir dene. Ben duke 250, dominar ve nk400 arasında kalmıştım, 3ünü de test edip dominar aldım. Bana göre nk400 ağır bir motor. Sürüşümün %95ini şehir içi trafikte geçirdiğim için alışma süreci yaşayacağım tehlikeyi göze almadım. Dominarla arasında 20kg civarı bir fark olmasına rağmen dominarda hiç öyle bir ağırlık hissetmedim. Fiyat, aksesuar ve parça fiyatları sebebiyle dominar tercih ettim. 800km oldu memnunum. Para sıkıntı olmasaydı bu aşamada(8bin km tecrübe) CB500F düşünürdüm.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ayrıca dominarın artıları var ktmde de kullanılan kaydırmalı debriyaj bunun bir örneği mesela

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    upppppppppppppppppp

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Zamanında bayii’ye ilk geldiğinde gidip incelemiştim,gp kompozit bi kaç parça aksesuar üretti diye biliyorum,ön cam,çamurluk sıyırıcı gibi. İlk izlenim olarak boya kalitesini,gidon darlığını,artçı selesini(evliyim),ve abs modülünün olduğu yeri hiç beğenmedim(salıncak arka teker arası)Beğendiğim yönleri ise tasarımı oldu heybetli duruyor. Kawasaki’nin Er4 bloğunu kullandığı söyleniyor. Sonuç olarak 2006 600-800cc,2010-2017 250cc’ye bu paraları vermektense hem yeni model,hem güçlü bi motosiklet alınabilir. Şahsi fikrime gelirsek test edip karar verin...

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Guncelllll

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guncelllll
    https://www.youtube.com/watch?v=SuWVU_5uOiU
    kardeş izle bi bakalım nasıl fazla bilgi yok bu adam incelemiş motorcu abi incelemiş biraz araştırsan daha neler bulursun.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bende 400 NK düşünmüştüm şimdi Dominara biniyorum. Arkadaşımda da NK var arada alır binerim. İlk olarak motorun geliş sürecini yakından takip ettiğim için iyi biliyorum ilgili başlıklarda da yorumlarım duruyor. Bi kere töbe ben öyle firmadan bırak mal almayı bidaha almayı düşünmem bile, düşünme aşamasında bile fıtık ettiler. En az 4-5 kez tarih verdiler geldi, gelecek, geliyor, gümrükte derken Sezon başlayıp bitiyordu gidip Dominarı aldım. Ama asıl sinir bozucu olan firmayla iletişim kuramamaktı. Şimdi makine sonuçta Allah muhafaza bi olumsuzluk durumunda nolur düşünemiyorum bile. Motora gelecek olursak yukarda yazılmış Dominardan bi miktar daha ağır ama Allah var hissettirmiyor pek. Motorun dengesi çok güzel. Dominara kullanıcı olarak yazıyorum bunu eğer hafif motordan geçilecekse bu göz önünde bulundurulmalı çünkü 200+ kg az bi ağırlık değil. Performans olarak Dominarla aynı hemen hemen ama kalkışta dominar daha seri, NK biraz hantal kalkıyor. NKda artçıyı düşünmeyeceksin çünkü firma da düşünmemiş, artşı selesi yok gibi. Yakıtı dominardan fazla ben test etmedim ama öyle dediler sonuçta Nk çift silindir haliyle daha çok yakar. Sonuç olarak alıp test etmek lazım ona göre karar verilir burda ne yazarsak boş çünkü herkesin beklentisi ve kriterleri farklıdır.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Yedek parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsin ki geçenlerde birisi 150 nk için zincir dişli seti bulamıyordu orjinal olarak. Dominar daha mantıklı o açıdan bakarsak ama tip gidiş duruş vs konusunda cf moto nk 400 daha güzel. İmkan varsa bu ikisinden de sıyrıl cb500f e yönel derim

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Bende 2 ay önce aldım. Dominarla arasında kaldım fakat bu çok daha güzel ve çift silindirli güçlü olduğu için tercih ettim.Kilosu beni hiç zorlamadı.

Viraj kabiliyeti çok güzel rüzgarlı havalarda önceden uçardım köprüde bununla 100 le geçiyorum köprüdeki diğer motosiklet sürücüleri bana bakıyor gerçekten :D

Frenleri mükemmel abs herzaman devreye girmiyor gerçekten çok beğendim önde çift disk var.

Gelen geçen bu ne fiyatı ne kaçlık çok güzelmiş diye yanımda beliriyor. Daha öncede R25 DUKE250 KTM RC200 Kullandım kimse yanıma gelipte bişeyler sorup söylememişti.

Sesini 6 bin devirden sonra çok beğenirsin.

Yakıt olarak rodajda 3.8 litre geziyordum. Servise götürünce şaşırdılar. Baya az yaktırmışım rodajına çok dikkat etmiştim o yüzdendir belki.
    Şuan agresif kullanırsam 4.5 5.5 litre arasında yaktırıyorum.

İki farklı modu var ekonomide gerçekten ekonomik oluyor sport a alınca çok bir fark yok fakat hissedebiliyosun.

Arka selesi küçük. Yağmurda sırtına çamur atıyor.

Geri geri giderken ağırlığından zorlanıyosun. Gidonu çok geniş değil aralara rahat giriyorsun. Duke250 kullanırken gidon rahatsız ediyordu beni genişti

Torku gücü kişiye göre değişir fakat r25 ten ben geçtim 400nk ya farkı hissediyosun aradaki.
    Rodajdan sonra 185e kadar çıktım. Aynı yolda r25 le 172 yapmıştım.
    İkiside daha fazla yapar gibiydi fakat 400nk daha çabuk çıkıyor o hızlara.
    Titreşimi bence 100e kadar yok gibi 120den sonra titreşim ayaklarda oluyor.
    Bende siteye koydum satıcam fakat benim satma nedenim belli ben her motosikleti hemen satıp başka alıyorum hepsinin tadına bakmak istiyorum :D

Bundan önce duke250 aldım sıfır 2000km kullandım ondan önce rc200 vardı 4000km yaptım. r25 ile 4000km yaptım. Hepsini hemen hemen 2 ayda sattım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bu arada 2 rengide güzel olmak ile birlikte siyah rengi çok daha güzel gösteriyor motoru

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Fakat şöyle bir şey var gidonun geniş olması motorun dönüş çapını düşürür ve hareket kabiliyetini arttırır. Azaltmaz.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 ay önce aldım. Dominarla arasında kaldım fakat bu çok daha güzel ve çift silindirli güçlü olduğu için tercih ettim.Kilosu beni hiç zorlamadı.

Viraj kabiliyeti çok güzel rüzgarlı havalarda önceden uçardım köprüde bununla 100 le geçiyorum köprüdeki diğer motosiklet sürücüleri bana bakıyor gerçekten :D

Frenleri mükemmel abs herzaman devreye girmiyor gerçekten çok beğendim önde çift disk var.

Gelen geçen bu ne fiyatı ne kaçlık çok güzelmiş diye yanımda beliriyor. Daha öncede R25 DUKE250 KTM RC200 Kullandım kimse yanıma gelipte bişeyler sorup söylememişti.

Sesini 6 bin devirden sonra çok beğenirsin.

Yakıt olarak rodajda 3.8 litre geziyordum. Servise götürünce şaşırdılar. Baya az yaktırmışım rodajına çok dikkat etmiştim o yüzdendir belki.
    Şuan agresif kullanırsam 4.5 5.5 litre arasında yaktırıyorum.

İki farklı modu var ekonomide gerçekten ekonomik oluyor sport a alınca çok bir fark yok fakat hissedebiliyosun.

Arka selesi küçük. Yağmurda sırtına çamur atıyor.

Geri geri giderken ağırlığından zorlanıyosun. Gidonu çok geniş değil aralara rahat giriyorsun. Duke250 kullanırken gidon rahatsız ediyordu beni genişti

Torku gücü kişiye göre değişir fakat r25 ten ben geçtim 400nk ya farkı hissediyosun aradaki.
    Rodajdan sonra 185e kadar çıktım. Aynı yolda r25 le 172 yapmıştım.
    İkiside daha fazla yapar gibiydi fakat 400nk daha çabuk çıkıyor o hızlara.
    Titreşimi bence 100e kadar yok gibi 120den sonra titreşim ayaklarda oluyor.
    Bende siteye koydum satıcam fakat benim satma nedenim belli ben her motosikleti hemen satıp başka alıyorum hepsinin tadına bakmak istiyorum :D

Bundan önce duke250 aldım sıfır 2000km kullandım ondan önce rc200 vardı 4000km yaptım. r25 ile 4000km yaptım. Hepsini hemen hemen 2 ayda sattım.
    Youtube'da top speed videosu olarak en yüksek 176km/h gördüm, o da yokuş aşağı...Sizinki maaşallah ''iyi'' açılmış...Bundan daha güçlü ve torklu CBR500 var bende 188km/h görüyor. Çinli göstergede fazla atmıyorsa-baya iyi gidiyor(muş).
    The Power of The Dreams.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'da top speed videosu olarak en yüksek 176km/h gördüm, o da yokuş aşağı...Sizinki maaşallah ''iyi'' açılmış...Bundan daha güçlü ve torklu CBR500 var bende 188km/h görüyor. Çinli göstergede fazla atmıyorsa-baya iyi gidiyor(muş).
    Başkan 500R 1-2k daha fazla devir çevirse 200'leri görür. Ninja'nın top speedi 500R'dan daha fazla misal. Bende yokuş aşağı maksimum 187 gördüm. Nk400'de yanlışım yoksa 12.500 devir çeviriyor.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    2 defa test ettim, çok eğlenceliydi, kesinlikle dengeli ağırlığını hissetmiyorsunuz ancak bir yerden geri geri çıkartayım dediğiniz ağırlığını hissediyorsunuz, malzeme kalitesi ve frenleri bence çok iyi, tok vites geçişleri kimine kötü gelse de benim hoşuma gitti, rodajda olduğu için hızını tam test etmedim ama 400'lük bir motor için bence yeterli derecede hızlanması var, torku güzel,dönüşlerde bence çok iyi dengesi var, üstündeki stok tekerler kesinlikle çok iyi, tabi uzun kullanım sonrası kalitesi daha da belli olur, gp kompozit aksesuar konusunda desteği veriyorsa da o da güzel, kesinlikle artçı selesi hikaye, artçı için iyi bir motor değil, idare eder, görüntüsü harika, göstergesi bence çok iyi, abs frenler çok iyi iş görüyor, test etmiştim.

dediğim gibi bu motor fiyatına göre çok iyi bir performansa sahip, sadece servis yedek parça muamma onu da kullanıcılar söyleyecek, bir de ağırlık merkezinin biraz önde olması biraz itici olmuş ama cidden alıştıkça umursanmayacak hale gelecektir, çünkü her motorun karakteristiğine alışmak zaman alır, cf motor bence çok çok iyi bir iş yapmış, tıpkı dominar gibi şans verilmesi satın alınması gereken bir motor, ben motorumu yeni aldığım için ve her motoru en az 2 yıl kullanmak istediğimden almayı düşünmedim hem de fiyatı baya uygunken. ancak diğer sene cb650f hayali suya düşer ve 400nk fiyatta abartmaz, sorunsuz bir halde servis yedek parça olursa zaten test ettiğim için neden olmasın, tipi bile beni benden alıyor, aklıma gelmişken önemsiz bir eksik ama 650nk da olan halojen farların olmaması da ayrı bir eksiklik ama çözümü basit.

burada testimin detaylarına bakabilirsin. umarım en iyi seçimi yaparsın ve kazasız belasız yollarda keyifle gezersin
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...basligi-7.html

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat şöyle bir şey var gidonun geniş olması motorun dönüş çapını düşürür ve hareket kabiliyetini arttırır. Azaltmaz.
    Bana dediyseniz ben hareket kabiliyeti ile ilgili bişey söylemedim iki araba arasına girerken çok geniş olduğu için birkaç defa aynalarına çarptım aralardan giremedim. Çok kıvrak ama dediğiniz gibi sadece araya girerken sorun yaşadım.

Teşekkürler. Evet galiba iyi açıldı rodajı çok dikkatli yapıyorum. Rodaj bana çok eğlenceli geliyor sakin güzelce sürüyorum hoşuma gidiyor öyle sürmek.
    Rodajdan sonra baya agresif kullanıyorum ama arada :D

Dediğiniz gibi gösterge yanlış değilse gerçekten iyi hızlara çıktı naked 400cc bir makinaya göre düz yolda gitmiştim.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tamam o zaman haklısınız gidon genişliği araçların arasından geçerken tabii ki sıkıntı
    Huseyin9595 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)