Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Shoei

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Arkadaslar kafami herkes medium olcdu ,kaski alirkende medium aldim magaza gorevlisi medium verdi, Shoei Qwest Blood food,kaski kafama yanlarindaki astardan tuttugumda sokabiliyorum ancak ama astarsiz cikarabiliyorum iterek,yukari assaagi ve hizli sagsolda sadece derimle beraber hareket ediyor kask.yanaklarda tatli bi sıkma var,cok tatli,isaret parmagim cene bolgesine giriyor,fakat kas bolgesine girmiyor burda okey ama ,kaskin kafamdan ittirmemle cikmasi garip degil mi , intermediate oval kafam yani tam shoeilik aslinda kaski yeni aldim cok tedirginim suan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kafami herkes medium olcdu ,kaski alirkende medium aldim magaza gorevlisi medium verdi, Shoei Qwest Blood food,kaski kafama yanlarindaki astardan tuttugumda sokabiliyorum ancak ama astarsiz cikarabiliyorum iterek,yukari assaagi ve hizli sagsolda sadece derimle beraber hareket ediyor kask.yanaklarda tatli bi sıkma var,cok tatli,isaret parmagim cene bolgesine giriyor,fakat kas bolgesine girmiyor burda okey ama ,kaskin kafamdan ittirmemle cikmasi garip degil mi , intermediate oval kafam yani tam shoeilik aslinda kaski yeni aldim cok tedirginim suan
    Keşke kafanı ölçüsünüde yazsaydın. Yazdıklarını baz alarak aldığın kask sana uygun. Balaklava takarsan eğer yağ gibi çıktığını farkedeceksin. Kaskı bağlamayı unutmadığın müddetçe mesele yok.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    57 cm olctuler ve m dediler , suan kafama taktim tekrar yanaklarda hafif acilma var tam bagliyip kasin bi cm yukarsina ayarladigimda sorun yok ama kaski yukari itince cikma olayi dyorlar.butun gucumle itersem bagcik tutuyo kaski yani cikna noktasina geliyo ama yukari assagi hareket ettirirsem sadexe derilerim oynuyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    57 cm olctuler ve m dediler , suan kafama taktim tekrar yanaklarda hafif acilma var tam bagliyip kasin bi cm yukarsina ayarladigimda sorun yok ama kaski yukari itince cikma olayi dyorlar.butun gucumle itersem bagcik tutuyo kaski yani cikna noktasina geliyo ama yukari assagi hareket ettirirsem sadexe derilerim oynuyor
    Herşey yolunda güle güle kullan.

Ek bilgi zaten alt bağlantıyı bağlamazsan sımsıkı sarsa (küçük beden kask bile taksan) bile ilk çarpmada uçup gider o kask.

Not: Shoei uzun yuvarlak kafa türüne daha uygun, kafa şeklinin kaska uyduğunu varsayıyorum.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    cok sagolun , cebimdeki tum parayi verip aldigim seyin bi an icin uygun olmamasi durumu rahatsiz etti,bide deniyip aldim..

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask kafana olmus gibi . Tarifinden onu anladım . Uzun süre takılı kaldığında bazı noktalardan baskı yapmiyorsa sıkıntı yok .

Allah sağlamlığını test ettirmesin

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bence fazlasıya olmuş.
    Yani sıkı bile olmuş.
    Haziranda temmuzda yüzün erir o kaskta.

Kendine birkaç tane balaklava al, yazlık üretilmiş, ince ve biraz da kaygan olanları vardır.
    Kazasız belasız bin.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Cok sagolun Allah razi olsun,sizede insallah test ettirmez,balaklavalari ayarladim abi ama bandana seklinde farkedermi

Motosikleti
    Dominar 400
    Yeni almışsın daha o pedler yumuşayıp alışıcak tedirgin olcak bişi yok bence. bende mt'nin kaskını kullanıyordum tam 2 hafta sıktı yüzümü sora yüzümün şeklini aldı pedler

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bir süre yanaklarını ısırıyor olman gerekir, ki durum anlattığın kadarı ile öyle. Dert etme, 1 ay icinde günden günde rahatlar.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    kaski 9 10 kez takip cikardim ilkte sıktıgı gibi yanagi sıkmıyor cok tatlı sıkıyor,hatta en aza indi de denebilir,ama yanaklar tombiklesiyo yani nasil denir bilemedim :D

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Yaşadığınız probleme görmeden yorum yapmak çok zor tavsiyem shoei satan bir yere uğrayıp beden ölçünüzü ve kaskın iç pedlerini kontrol ettirmeniz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Zaten kaski magazadan aldim sadece aldigimda daha sıkıyordu 11 12 kerecgiydim kaski

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Zaten kaski magazadan aldim sadece aldigimda daha sıkıyordu 11 12 kerecgiydim kaski
    Kaskı mağazadan aldığınızı ve almadan kafanızı ölçtüklerinizi söylemişsiniz zaten. Benim söylemek istediğim başka bir problem söz konusudur. Kafa tipinizi yanlış biliyor olabilirsiniz. Belki qwest yerine gt air yada farklı bir kada daha uyumlu olacaktı. Yaşadığınız problemi burada anlatmaya çalışsanızda görmeden birşey söylemek çok zor tekrar söylüyorum. Kaskı size satan kişiye değil başka bir bilirkişiye kontrol ettirin...

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Kask rahatsiz hissettirmiyor,ama tek tedirginligim su,kaski kafamdan baglarini kullanmadan cikartabiliyorum.videolardan baktim kask kafaniza uygun mu diye o haric digerleri tutuyor,bagla cenemin arasina parmagim girmiyor,alnima girmiyor sag sola harekette kask donmuyor kafam donuyor ama ilk dedigim tedirgjn etti

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kaskı taktın, çene bağını bağladın. çenenle bağın arasına 2 parmak girmesi lazım, yani 2 parmak girecek kadar sık, fazla değil.
    bağlamadan tabi ki kafadan çıkar kask, ömür boyu kaskla mı yaşayacaksın?
    yanakların tombikleşmesi, yanaklarını içten hafif ısırman kaskın kafana olduğunu gösterir.
    yarım saat, 1 saat süre sonunda kafanın herhangi bir yerinde vurma, ağrı, acı yoksa o kask olmuş demektir.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

2 ay önce shoei qwest blood aldım, işe gidip gelirken kullanıyorum. ev-iş arası 15 km ve çok memnundum. Bu hafta başı ilk kez uzun yol olarak 100 km'lik yol yaptım ve seyahatin 35. dakikasından itibaren kaskın üst tarafı kafama iki yönde ciddi baskı yapmaya başladı. Yolda mola verdim ve biraz rahatladı, Kafa ölçüm 59 cm, medium aldım. Acaba yanlış mı yaptım? bazi arkadaşlar normal olduğunu söylüyorlar. Kafa yapım uzun kafa yapısı...
    bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

gerçekten normal midir ilk uzun seyahatte bu kadar sıkması?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

2 ay önce shoei qwest blood aldım, işe gidip gelirken kullanıyorum. ev-iş arası 15 km ve çok memnundum. Bu hafta başı ilk kez uzun yol olarak 100 km'lik yol yaptım ve seyahatin 35. dakikasından itibaren kaskın üst tarafı kafama iki yönde ciddi baskı yapmaya başladı. Yolda mola verdim ve biraz rahatladı, Kafa ölçüm 59 cm, medium aldım. Acaba yanlış mı yaptım? bazi arkadaşlar normal olduğunu söylüyorlar. Kafa yapım uzun kafa yapısı...
    bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

gerçekten normal midir ilk uzun seyahatte bu kadar sıkması?
    59cm large beden gerekli.Küçük geldiği için ağrı yapıyordur.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    pardon large aldım, yanlışlıkla medium yazmışım...xl alacaktım ama xmax 250 sele altına sığmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

yorum yapacak kimse yok mudur?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Santimetre kabaca fikir verir. Kaskın büyük geldiğini anlamak kolay. Küçük geldiğini veya size uymadığını anlamak için 30-45 dakika takmalısınız. Kaskı alır almaz evde bunu denemeniz gerekir. Siz bunu seyahat şartları dayatınca yapmışsınız.
    Kask ya küçük, ya da basınç noktası oluşuyor, pratikte ikisi de aynı. Uzun süre takamazsınız kaskı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)