Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsardan MT-25'e Geçiş Ve Detaylı Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar , yurt dışından döndüğümde taş seleli pulsarımı satıp mt-25 almayı düşünüyorum. Abssiz ve büyük ihtimalle 2015-2016 model olanı alacağım. Şuanlık diğerleri söz konusu değil. Motor hakkında değerli bilgilerinizi bekliyorum. Ayrıyetten yaz ayında ufak bir balkan turu yapacağım. Uzun yolda mt-25 sıkıntı çıkarır mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Şuan Türkiye'de 20000tl'ye satıyor bayiler sıfır 2017 modelini. Millet aynı parayı istiyor 20000km yapmış olanlara. Benim duyduğum yakıtının fazla olduğu. Su gibi içiyormuş. Daha da birşey bilemeyeceğim. Titremiyor diyorlar. Daha ne olsun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    pulsardan sonra öyle ahım şahım bir fark olmayacaktır. çift silindir titreşimi daha az biraz daha iyi gidiyor ama daha çok yakıyor. bana naked motorlar turlar için tasarlanmamıştır daha çok şehir içi pratik kullanım için tasarlanmıştır. ha yapılmaz mı yapılır ama çok yorar. bir de hele ki balkan turu için daha güçlü makinaya ihtiyacın var. bana sorarsan ne kadar bütçen var bilmiyorum ama 2013 14 lere inip yüksek hacimli güçlü bir motor kovalarsan daha çok işine yarar.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Sakin kullanimda (90-100 km hiz) 3.6 yakiyordu benim mt-25. Oturus pozisyonu dik olmadigi icin bence uzun yolda yorar. Cb500f dahil naked makineler kullandım. En egik oturuş sanirim mt-25 tedir. Ruzgar sıkıntısı da var. Takdir sizindir. Bence uzun yolda zorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    imkan varsa bütçeyi esnetip cbr500r kovalanır. az yakar nispeten iyi gider. konforludur sorunsuzdur cillop gibi binilir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin kullanimda (90-100 km hiz) 3.6 yakiyordu benim mt-25. Oturus pozisyonu dik olmadigi icin bence uzun yolda yorar. Cb500f dahil naked makineler kullandım. En egik oturuş sanirim mt-25 tedir. Ruzgar sıkıntısı da var. Takdir sizindir. Bence uzun yolda zorlar
    MT-25 aldıydım. Yaktın beni Neyse gidon yükseltme takarız artık...

Motosikleti
    Gidon yukseltme ve geri cekme al bence daha iyi oluyor

Uzun yolda zorlaması sıkıntı yaratmaz zaten mola vermeyi çok seviyorum gider kahvemi alır devam ederim. Pulsardada ön camım olmadan uzun yolculuklar yapıyorum o acıya alıştım ve artık eğlenceli geliyor. 2016-5-2016 modellerinin frenleri iyi midir ? Herhangi bir kronik sıkıntısı var mıdır ? Onun dışında yakıt konusu ekonomik şekillerde aşağıya çekebiliriz pek problem olmaz.

Motosikleti
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda zorlaması sıkıntı yaratmaz zaten mola vermeyi çok seviyorum gider kahvemi alır devam ederim. Pulsardada ön camım olmadan uzun yolculuklar yapıyorum o acıya alıştım ve artık eğlenceli geliyor. 2016-5-2016 modellerinin frenleri iyi midir ? Herhangi bir kronik sıkıntısı var mıdır ? Onun dışında yakıt konusu ekonomik şekillerde aşağıya çekebiliriz pek problem olmaz.
    Hocam frenler bence yeterli. Benim lastiklerim orijinal kotu lastik olmasina ragmen sikinti yasamadim. Herhangi bir kronik sikinti duymadim. Sadece motorun 6-7 devri en uygun devir olmasina ragmen titresim araligi da ayni devirlerde oluyor. O biraz kotu baska hicbir sikintisi yok
    SlimeDont bunu beğendi.

Tamamdır çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.
    eğer Pulsar kullanıp MT 25'e ilk defa binecekseniz arada ki sürüş farkını bence biz hiç söylemeyelim sen bu duyguyu yaşarak gör. 50 cc diyip geçilemeyecek kadar performans farkı olduğunu düşünüyorum. Yakıt ise Pulsar kadar cimri olmasa da çok acayip derece de yakıyor denemez. Eğer ki bütçeniz abs'li 2017 sıfıra yetecek olursa tadından yenmez. Şimdiden hayırlı olsun. Pişman olacağınızı düşünmüyorum.
    SlimeDont bunu beğendi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Pulsardaki sıkıntınız selenin sertliği ise
    Selenin döşemesini değiştirin.yumusak yaparlar.yer İstanbul Motobe Facebook tan bakabilirsiniz.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    20-25 bine f800S / St ler varken hangi akla hizmet bu gidişi-duruşu olmayan makinaları alıyorsunuz ki?

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-25 bine f800S / St ler varken hangi akla hizmet bu gidişi-duruşu olmayan makinaları alıyorsunuz ki?
    Kac model alacak? 2006? 2007? Kac km de olacak? Tarz farkı ne olacak yabda yakit tuketimi? Aklimda deli sorular

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    2006-2007-2008 model kimin kullandığı kimin eline geçtiği belli olmayan çöplere 25 bin lira yatiracagima gider sıfır gitmeyen motor alırım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tam aklımdaki motoru önermişsiniz.

Evet arkadaşlar dediğiniz makineler alınabilir fakat ben öğrenciyim ve daha yeni 20 yaşıma bastım. A sınıfı ehliyet alsam bile yatırırımı büyük motorlara yapmam. Çünkü eğitim hayatıma da masraf yapmam gerekiyor. Kısacası okumayı da seven bi insanım. Motor her zaman alınır fakat her şeyin zamanı var. o yüzden gerçekten tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat bunları zaten 2 yıl önceden planlamıştım o yüzden tekrardan teşekkür edip konuyu uzatmamayı dilerim.
    Angrypower ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)