Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scoyco body armour kullanicisi var mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Scoyco body armor gordum bugun internette fiyati ucuz ve saglam gorunuyor,var mi kullanip memnun olan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scoyco body armor gordum bugun internette fiyati ucuz ve saglam gorunuyor,var mi kullanip memnun olan
    kullanmadım ama sakın ceketsiz ceket niyetine giyme bence gereksiz bişey ceket ve sırtlık cok daha iyi bi ikili

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Bizzat kullandım. Kesinlikle sadece omuzluğu ve dirsekliği olan korumalı adı altında satılan motosiklet montlarından "düşme anında" ilk darbeden kat kat daha iyi korur.
    Ancak...
    Düştükten sonra sürüklenme anında bandajlarını istediğin kadar sık, koruma harici yerleri file olduğundan hızına göre değişmekle beraber derin yüzülebilir.
    Bu body armorlar cross için üretilmiş olup ani darbelere karşı üretilmiştir. Öyle 40-50 metre sürüklenmelerde düşme şekline göre değişmekle beraber pek işe yaramazlar. Armorun üstüne sürtünmeye dayanıklı mont giyerseniz en kral mont gibi koruyacaktır.
    Mesela ben asfaltta sürtünme durumunu düşünmeyip normal mont altına giyerim darbelerden böbreklere kadar korumasıyla korunurum inşallah demiştim ancak sürtünme durumunu düşünmemiştim. O yüzden şimdi motosiklet montu alacağım. Gerçi darbelerden armor gibi korumayacak ancak derimin yüzülmesinden doku kaybından daha iyidir diye düşünüyorum Allah hepimizi korusun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)