Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade

YBR Sele Rahatsızlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online

6 yıllık sele iyice sertleşmeye ve derisi çatlamaya başladı bunu konforlu birşeyle değiştiremez miyiz bunun bir tık rahatsizi zaten bisiklet koltukları ,cbf sürdüm yakın zamanda o acayip rahat geldi ybryle kıyaslanamaz bile ,birde bizim sele cok dar,cbf kadar olmasa da biraz geniş sele takma imkanı var midir

MotoAVM Motosiklet Aksesuarları Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selenin sertliği üstündeki deriden ziyade içindeki süngerdendir diye tahmin ediyorum; sanayiye gidip bir döşemeciye uğrayın, döşeyiversin. Kaplama herhalde yumuşaklıktan çok terlemeye etki eder.

CBF doğal olarak rahat bir motor, ben de YBR'yle kıyas kabul etmeyeceğini düşünüyorum. Yine de sele süngerini yenileyip belki biraz da kalınlaştırarak eski selenize oranla çok daha büyük rahatlık elde edebilirsiniz. Sele şeklini çok bozdurmamaya dikkat edin, acayip durabilir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha T110
    Benim Cryptonun sele kaplamasını(süet)çıkartıp,kaliteli bir deri(nefes alan) ile altından otomobil koltuklarında kullanılan sünger ilavesi ile formunuda bozmadan kapladım,ciddi anlamda ilk etapta başka bir motor kullanıyor farkı yaşattı.

Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selenin sertliği üstündeki deriden ziyade içindeki süngerdendir diye tahmin ediyorum; sanayiye gidip bir döşemeciye uğrayın, döşeyiversin. Kaplama herhalde yumuşaklıktan çok terlemeye etki eder.

CBF doğal olarak rahat bir motor, ben de YBR'yle kıyas kabul etmeyeceğini düşünüyorum. Yine de sele süngerini yenileyip belki biraz da kalınlaştırarak eski selenize oranla çok daha büyük rahatlık elde edebilirsiniz. Sele şeklini çok bozdurmamaya dikkat edin, acayip durabilir.
    Gidip bir sorayım sanayiye ama burdakilerden konforlu birşey yapabileceklerini pek beklemiyorum,büyük şehirlerde konfor sele uygulaması yapanlar var birde oraya bakarim belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Cryptonun sele kaplamasını(süet)çıkartıp,kaliteli bir deri(nefes alan) ile altından otomobil koltuklarında kullanılan sünger ilavesi ile formunuda bozmadan kapladım,ciddi anlamda ilk etapta başka bir motor kullanıyor farkı yaşattı.
    Sünger eklemesi yapıp cryptonun derisi ile kapladiniz doğru mu anladım,süet dediğiniz kısım deri üst kaplama mı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha T110
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip bir sorayım sanayiye ama burdakilerden konforlu birşey yapabileceklerini pek beklemiyorum,büyük şehirlerde konfor sele uygulaması yapanlar var birde oraya bakarim belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Sünger eklemesi yapıp cryptonun derisi ile kapladiniz doğru mu anladım,süet dediğiniz kısım deri üst kaplama mı
    Orjinal kaplaması süet malzemedir,onu söküp deri kaplattım altınada yoğunluğu yüksek şekli bozulmayan sünger koydum,ayakkabı tamircisine diktirdim,daha sonra iskelet altından koltukçu zımbasıyla dikişledim.

Bajaj Dominar 400
    Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)