Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade
2. sayfa BirinciBirinci 12

50 ccnin Ehliyetsizliğine Karşıyım

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha T110
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçu teknoloji ve iletişime atmayalım. Avrupa ve Japonya gibi örnekler var.
    Japonya'da kaza durumunda suçlu taraf,mağdur olan kişiye ''Özür parası''ödüyor.ve bu miktarı mağdur kişi belirliyor(Tabi kazanın ve sağlıksal hasarın)durumuna göre max/min limit dahilinde.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Hayır M sınıfı ehliyet ile kullanılıyor. M sınıfı da B alınca içerisinde oluyor zaten o yüzden B sınıfı ile kullanılabilir.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bende b sınıfı ehliyetimle gidip tır yada otobüs kullanayım bari nede olsa ikiside trafikte gidiyo ikiside elden vites değişiyo. Motor da düşe kalka öğrenilio diyen arkadaşlar var aramızda. Ağır vasıta kullanmakta motosiklet kullanmak gibi ayrı bi kabiliyet ister. Dönüş olayı farklı dır, kör nokta olayı farklıdır, yüklü yüksüz gidişi farklıdır vs vs. Elektrikli bisiklet yada 50 cc lik motor ların ehliyeti ayriyetten verilmeli 300-500tl gibi makul bi fiyata. Belkide devlet bi güzellik yapıp ehliyet sınıfları nı tekrar güncelleyip 50cc ye kadar olan motorlu araçlar için farklı bi sınıf çıkarıp mecbur edebilirler. Güzel ülkemde her an herşey olabilir
    kygsz bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ehliyet, sadece araç sürmek değildir. O sürdüğün aracı trafik içinde de sürebilme yetkisidir. Trafik de sinyal, uygun şeritte gitme gibi araç sürmekten daha önemli unsurlar içerir.

GezeGeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Isp-Bur Sagalassos Geçidi.Gittim.Gördüm.Geçtim.
    Doğal seleksiyona engel olmayın demek isterdim; kurunun yanında yaş da yanıyor olmasa...

Motosikleti
    speederbike
    Katılıyorum. Bu kişiler için ayrı bir yaşam alanı oluşturup kurallardan muaf tutulmalı. Gerisini doğal seçilim halleder.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonya'da kaza durumunda suçlu taraf,mağdur olan kişiye ''Özür parası''ödüyor.ve bu miktarı mağdur kişi belirliyor(Tabi kazanın ve sağlıksal hasarın)durumuna göre max/min limit dahilinde.
    Suçu teknoloji ve iletişime atmadım yanlış yorumlamışsınız ikinizde, avrupa ve japonya ilerleyen teknoloji ve iletişimin getirdiği medeniyetin göstergesi ama TC'de bunlar medeniyet yerine cahillik getirdiğini demek istedim
    Kisbee 50 (2017-2018) - CBF 150 (2018-...)

Motosikleti
    speederbike
    Türkiye hep cahildi, teknoloji yüzünden cahil olmadı. Kültürü ve edebi sağlam olan bir toplum teknoloji ile bozulmaz.
    freelancer bunu beğendi.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye hep cahildi, teknoloji yüzünden cahil olmadı. Kültürü ve edebi sağlam olan bir toplum teknoloji ile bozulmaz.
    Aynen öyle ,aslında önceden kültürümüz sağlamdı şimdi batı asimile etti kültür kaybedilince gerisi dökülüyor zaten..

Motosikleti
    speederbike
    Batı asimile etti, biz de izin verdik, hala veriyoruz.
    En basitinden bkz.
    konum lokasyon
    uygulama aplikasyon

Arabanın arka camına tuğra veya Atatürk imzası koymakla olmuyor değerleri korumak.

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğal seleksiyona engel olmayın demek isterdim; kurunun yanında yaş da yanıyor olmasa...
    Doğal seleksiyonda elenen tek taraf olmuyor genelde başkasının da başı yanıyor ; (

Motosikleti
    Artık Yok...
    avrupa ile türkiye kıyaslaması yapmayın hiç avrupadaki adam 50c.c motora dahi binicek olsa önce full koruma ekipmanlarını alır sonra hiç motor sürmemişse gier bir iki ders alır sonra gider motorunu alır araba ehliyeti ile sürer o başka.. benim gördüğüm insanlar terlik takunya atlet sürüyor. kask yok ,mont yok,eldiven yok 50c.c bile olsa 50-60 ile düş bakalım takunya terlik atlet motordan ne oluyor etin kıyım kıyım kıyılır..

Bajaj Dominar 400
    Benelli BN-251 Reklam Filmi
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)