Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor ateşleme yapmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba

Bende kuba 150 lik motor var motor birtürlü ateşleme yapmıyor

1.Bujiyi,buji kablosunu ve bobini çalışan başka bir motorda denedik çalışıyor onlarda sıkıntı yok

2.beyini gene aynı çalışan motorda denedik çalışıyor

3.geriye statör kaldı staörden 5 tane kablo çıkıyor biri şase diğer ikisi beyine ikiside konjektöre gidiyor bu kabloları boşta
    ölçtüm marşa basınca dördündende 40v ac çıkıyor.Ama kabloları sokete geri takınca konjektöre giden kablolarda elektrik var iken
    beyine gidenlerde elektrik kesiliyor.Akla beyin arızası gibi geliyor ama beyini çalışan motorda denedim sıkıntı yok fakat statörün
    voltajı kayboluyor.Arızayı bir türlü bulamadım Statör arızalı olsada elektrik verirmi.Ben statörede söküp baktım kabloların yazık vesaire yok
    yardımcı olurmusunuz.Stop düğmeside sağlamn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motor çalişirken akunun kutup başlarindan Voltmetre ile ölç,,değer 14.5-14V olmasi lazim..eger değer düşuk cikarsa statör sargi kopuklugu vardir..

Arizali olsada duruma gore elektrik verir.kilcal bir kopukluk olsa bile gestay´ile anlayamazsin

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Statörde okuyucu var ona baktın mı

okuyucunun bozuk olduğunu nasıl anlarım...Ayrıca akünün kutup başlarında 12-13 V alıyorum ayrıca lamba bağlayıp test ettim ayak marşına basınca lamba yandı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler